Peklo / Preview / Devils jedou do Pittsburghu, vybojují vánoční body?

Devils jedou do Pittsburghu, vybojují vánoční body?

Na začátku štědrého dne v Česku a Slovensku se hokejisté New Jersey postaví po jednoznačné výhře nad Philadelphií aktuálně třetímu Pittsburghu. Poslední vítěz Stanley Cupu v posledním utkání prohrál ostudně s kometou letošního ročníku, Columbus Tučňáky deklasoval v poměru 7:1.

Aktuální forma Penguins

Výkony Pens jsou hodně kolísavé. Naposledy sice prohráli ostudně s Columbusem 1:7, dva dny předtím ovšem podobným výsledkem deklasovali Rangers. Všeobecně celek z Pensylvánie prohrál tři zápasy z posledních pěti. Doma například padl s Los Angeles v prodloužení, utkání rozhodla jediná branka.

Představení soupisky
Brankáři: Marc-Andre Fleury, Matthew Murray
Oba brankáři se v brance pravidelně střídají. Mladší Matt Murray má na svém kontě jen o dvě utkání méně. Dvaadvacetiletý kanadský fantom má průměr obdržených branek na zápas kousek nad 2, úspěšnost zákroků pak míří k 93%. Fleurymu to jde letos o něco méně, jeho úspěšnost přesahuje lehce 90%.

Marc-Andre Fleury

Obránci: Justin Schultz, Kris Letang, Ian Cole, Trevor Daley, Brian Dumoulin, Olli Määttä, Steve Oleksy, Chad Ruhwedel, David Warsofsky, Derrick Pouliot
Bodování obránců Pens zatím vede překvapivě Justin Schultz, který je sice bodově i před Krisem Letangem, ale odehrál hned o devět utkání více. Nic to nemění na tom, že má kanadský obránce nakročeno ke své bodově nejlepší sezoně. Schultz nasbíral dvacet kanadských bodů, stejný počet má v kolonce +/-, což jej řadí na čtvrté místo celé NHL v obráncích.

Justin Schultz

Útočníci: Sidney Crosby, Jevgenij Malkin, Phil Kessel, Conor Sheary, Patric Hörnqvist, Bryan Rust, Nick Bonino, Matt Cullen, Chris Kunitz, Carl Hagelin, Scott Wilson, Eric Fehr, Tom Kühnhackl, Jake Guentzel, Tom Sestito
Bodování slavného klubu zatím vládne dvojice Crosby – Malkin. Druhý jmenovaný ovšem vstřelil méně branek a odehrál více utkání. Crosby nasbíral již třiadvacet branek a je na dobré cestě k překonání padesátigólové hranice. Statistice +/- vládne talentovaný mladý útočník Conor Sheary.

Jevgenij Malkin

Vzájemné zápasy

Oba celky odehrály letos zatím jediné vzájemné střetnutí, které se stejně jako nyní odehrálo v Pittsburghu. Tehdy vedli po první třetině Devils, ale ti o své vedení ve druhé třetině přišli. Byli to ovšem právě oni, kdo na konci druhé periody vedl. Na 3:3 vyrovnal čtrnáct sekund před koncem třetí třetiny Sidney Crosby, rozhodující nájezd pak proměnil Kris Letang.

Pittsburgh Penguins 4:3sn. New Jersey Devils
22. Guentzel (Malkin, Daley), 23. Kühnhackl (Malkin, Oleksy), 60. Crosby (Rust, Malkin), rozh. náj. Letang – 4. Cammalleri (Palmieri), 24. Fiddler, 30. Cammalleri (Zacha, J. Moore)

Novinky z kabiny Devils

Devils po cenné výhře nad Flyers netrénovali. Hned se přesunuli do Pittsburghu, kde si poprvé stoupnou na led až při před zápasovém rozbruslení.

Zajímavostí je například fakt, že obránce Damon Severson získal ve hře 5 na 5 více bodů, než P.K. Subban, Drew Doughty, Roman Josi, Tyson Barrie či Kevin Shattenkirk.

Vítězná sestava se nemění a Devils navíc netrénovali. Je tak pravděpodobné, že John Hynes pošle na led totožnou sestavu, jak tomu bylo v posledním utkání. Naopak v sestavě Penguins se změny očekávají.

Předpokládané sestavy

Penguins: Fleury (Murray) – Cole, Schultz, Pouliot, Oleksy, Määttä, Dumoulin – Sheary, Rust, Crosby – Kunitz, Malkin, Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Wilson, Cullen, Fehr.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Lovejoy, Merrill, Helgeson – Hall, Zajac, Cammalleri – Wood, Henrique, Parenteau – Bennett, Zacha, Palmieri – Gazdic, Fiddler, Kalinin.

TIPOVAČKA 34

Devils: Detroit:
Střelec první branky Devils:

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …