Peklo / Reporty / Toronto si na domácom ľade poradilo s New Jersey, Moore strelil dva góly

Toronto si na domácom ľade poradilo s New Jersey, Moore strelil dva góly

Diabli vstúpili do zápasu o čosi lepšie ako ich súper a už po troch minútach sa radovali z úvodného gólu. John Moore si v obrannom pásme spracoval prihrávku Damona Seversona, s pukom na hokejke prešiel po pravom krídle cez stredné pásmo a strelou pomedzi betóny prekonal súperovho brankára – 1:0. Bola to vôbec prvá strela na bránu v podaní hostí. Ich radosť však netrvala dlho – Jon Merrill dostal dvojminútový trest za nedovolené bránenie. Domáci sa držali v pásme, posúvali si medzi sebou puk, ktorý nakoniec skončil za chrbtom Keitha Kinkaida. Josh Leivo zaznamenal druhý gól v sezóne a vyrovnal stav stretnutia v čase 5:46. Hráči Devils si nedokázali podariť s prechodom cez stredné pásmo, ich pokusy končili skôr, ako začali a po 10. minútach mali na konte len dva strelecké pokusy. V 11. minúte sa dostal do brejku útočník Adam Henrique, ale Brian Boyle ho nedovolene atakoval a Diabli mali príležitosť ísť opäť do vedenia. Prvá presilovka hostí ale nepriniesla veľa rozruchu a domáci celok sa bez problémov ubránil. Hra začala postupne naberať na tempe, najprv sa v dobrej šanci ocitol Taylor Hall, no nepochodil. V 18. minúte sa dostali do menšej potýčky Coleman a Carrick, keď domáci hráč vyslal na Kinkaida puk po hvizde rozhodcu po jasnom postavení mimo hry. Obaja hráči dostali navyše dvojminútové tresty. Siutáciu 4 proti 4 sa domácim podarilo využiť a ešte pred prvou sirénou dokázali otočiť skóre strenutia, keď sa presadil William Nylander po tom, čo dostal presnú prihrávku od Austona Matthewsa – 2:1.

Strely po prvej tretine: 11-11

Druhá tretina nepriniesla pohľadný hokej ani od jedného celku, rozdiel bol v tom, že domácim sa podarilo streliť tretí gól. V 3. minúte sa zmocnil puku Tyler Bozak, ktorý ho v útočnom pásme prenechal Marnerovi a ten presnou prihrávkou našiel Jamesa van Riemsdyka v priestore pred Kinkaidom – 3:1. Diabli sa po prestávke vrátili ku výkonu z prvej tretiny, sprevádzala ich nepresnosť a súper získaval ľahkým spôsobom puk na svoju stranu. Gólman Kinkaid pôsobil vyrovnane, chytal solídne a situácie riešil s chladnou hlavou. Hráči pred ním však pôsobili odovzdaným dojmom, útok sa začal pomaly prebúdzať práve vtedy, keď sa začala druhá polovica zápasu – v 13. minúte fauloval Nylander hosťujúceho brankára a šiel na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Diabli ponúknutú šancu nevyužili ani v tomto prípade, aj keď mali sľubné príležitosti na kontaktný gól. Skóre sa ale nemenilo a druhá tretina nepriniesla už žiadny ďalší gólový okamih. Domáci si pred poslednou tretinou vytvorili dobrý náskok a boli blízko zisku dvoch bodov.

Strely po druhej tretine: 11-7

Diabli sa v úvode tretej dvadsaťminútovky držali v ofenzíve a skúšali vymyslieť niečo na obranu Maple Leafs, no hráči domáceho celku ich nepúšťali do gólových pozícií a naďalej plnili svoje defenzívne úlohy. Brankár McElhinney mal problémy až v piatej minúte, keď naňho smerovala strela po vyhranom vhadzovaní a neskrotil puk do výstroje. Nikto sa nedokázal dostať ku vypadnutému puku, a tak stále platilo rovnaké skóre. Diabli dostali možnosť presilovej hry po faule na Henriquea. Z tejto početnej výhody ubehlo len 25 sekúnd, keď sa na domácej strane opäť vylučovalo – Hunwick atakoval Palmieriho tvrdým zákrokom a musel odísť na trestnú lavicu. Zajac neváhal a ihneď zhodil rukavice a pustil sa do pästného súboja. Po udelení trestov sa začala početná výhoda hostí o dvoch hráčov. Najprv sa o gól pokúšal troma strelami Palmieri, no ani jedna nenašla cestu do brány a Torontu sa stihol vrátiť na ľad prvý vylúčený hráč. Diabli zostali v útočnom pásme, po Zachovej prihrávke vyskúšal šťastie od modrej Moore a jeho strela nakoniec prešla až brankárovi za chrbát – 3:2. Kouč Mike Babcock si zobral coach challenge, ale pôvodný verdikt sa nezmenil. Hráči cítili príležitosť na vyrovnanie, zasypali obranu domácich strelami a svojím nasadením robili vrásky fanúšikom v aréne. Do konca stretnutia zostávalo približne 60 sekúnd a Diabli odvolali Kinkaida, ale nedokázali sa udržať v útočnom pásme, stratili puk a Connor Brown ukončil stretnutie strelou do prázdnej brány a stanovil na konečných 4:2.

Toronto Maple Leafs 4-2 New Jersey Devils

Góly: 6. PPG – Leivo (Matthews, Nylander), 19. Nylander (Matthews, Zaitsev), 23. van Riemsdyk (Marner, Bozak), 60. Brown (Komarov, Kadri) – 3. Moore (Severson, Palmieri), 50. PPG – Moore (Zacha, Hall)

Strely na bránu: 30-32

Hviezdy stretnutia: 3. John Moore (NJD), 2. Auston Matthews (TOR), 1. William Nylander (TOR)

Zaujímavosti

• New Jersey dnes proti Torontu odišlo bez bodu v druhom z ostatných 12. vzájomných stretnutí (6-2-4)
  • Pavel Zacha dnes získal asistenciu a predĺžil svoju bodovú sériu na šesť zápasov. Český útočník získal 12 z 22 bodov v presilovkách
  • John Moore má po dnešnom zápase deväť gólov v tomto ročníku – prvý medzi obrancami mužstva. Okrem toho vyrovnal kariérne maximum z minulého roka (19 bodov)
  • Severson vyrovnal bývalého Diabla Adama Larssona v počte nazbieraných kanadských bodov v prvom tíme – 69 (9G+60A). Severson ich stihol za 195 zápasov, Larsson za 274.

zdroj obrázku: Tom Szczerbowski | USA TODAY Sports

Čeká nás poslední zápas sezóny, Devils pomohou Detroitu uzavřít Joe Louis Arenu

Poslední zápas letošní sezóny dnes odehrají Ďáblové proti Detroitu Red Wings. Red Wings se budou loučit se svým domovem – Jou Louis Arenou. Čeká nás tak druhý emotivní večer za sebou, tentokrát ale spíše pro fandy Rudých křídel. Úvodní buly bude vhozeno okolo 23:00 SEČ. Forma Red Wings Detroit nezažil povedenou sezónu. Po dlouhých letech …