Peklo / Reporty / Devils vyhrali prvý zápas prípravy, Henrique rozhodol

Devils vyhrali prvý zápas prípravy, Henrique rozhodol

Do začiatku sezóny 2014/15 zostáva pár dní, a tak sa vo všetkých tímoch začala predsezónna príprava. Dnes odštartovala už aj hráčom New Jersey Devils. Na svoj prvý prípravný zápas vycestovali hráči do susedného New Yorku, kde si zmerali sily s domácimi Rangers.

Prvá tretina sa niesla v duchu zlých prihrávok, viacerých streleckých nepresností a nie príliš vydarenou defenzívnou činnosťou.

Už po 59 sekundách sa menil stav na ukazovateli skóre – mladý Reid Boucher si pripísal svoj prvý predsezónny gól.

Skóre sa opäť menilo po 3 minútach hry – opäť na strane Devils. Boucher sa tentoraz prezentoval dobrou hrou za bránkou súpera, puk sa dostal k Adamovi Henriqueovi, ktorý prihral Ericovi Gelinasovi na modrú, ten vystrelil a puk tečoval Michael Ryder – 2:0. Po 2 strelách na bránu sa Diabli tešili z vedenia 2:0.

Po ďalšej minúte hry sa skóre menilo opäť – tentoraz na strane Rangers. Znížiť sa podarilo Carlovi Hagelinovi, vybral sa do útoku cez ľavé krídlo, kde nestihol včas zareagovať Mike Komisarek a Hagelin so strelou nemal žiadny problém – 2:1.

Za prvých 5 minút sme videli divoké stretnutie – skóre sa menilo až 3-krát.

V 7. minúte si Devils prvýkrát zahrali presilovú hru – Adam Larsson bol zozadu hákovaný Dannym Kristom. Diabli sa v presilovke k ničomu nedostali, puk im odskakoval od hokejok, čo využili hráči Rangers a ihneď posielali puk cez všetky čiary.

Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, oba tímy sa defenzívne hľadali a výborne forčekovali.

V polke tretiny prišlo na rad aj prvé oslabenie Devils. Damon Severson si počínal nedovolene pri bránení Tannera Glassa. Domáci si v tejto poskytnutej výhode počínali dobre, z trestu uplynulo 40 sekúnd a Ryan Malone sa mohol začať tešiť zo vstreleného gólu. Po nevydarenom vyhodení Komisareka sa puk dostal ku J.T. Millerovi, ten naservíroval gólovú prihrávku Malonemu a bolo vyrovnané – 2:2.

V 2. časti 1. tretiny Rangers stále skúšali útočiť cez ľavé krídlo, no neúspešne.

Ďalšie nebezpečenstvo hrozilo pri rozohrávke pri bránke Diablov, kedy si nerozumeli obrancovia, no dobiedzajúci Hagelin sa nedostal k puku po dobrej práci Clemmensena hokejkou.

Do konca tretiny sa stav nezmenil. V závere sa o strelu pokúsil Boucher, no bola to jedna z takzvaných „propagačných“ striel.

Strely: 9-9

V druhej tretine sa nezačalo tak divoko ako v prvej, no už v úvode pohrozil náš druhý útok, kedy Henrique zblokoval strelu, dokorčuľoval puk za bránku súpera, prihrával hráčovi medzi kruhy, no Lundqvist bol na svojom mieste. Potom pohrozil Komisarek strelou od modrej, ktorú tečoval Eliáš, no puk skončil opäť v Lundqvistovej lapačke.

Diabli vstúpili do tretiny s vysunutým forčekingom až za bránkou súpera, no nezrodila sa z toho žiadna väčšia šanca.

Z radov súpera vyčnieval Ryan Malone, ktorý svojimi pasmi hľadal spoluhráčom, dobre strieľal a hráči Devils mali problém s jeho útokom, čo vyústilo do ďalšieho oslabenia. Tentoraz si na lavicu hanby šiel sadnúť Gelinas za hákovanie spomínaného Maloneho.

Hráči New Jersey však ukázali, v čom je ich sila a po dobrej práci hokejkou od Henriquea mohol Sestito v pokoji vyhodiť a nazbierať cenné sekundy. V tejto presilovke sa síce domáci držali v útočnom pásme pomerne dlho, no neprinieslo to žiadnu efektivitu – 0 striel na bránu.

Po skončení trestu sa Gelinas vybral na ofenzívny výlet spolu s Havlátom, no akcii chýbala presné zakončenie.

V polovici stretnutia sa na obidvoch stranách klziska menili brankári. Do brány domácich sa postavil Cam Talbot a bránu Devils hájil mladý Keith Kinkaid, ktorý bojuje spolu s Clemmensenom o post dvojky v prvom tíme. Pripomeňme si, že Lundqvist chytil 11 z 13 striel a Clemmensen 8 z 10.

Ako prvý sa o ohrozenie Kinkaida pokúsil J.T. Miller, no jeho backhandový pokus neslávil úspech, strela bola príliš slabá a Kinkaida nemala čím prekvapiť.

Ďalšia nebezpečná akcia vznikla pri prečíslení 3 na 2, kedy sa St. Louis vydal do útoku po pravom krídle, prihral nabiehajúcemu Malonemu, ktorý netrafil puk ideálne, a tak z toho nebolo priame ohrozenie Kinkaidovej brány.

