Peklo / Reporty / Devils smazali tříbrankové manko a porazili Toronto po nájezdech!

Devils smazali tříbrankové manko a porazili Toronto po nájezdech!

Zpočátku ztracený zápas, pak přestřelka se šťastným koncem. Takhle by se dal v krátkosti charakterizovat parádní duel s Torontem.

Ďáblové si chtěli spravit chuť za prohrané zápasy na tripu po západním pobřeží, a tak začali aktivněji. Dobře bránili a obránci se zapojovali do útočného forčekingu. Naopak Torontu se nedařilo skoro nic. Nepřesné přihrávky, vyhazování kotouče a zmatená hra většinou končili střelou Devils. První polovina třetiny nepřinesla žádnou větší šanci a rychlost hry také nějak neoslňovala. Pomalá a nepřesná hra otevřela skóre, když špatně rozehrál Fiddler a po 13zápasovém půstu vstřelil Auston Matthews po nahrávce Hymana gól. 0:1!
Netrvalo dlouho a na trestnou lavici se dostal za sekání P.A. Parenteau a Ďáblové museli do oslabení. V něm se aktivněji projevovali hráči kanadského týmu. V rohu kluziště špatně pokryl puk Andy Greene, Auston Matthews mu jej vypíchl, nahrál před branku a tam stál Nazem Kadri, který zvyšoval na 0:2!
Frustrovaní domácí se snažili za každou cenu změnit hru, ale agresivitou si přivodili další oslabení, opět kvůli vyloučení Parenteaua. Toto oslabení přečkali bez újmy, i když měla jednička letošního draftu dobrou šanci na skórování. Tu nakonec Auston Matthews proměnil v závěru periody, kdy si najel do dobré pozice před branku a odražený kotouč usměrnil „pod víko“. 0:3!
Střely: 8:8

Do druhé třetiny vstoupili domácí velmi aktivně a neuběhla ani první minuta už se měnilo skóre. Skvělou akci předvedli Michael Cammalleri, který nahrál křižně, kde stál Travis Zajac a ten snižoval. 1:3!
Ihned po vstřelném gólu měli Devils možnost hrát první přesilovou hru zápasu. Během ní se dostal do šance Smith-Pelly, ale ten Enrotha nepřekonal. Povedlo se to až s posledními vteřinami přesilovky, kdy se po závaru před brankou do prázdné branky povedlo skákající puk dopravit Beauu Bennettovi. Ten skóroval poprvé v sezóně. 2:3!
Rozjeté Ďábly nedokázali hosté zastavit, a tak se skóre vyrovnalo. Domácí si vytvořili tlak před brankou a zblokovanou střelu z pravé strany našel v hustém lese těl Michael Cammalleri, jenž překonal nic nemohoucího Enrotha. 3:3!
Po neskutečném obratu se za nedovolené sekání dostal na trestnou lavici Travis Zajac a Newarští se dostali do početní nevýhody. Během přesilové hry si Leafs vytvořili několik šancí, Matthews nastřelil tyčku, dvě střely Nylandera domácí gólman Schneider pochytal. Úprava skóre se konala pár okamžiků po vyrovnání sil na ledě, Matt Martin si najížděl po pravé straně, a jeho střela se šťastně dokutálela až do branky, a stala se tak první jeho trefou v sezoně. 3:4!
V polovině třetiny se Marinčin postavil do cesty Zachovi a rozhodčí se rozhodl poslat oba na trestnou lavici, hrálo se 4 na 4. V té se ještě provinil Gardiner, a tak se hrálo 40 vteřin 4 na 3 ve prospěch Devils. Přesilovku ale Ďáblové nedokázali využít. Zdá se, že přesilové hry jsou velkým problémem ve hře Devils. Ani po vyvolané strkanici a další přesilové hře, ve které měli domácí několik velkých šancí, nedokázali skórovat, a tak se druhá část dohrávala za pomalejšího tempa.
Střely: 10:8

Do poslední části základní hrací doby oba týmy doslova vlétly, více ze hry měli ale domácí. Dokázali si připravit několik šancí, Cory Schneider byl na svém místě. Obrovskou šanci spálil Travis Zajac, když z velké blízkosti poslal puk mimo branku. Ve třetí třetině se herně ukazovali Pavel Zacha i Adam Henrique. Domácí se hnali za vyrovnáním, a to nakonec přišlo 13 minut před třetí sirénou. Travis Zajac nahrál k modré čáře, kde byl Yohann Auvitu, ten vystřelil a kotouš prošel až do branky. 4:4!
Po vstřeleném gólu jakoby domácí přestlali hrát, