Peklo / Reporty / Diabolské plamene vyšľahli aj vo Winnipegu

Diabolské plamene vyšľahli aj vo Winnipegu

Devils vo Winnipegu potvrdili svoju stúpajúcu formu a vyhrali 4. zápas v rade. Postaral sa o to dvojgólový Lee Stempniak a skvelá obranná hra na čele s vynikajúcim Corym Schneiderom.

AUTOR: RADOVAN GÁL
Začiatok zápasu veľa vzruchu nepriniesol. Hralo sa najmä v strede ľadovej plochy a keď sa už puk dostal do útočného pásma, tak sa oň hlavne bojovalo v rohoch klziska. Prvú vážnejšiu strelu sme videli v 8. minúte a postaral sa o ňu domáci Perreault, ale Schneider bol na mieste. Na gólové ovocie sme čakali do času 11:41, keď sa na útočnej modrej čiare zrazili dvaja hráči Jets, a tak sa voľného puku zmocnil Michael Cammalleri, ktorý krásnou prihrávkou našiel Leeho Stempniaka a ten nemal problém zasunúť puk za chrbát Hellebuycka – 0:1. Hneď po góle mohli ísť Devils do dvojgólového vedenia, keď milimetrovou prihrávkou Larsson našiel medzi obranou Jets voľného Palmieriho a ten sa rútil sám na bránu, ale neuspel. Stav sa mohol meniť hneď o chvíľu, keď aktívny Perreault dobiedzal pred bránou Schneidera, ale brankár Devils aj na dvakrát puk skrotil a udržal vo svojej moci. Do konca tretiny bolo vidieť ešte zopár striel z každej strany, ale tie brankárov nemohli ohroziť, a tak stav po prvej tretine bol 0:1 v prospech hosťujúcich Devils.
Střely: 4:10

Do druhej tretiny vlietli hráči Jets ako tryskáče, ktoré zdobia ich dres. Hneď v 20. sekunde išiel medzi kruhy rozohrať puk Schneider a oproti nemu sa zjavil rýchly Ehlers, no ten bránu netrafil. Boli to aj naďalej hráči Jets, ktorí diktovali tempo hry. Burmistrov v prečíslení volil strelu, ktorou bránu netrafil, ale spoza brány skúšal následne zasunúť puk Halischuk, ale Schneider si tyčku postrážil. Túto situáciu ešte overoval videorozhodca, ktorý jasne potvrdil, že sa o gól nejednalo. Ďalšiu šancu spálil Stafford, ktorý si položil brankára Devils a išiel zasúvať do prázdnej brány, ale skvele zasiahol Gelinas a puk poslal k mantinelu. 10. minúta priniesla obrovský tlak Jets, ktorí v útočnom pásme točili Diablov tak, že hostia mali problém dostupovať od únavy k hráčom – na toto sa z hľadiska dočkali obrovskému skandovaniu “GO JETS GO”, ale hostia to ustáli aj za cenu zakázaného uvoľnenia a kouč Hynes konal správne, keď si vzal oddychový čas. V 15. minúte sme prvýkrát v zápase videli presilovú hru a zahrali si ju hostia z Newarku. Pre Jets prišla studená sprcha, keď Schlemko našiel na pravom bode na vhadzovanie voľného Jacoba Josefsona a ten strelou z prvej prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. V poslednej sekunde mal ešte šancu domáci Stafford, ale Cory vytiahol krásny zákrok . Do kabín sa tak šlo za stavu 0:2.
Střely: 10:2

Na prvú vážnu situáciu v poslednej tretine sme čakali do 5. minúty, kedy pri signalizovanom vylúčení hráča Jets vystrelil Severson a jeho strelu pred bránou tečoval Palmieri, ale Hellebuycka neprekonal. V presilovej hre si hráči Devils šance nevytvorili, no paradoxne to boli Jets, ktorí si vytvorili veľkú šancu, no skóre sa nemenilo. 9. minúta priniesla gól hostí, keď Gelinas vyslal peknú strelu, ktorú ešte krajšie tečoval Lee Stempniak – 0:3. O chvíľu sa snažili o zníženie hráči Jets, ale Farnham akciu prerušil. 5 minút do konca tretiny si sadol na lavicu hanby Gelinas za zdržovanie hry a hráči Jets túto presilovku využili už po 10 sekundách, keď vyrazený puk za Schneiderov chrbát dopravil Dustin Byfuglien – 1:3. O malú chvíľu našiel Byfuglien medzi kruhmi Littla, ale skóre sa nemenilo. V posledných dvoch minútach to skúšali hráči Jets v šiestich, no stav už neznížil, naopak Devils mohli skóre navýšiť, lenže Cammalleri dal na Stempniaka pridlhú prihrávku, a tak svoj hattrick nedal. Devils si tak po dnešnom zápase dajú do poličky ďalší puk za výhru, tentokrát s logom Jets.
Střely: 9:4

Winnipeg Jets 1:3 New Jersey Devils
55. Byfuglien (Wheeler, Ehlers) – 12. Stempniak (Cammalleri), 36. Josefson (Schlemko, Blandisi), 49. Stempniak (Gelinas, Cammalleri)

Střely celkově: 23:16

Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Trouba, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Chiarot – Ladd, Little, Wheeler – Stafford, Perreault, Ehlers – Thorburn, Burmistrov, Armia – Halischuk, Copp, Peluso
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Gelinas, Schlemko, Helgeson, Severson – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Blandisi, Zajac, Palmieri – Boucher, Josefson, Farnham – Ruutu, Gionta, Tootoo

Rozhodčí: Leggo, Charron – Rody, Gawryletz

Tři hvězdy zápasu: 1. Lee Stempniak (NJD), 2. Michael Cammalleri (NJD), 3. Dustin Byfuglien (WPG)