Gólová situácia však prišla na druhej strane klziska. V čase 16:14 sa trafil po druhýkrát sa v stretnutí Michael Ryder, Boucher našiel presnou prihrávkou Ryderovu hokejku a ten prekonal Talbota pomedzi nohy – Diabli sa opäť ujali vedenia, tentoraz 3:2.

Rangers zvyšovali tlak, chceli vyrovnať ešte do konca tretiny, no prišiel zbytočný faul Chrisa Kreidera ( goalie interference ) a hráči hosťujúceho tímu mali opäť početnú výhodu o jedného hráča.

Presilovka však dlho netrvala – Patrik Eliáš si šiel odsedieť svoj trest za hrubosť. V hre 4 na 4 nebezpečne pálil Staal, no Kinkaid bol pripravený, zasiahol včas a po druhej tretine išli hráči Devils do šatne s jednogólovým náskokom.

Strely:  4-13

Na začiatku tretej tretiny sa opäť previnil Chris Kreider – tentoraz hákoval strieľajúceho Martina Havláta.

Tento stav však netrval dlho – Adam Larsson rozohral v strednom pásme na Adama Henriqueho, Henrique stratil puk, a tak musel faulovať – opäť hra 4 proti 4.

Po skončení Kreiderovho trestu sa začala skrátená presilová hra Rangers, Diabli sa však úspešne bránili a k ničomu súpera nepustili. Dvojica Eliáš-Zubrus zaviezla puk do útočného pásma, kde zdržali hru.

Ďalšie vylúčenie, tentoraz vylúčený Tootoo, prinieslo viacero nebezpečných momentov. Najprv sa o strelu od modrej pokúsil obranca Dan Boyle, avšak minul bránu. Ďalšiu akciu založil Martin St. Louis, z pravej strany prihral cez pásmo Muellerovi, ten sa rozhodol prihrať stojacemu Malonemu pred bránu, Malone však netrafil puk.

Na rad prišla piata presilovka hostí – Lombardi hákoval Henriqueho. Dobre zakombinovala prvá presilovková formácia ( Havlát-Eliáš-Zubrus Gelinas-Larsson ) a 24 sekúnd pred skončením trestu si Zubrus vynútil hru 5 na 3.

Peter DeBoer neváhal, zobral timeout a povedal svojim zverencom , ako si predstavuje túto situáciu.

Eric Gelinas ( na poste ľavého obrancu) si vymenil miesto s Patrikom Eliášom ( na poste pravého obrancu), dostal od Eliáša prihrávku a nekompromisne zakončil – 4:2 pre Diablov.

V ostávajúcej presilovke 5 na 4 mal najväčšiu šancu Boucher, ktorému nahrával opäť Patrik Eliáš, no Boucher svojou strelou trafil len Talbotove rameno.

5 minút do konca sa k puku šťastne dostal Chris Kreider. Po oblúčikovom nahodení Krista z vlastnej polovice a Larssonovom minutí skákajúceho puku, sa Kreider neohrozene dostal za obranu, zakončil a Kinkaid prvýkrát kapituloval – stav stretnutia 4:3. Pri tomto góle si asistenciu ( sekundárnu ) pripísal brankár Cam Talbot.

Hráči Rangers sa dočkali aj vyrovnania. Do konca zostávali 2 minúty a 30 sekúnd, Rangers zvýšili tlak pri forčekingu, pred bránou zostal úplne osamotený Fast, zvolil tvrdú strelu z náprahu a bolo vyrovnané – 4:4.

Po góle prišla opäť zlá práca obrany – Krista však zázračne vychytal Kinkaid pravým betónom.

Minútu do konca si asi každý fanúšik pomyslel, že príde rad aj na predĺženie ( poprípade obľúbené nájazdy ), no 51 sekúnd do konca sa opäť menilo skóre. Adam Henrique rozhodol o víťazstve strelou spoza obrancu – 5:4. Cam Talbot nič nevidel, a tak nestihol zareagovať včas.

Rangers sa pokúsili o posledný nápor, odvolali brankára, no Diabli ich vyhnali do stredného pásma. 6 sekúnd do konca fauloval Jacob Josefson, no na stave stretnutia sa nič nezmenilo –Adam Henrique vyhral posledné vhadzovanie a Devils sa môžu tešiť z prvého víťazstva v predsezóne 2014/15.

Strely: 11-10

New York Rangers 4:5 New Jersey Devils

5. Hagelin (Miller), 10. Malone (Miller, Mueller), 56. Kreider (Kristo, Talbot), 58. Fast (Glass, Kampfer) – 1. Boucher, 4. Ryder (Gelinas, Henrique), 37. Ryder (Boucher), 52. Gelinas (Eliáš, Havlát), 60. Henrique (Ryder, Kaberle)

Strely celkom: 24-32

Zostavy:

Rangers: Lundqvist, Talbot – Kostka, Moore, Staal, Boyle, Hunwick, Kampfer – Miller, Glass, Kreider, Malone, Bourque, St. Louis, Kristo, Lombardi, Hayes, Hagelin, Mueller, Fast

Devils: Clemmensen, Kinkaid – Larsson, Gelinas, Kaberle, Komisarek, Kelly, Severson – Zubrus, Havlát, Henrique, Josefson, Ryder, Jansen, Eliáš, Sestito, Boucher, Matteau, Tootoo, Fedotenko