Peklo / Reporty / Konečně výhra! Schneider vychytal nulu a Devils vyhráli 4:0

Konečně výhra! Schneider vychytal nulu a Devils vyhráli 4:0

New Jersey mělo z posledních 16 zápasů velmi špatnou bilanci, ale Philadelphia dnes nebyla těžkým soupeřem, Devils byli po celý zápas lepším týmem.

New Jersey si potřebovalo napravit reputaci po neúspěšné sérii a tak to na začátku zápasu vypadalo, jako by promluva Generálního manažera začala působit. Devils na Letce doslova vlétli, dobře forčekovali, nedovolili jim rozehrát a vytvořili si několik šancí. Jedna z těch větších přišla v páté minutě, kdy se před brankou objevil osamocený Travis Zajac, ale skákavý puk si Mason pokryl. Hosté ale také pohrozili, dalekonosnou střelou od modré čáry se představil Shayne Gostisbehere, ale lapačka domácího gólmana byla na svém místě. První přesilová hra pro domácí přišla v sedmé minutě a byla úspěšná! Po krásné kombinaci Zacha, Bennet, Severson se do puku opřel Michael Cammalleri a před brankou ještě tečoval P.A.Parenteau, Mason tvrdou tečovanou střelu neudržel. 1:0!
Po úspěšném vhazování se na výlet vydal Taylor Hall, ale byl nedovoleně zastaven a Devils měli možnost další přesilové hry. Ta ovšem trvala pouze minutu, protože domácí špatně vystřídali a měli mnoho hráčů na ledě. Pokračovalo se 4 na 4. Na hře domácích bylo vidět, že mají obrovskou motivaci a jejich hra měli velkou disciplínu. Vše se potvrdilo ve 14.minutě, kde skvělým forčekingem vybojoval puk Adam Henrique a vyměnil si jej s Milesem Woodem, který překoval ležícího Masona. 2:0!
Frtustrace Flyers byla na ledě vidět, hostující  se opřel v pohybu do Sergeje Kalinina a ten zůstal na ledě ležet. Ihned strhla hromadná bitka. Na trestné lavici se ocitli za hosty Manning a Coussins a za domácí Gazdic s Fiddlerem. Tři minuty před koncem první části se do sebe pustili Weise a Helgeson, což nenechalo klidným ani Radka Gudase, který vyvolal bitku s Vernonem Fiddlerem tím, že napadl Taylora Halla úderem do hlavy. Po zklidnění situace rozhodčími se hosté dostali do dalšího oslabení. Přesilovou hru odehráli Ďáblové zodpovědně s pukem an hokejkách, šanci měl pouze Michael Cammalleri střelou zápěstím. Další strkanice, tentokrát před Schneiderem jen ukazovala, jak moc jsou hráči Flyers frustrovaní. Damon Severson jen kontroloval situaci po zákroku brankaře a byl okamžitě napaden Travisem Konecnym. Za odměnu byli oba poslání na trestnou lavici za hrubost. Současně s ukončením první periody se ještě do Jona Merrilla opřel Wayne Simmons, čímž se spustila další strkanice a bitka mezi Cousinsem a Cammallerim, ten nakonec mladšího soupeře přetlačil. V první třetině rozhodčí rozdali 17 trestů.
Střely: 8-6

Druhou část začali Devils přesilovou hrou 4 na 3, která pozvolna přešla do hry 5 na 4. Flyers také vyměnili brankáře, místo Masona přišel Anthony Stolarz. To ale nic neměnilo na faktu, že domácí vedli 2:0 a jejich hra byla diametrálně odlišná od předchozích zápasů. Hosté se začali tlačit do útočné třetiny a vytvořili si pár akcí na jejichž konci vždy stál připravený Schneider. Dokonce zachraňoval puk z brankové čáry po dorážce Raffla. To se ale nelíbilo trenéru Flyers a nechal překontrolovat záznam. Rozhodčí vše ale viděli dobře, gól nebyl správně uznán. Wayne Simmons nebyl pravděpodobně spokojen s výsledkem a tak si počkal na rozehrávajícího Lovejoye, zezadu jej narazil na hrazení a šel si odpočinout na trestnou lavici. Domácí si systematicky vytvářeli tlak a hráči Flyers si marně hledali cestu před branku. Třetího gólu se fanoušci v hale dočkali záhy, Taylor Hall chytrou nahrávkou před branku našel spoluhráče, kým byl Adam Henrique a ten prostřelil Stolarze. 3:0!
Konec prostřední části zápasu se dohrával ve velkém tempu, hosté měli přesilovou hru, ale než stihli ohrozit branku, rozezněl se signál ukončující třetinu.
Střely:  9-7

V poslední třetině základní hrací doby Devils plnili stejné pokyny jako v předešlých minutách. Napadali soupeře při rozehrávce a nepustili do větších šancí. Navýšit skóre mohl ve 44. minutě Travis Zajac, ale Stolarz se předvedl krásným zákrokem vyrážečkou. Obrana domácích byla opravdu nepropustná, Flyers marně hledali cestu, jak si připravit šanci. První větší šance přišla v polovině periody, ale Lapačka domácího gólmana byla po střele Shayna Gostisberehereho připravena. Hosté se snažili všemožnými způsoby rozhodit hráče Devils, různými hity, držením a dojížděním do brankáře, ale ti hráli zodpovědně a nenechali se vyprovokovat. Konec utkání se dohrával bez některých hráčů, Adam Henrique si vyšlápl na Radka Gudase a shodil jej na zem, vše až po strkanici před Anthony Stolarzem. Jelikož do strkanice byl zapojen i Wayne Simmons, New Jersey hrálo přesilovou hru 2:19 před konečným hvizdem. A tu dokázali Využít! Kombinací Zajac, Moore, Greene se k odraženému puku před gólmanem dostal Kyle Palmieri a ďáblové zvyšovali. 4:0! Do konce utkání už jen domácí hlídali hru.
Střely:  5-3

New Jersey Devils  4:0  Philadelphia Flyers
(2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Parenteau (Cammalleri, Severson), 14. Wood (Henrique), 34. Henrique (Hall, Parenteau), 58. Palmieri (Greene, Moore)

Vyloučení: 6:10 + 5 min Weise, Cousins, Cammalleri, Helgeson – všichni za bitku, trest do konce utkání Gudas, Simmonds, Henrique
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 16,514   Střely na branku: 22:16  (8:6, 9:7, 5:3).