Peklo / Reporty / NYI 2:1 NJD – Devils ani potřetí nevyhráli

NYI 2:1 NJD – Devils ani potřetí nevyhráli

Ve třetím přípravném zápase vyzvali Ďáblové Islanders. Duel s rivaly sliboval zajímavou podívanou.

Hned na začátku utkání byl za sekání vyloučen Kennedy. Kouč Hynes, který byl nespokojený s častými vyloučeními tedy nemohl být spokojený. Hráči však vše odčinili a přesilovku soupeře bez problému přečkali. Hned nato byl za hákování vyloučen hráč Islanders – Czuczman. V přesilové hře vytvořil obrovskou minelu Schneider, který za bránou špatně odehrál puk, ten dobruslil Nelson a v oslabení vstřelil úvodní branku utkání. Ostrované ubránili přesilovou hru a krátce na to navýšili své vedení. Vojtěch Mozík prohrál souboj o puk u mantinelu, puk se po kombinaci dostal k Hamonicovi a ten překonal Schneidera. V čase 5:32 to bylo již 2:0 pro domácí. Hra se poté poněkud uklidnila a hrálo se převážně ve středním pásmu. V polovině utkání byl za hákování znovu vyloučen Czuczman a Devils tak dostali možnost dotáhnout se na soupeře. Hosté sice dostali domácí obranu pod tlak, ale gól se jim vsítit nepovedlo. 3 minuty před koncem schytal Pavel Zacha tvrdou střelu a s bolestivou grimasou odkulhal na střídačku. Ve zbytku třetiny se již nic zajímavého nestalo a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

střely v 1. třetině: 12-9

Ve druhé třetině se do první šance dostali Islanders kdy v situaci 2 na 1 zakončoval Okposo, ale jeho pokus kryl Schneider. I další šance byla v režii Ostrovanů. Tavares předložil puk Leeovi, ten však puk z velké blízky za záda Coryho nedostal. Kyle Palmieri vyhodil puk mimo hrací plochu a Devils šli do čtyř. V 9. minutě se Devils podařilo vytvořit si tlak, ze kterého vypramenil faul domácího gólmana Poulina – podražení. Bohužel ani tato přesilovka se hostům nijak zvlášť nevyvedla. Jim O’Brien byl vyloučen za zbytečné vražení na hrazení. Devils byli pod velkým tlakem, ale skvělý Schneider svůj tým podržel. Devils se ubránili a dostali se do situace 2 na 1. LEE STEMPNIAK to vzal sám na sebe. Se svou první střelou neuspěl, Poulin puk ale vyrazil jen na jeho hůl. Útočník, jenž je v New Jersey na zkoušce, se ale posléze obtočil okolo brány a uspěl! Dvě minuty před koncem 2. části tak hosté snižili na 1:2. A stejné skóre svítilo na tabuli i na konci vyrovnané druhé třetiny.

střely ve 2. třetině: 9-14

Do brány Islanders se postavil Christopher Gibson. Helgeson dostal 2 minuty za vysokou hůl, ale hosté zvládli oslabení bez problémů. Hned na to Stempniak vybojoval přesilovku. Za katr již potřetí zamířil Czuczman. Ďáblové však znova dokázali, že přesilovky jim v tomto zápase nejdou. Ostrované byli ve třetí části o něco lepším týmem, ale k žádné větší šanci to nevedlo. Vaive přidržel Henriquea a Devils měli možnost polepšit se v přesilovce. To se jim však nepodařilo a 15 sekund před koncem přesilové hry se nechal vyloučit Kennedy. Přesilovku si tak pro změnu zahráli Isles. Tavares opět vymyslel góĺovou přihrávku, ale deHaan se díky Seversonovu obrannému zákroku k puku nedostal. 2 minuty před koncem byli vyloučeni Palmieri a Tavares. Devils ani bez gólmana neskórovali a prohráli s Islanders 1:2.

PRODLOUŽENÍ

Před zápasem se kluby dohodly na tom, že ať zápas skončí jakkoliv, zahrají si prodloužení 3 na 3.

Jako první se do šance dostal Palmieri, ale Gibson ho vychytal. Devils byli pod tlakem a vyhodili pouze na zakázané uvolnění. Aby si trojice hostů odpočinula, vzal si kouč Devils timeout.Petrov ztratil hokejku a hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Toho dokázali využít, trefil se Kennedy. Prodloužení tak vyhráli hráči Devils.

New York Islanders 2-1 New Jersey Devils