Do třetice všeho dobrého…

LAST 10
Devils 6-3-1
Sharks 4-2-4
Dnešním zápasem končí velmi náročný, ale prozatím stoprocentní, trip po západním pobřeží USA. Dnešním soupeřem bude 3. soupeř pacifické divize – San Jose Sharks. Ti se nyní nacházejí na 2. pozici v divizi, o dva body za Anaheimem, ten má ale odehráno již o 3 zápasy více. Jen pro doplnění – soupeř z minulého zápasu – Kings, jsou na místě 4.

Pacifická divize

Tabulka pacifické divize k dnešnímu dni

San Jose je další tým, se kterým se Devils několik měsíců nepotkali. Poslední srovnání sil proběhlo před dvěma lety 21. října 2011 a Sharks tehdy vyhráli v Prudential Center na samostatné nájezdy 4-3. Za Devs se tehdy trefili Eliáš, Parise a Clarkson. Za Sharks například Ryane Clowe. Letos se Sharks  potkáme celkem 2x. Dnes a 2. března příštího roku.

21. 10. 2011   |   NJD 3-4so SJS

San Jose vstupují do dnešního zápasu s bilancí 4 výher z posledních 5-ti zápasů. Když ale vezmeme statistiky z posledních 10-ti zápasů, mají v tomto Devils trošku navrch. Devils dokázali z posledních 10-ti zápasů 6x vyhrát, Sharks pouze 4x. A neměli jsme o nic lehčí soupeře. San Jose v těchto deseti zápasech podlehlo Chicagu 1-5, Winnipegu 4-5 na nájezdy, Vancouveru 2-4, Buffalu na nájezdy 4-5, Phoenixu 2-3 taktéž na nájezdy no a v Los Angeles 3-4 pro změnu už v prodloužení.

Devils mají tedy podobnou nájezdovou bilanci jako Sharks a štěstí, že se oba předchozí zápasy podařilo rozhodnout už v prodloužení. Netřeba pokoušet štěstí :)).

Jak bylo z krátkého výčtu zápasů patrné, Sharks sice prohrávali v prodlouženích a nájezdech, zároveň ale dokáží střílet velké množství gólů, prakticky pokaždé 3 a více. To by mohlo Ďáblům činit problém, při srovnání produktivit těchto týmů. O produktivitu se stará především pětice útočníků. Po 23 bodech mají Thornton (2+21), Marleau (11+12), Couture (8+15), dále pak Pavelski s 22-ti body (8+14) a pětici uzavírá český mladík a zároveň lídr v počtu vstřelených gólů Tomáš Hertl (12+6). Takže je pravděpodobné, že se dnes Marty opět zapotí, který dnes nastoupí a Cory bude odpočívat.

Marodka Devils zůstává beze změn, tedy – Salvador (zlomenina nohy), Volchenkov (natažený sval na noze) a Ryane Clowe (otřes mozku), který ale včera již bruslil. Sharks nemají jediného hráče na IR listu.