Peklo / Ohlasy / Hynes: Zajacova bitka ukázala, že kluci drží při sobě

Hynes: Zajacova bitka ukázala, že kluci drží při sobě

Travis Zajac sice při prohře Devils 2:4 v Torontu nebodoval, ale do průběhu utkání se přeci jen významně zapsal. Ve třetí třetině totiž neváhal shodit rukavice a popral se s urostlým Brianem Boylem. Šestá bitka v kariéře v NHL.

„Potěšilo mě to. Travis je dobrý, že do toho šel,“ řekl trenér John Hynes o momentu, kdy jeho centr číslo jedna mstil spoluhráče Palmieriho. „Je to důležitý prvek týmu, ukazuje to, že kluci drží při sobě,“ pochvaluje si kouč.

S tím souhlasí i zadák John Moore. „Je velmi dobré, že táhneme za jeden provaz a umíme se za sebe takhle postavit,“ doplnil střelec dvou branek. „Každopádně co se týče zápasu, měli jsme hrát lépe v přesilových hrách. Především při hře pět na tři musíme být více nebezpeční,“ má jasno americký obránce.

Jednu z branek Moorea musela ještě potvrdit konzultace s videorozhodčím. Kouč Maple Leafs Mike Babcock si totiž kvůli kontaktu útočníka Blandisiho s brankářem McElhinneym vzal coach challenge, ale neuspěl, protože k onomu kontaktu došlo až poté, co puk překročil brankovou čáru.

„Ten gól padl díky Joeovi, který se nebál stát v území před brankářem, kde to nikdy není jednoduché,“ děkuje spoluhráči Moore. „Zprvu jsem si myslel, že to i lehce tečoval, ale zatím jsem to moc nezkoumal.“

Brankář Keith Kinkaid pochytal 26 střel soupeře, inkasoval tři branky (čtvrtá byla do prázdné). Startoval potřetí v posledních pěti zápasech.

„Kdo bude startovat v dalším utkání, to teprve uvidíme. Chceme všem dát šanci, nicméně samozřejmě záleží i na výkonech,“ říká John Hynes. „Tu šanci zkrátka budou mít tak dlouho, jak si ji jen zaslouží. Keith dnes chytal dobře. Jejich brankář byl lepší, ale to neznamená, že by byl Keith rozhodujícím faktorem prohry,“ upozorňuje hlavní trenér týmu.

Ačkoliv Toronto hrálo druhý zápas za sebou, nepodařilo se Ďáblům v prvních dvou třetinách hrát dle představ. „Je to tak,“ uznává kapitán Andy Greene. „Prohrávali jsme moc osobních soubojů, nebyli jsme dostatečně agresivní.“

Další zápas a možnost reparátu čeká New Jersey ze soboty na neděli, kdy do Prudential Center zavítá Carolina Hurricanes. Začátek je plánován na 0:00 SEČ.

Čtěte také

Pět hráčů, kteří se letos mohou stát jedničkou draftu

Největší výhra sezóny pro fanoušky i vedení Devils nastala až po jejím skončení. Krátce po druhé hodině ranní středoevropského času se rozhodlo o týmu, jenž bude draftovat z prvního místa – los přál New Jersey Devils, kteří si tuto situaci vyzkouší vůbec poprvé v historii. Nabízíme vám pět prospektů, jenž se mohou stát jedničkou.