Peklo / Albany Devils / Hráči Albany porazili své největší konkurenty v divizi

Hráči Albany porazili své největší konkurenty v divizi

Vstup do roku 2017 nebyl v jejich podání vůbec špatný. Hokejisté Albany Devils sice nestačili na Utiku nebo Lehigh Valley, prohry si však vynahradili mimo jiné i proti aktuálnímu lídrovi Severní divize ze Syracuse.

Úvodní lednové utkání proti Bridgeportu Sound Tigers se vydařilo českému zástupci na ďábelské farmě Vojtěchu Mozíkovi. Ten zaznamenal gól a dvě asistence, čímž dopomohl Albany ke konečnému vítězství 3:2. Pro Mozíka to byl první vícebodový zápas v sezóně a získal ocenění pro první hvězdu duelu.

Vynikající formu potvrdili Devils v následujícím střetnutí se St. John’s IceCaps, třetím mužstvem Severní divize. Albany vstřelilo šest branek, přičemž hned u poloviny z nich byl Blake Coleman (2+1). Ďáblové tak zvítězili 6:2 a prodloužili svoji sérii bez porážky na čtyři utkání.

Zbývajících pět zápasů první půlky měsíce však dopadlo trojnásobnou ztrátou bodů. S nulou se Albany vrátilo z Utiky (2:4) i Lehigh Valley (0:2). Na pátek třináctého doma proti Springfieldu pak ďáblové získali pouze bod za prohru po prodloužení.

Družstvo Ricka Kowalského se proto muselo o to více koncentrovat na důležité utkání s nejlepším týmem divize Syracuse Crunch. Góly padaly hlavně ve třetí třetině, kdy se opět trefil i Mozík. Druhé Albany dovedlo střetnutí do prodloužení, v němž rozhodl Kevin Rooney. Devils tímto úspěchem sice Crunch bodově přeskočili, ale kvůli více odehraným zápasům zůstali v tabulce za nimi.

Mozík bude na All-Star Classic

Albany Devils získali za 42 zápasů 50 bodů. Navíc inkasovali nejméně gólů ze všech týmů v divizi – 109. V rámci Východní konference se však nacházejí až na páté příčce za soupeři jako Wilkes-Barre/Scranton Penguins či Providence Bruins. Zespodu Albany dohání s nepatrnou ztrátou Bridgeport a Hershey.

Produktivitu farmy stále vede John Quenneville s 10 góly a 18 asistencemi. Ve statistice účasti na ledě ovšem má nepříznivých -8. Nejlepší čísla naopak náleží Colemanovi (+15) a Mozíkovi (+12). I díky tomu byl český obránce nominován na All-Star Classic AHL, jež se koná 29. a 30. ledna v Lehigh Valley.

Brankář Ken Appleby si vylepšil individuální statistiky a snížil svůj průměr inkasovaných gólů za zápas na 1,89. V tomto ohledu je druhým nejlepším gólmanem American Hockey League. Jeho úspěšnost zákroků vzrostla na 92,7 %.