Peklo / Reporty / Z Joe Louis Areny vezou Devils dva body za výhru 4:3!

Z Joe Louis Areny vezou Devils dva body za výhru 4:3!

Ďáblové se podruhé představili v utkání s Detroitem. V první třetině se již ujali tříbrankového vedení, domácí ale zápas zdramatizovali a podívejte se do reportáže od Jana Zhejbala, jak utkání probíhalo.

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL
Po celkově povedeném utkání v Bostonu, kde Devils „urvali“ bod, zejména díky zázračnému výkonu Coryho Schneidera, začali na ledě Red Wings aktivně i opatrně. Akce se střídaly na obou stranách a spíše než střely byla vidět kombinační hra. Po mnoha pokusech se až ve 13. minutě při hře 4 na 4 sám rozhodl nahodit puk před branku Howarda Kyle Palmieri a pro odražený puk si poté dojel a překonal detroitského gólmana. 0:1!
To ale Ďáblům nestačilo a ještě v té samé minutě Andy Greene vystřelil a puk dorazil do branky Jordin Tootoo. 0:2!
A to zdaleka nebylo všechno. O dvě minuty později Kyle Palmieri krásně uvolnil Davida Schlemka a Howard byl vystřídán českým gólmanem Mrázkem. 0:3!
Do konce periody se hrál velmi aktivní hokej, Rudá křídla ještě dokázala skóre upravit při přesilové hře, kdy se po přihrávce Zetterberga trefil Dylan Larkin. 1:3!
Střely: 13:7

Začátek druhé části byl ve znamení vyloučení a hry 4 na 4, tu zejména Ďáblové odehráli skvěle, protože byly celou dobu trvání v útočném pásmu. V přesilové hře měli na hokejkách Josefson a Palmieri další šance, ale Petr Mrázek byl pozorný. Zdálo se, že hráči obou týmů nejsou s počty hokejistů na ledě a tak se skoro celou třetinu hrálo v početních nevýhodách nebo s menším počtem hráčů. To se nakonec vyplatilo Detroitu, kde po kombinaci Dacjuka a Richardse překonal Coryho Schneidera Mike Green. 2:3!
Atmosféra houstla a mladý provokatér Larkin zapříčinil několik pošťuchování a také bitku Seversona a Abelkardera. Konec druhé třetiny patřil Ďáblům, byli výrazněji aktivnější.
Střely: 5:6

Do třetí části zápasu vlétli Ďáblové jako utvržený vlak a nenechali gólmana Mrázka ani chvilku odpočinout a tlak se nakonec proměnil v gólovou příležitost, kdy špatně odehraný puk Kindla skončil střelou Josefsona a odraženým pukem Sergej Kalinin zvýšil. 2:4!
Devils dále pokračovali ve skvělém forčekingu a obsazování hráčů a prakticky zamezili ohrožení vlastní branky. Křídla se přece jenom dočkala. Pět minut před koncem třetiny se po chybě Johna Merrila dostal k puku Jurco nahrál Rileymu Sheahanovi a ten úspěšně zakončil. 3:4!
Domácí poslední dvě minuty hráli bez brankaře a při úniku na prázdnou branku byl faulován Kronwallem Stephen Gionta. Konec třetiny tedy hráli Devils v přesile a výhodou prázdné branky soupeře. Red Wings se k několika pokusům dostali, ale skóre se již neměnilo a Devils porazili podruhé Detroit, tentokráte na jejich ledě.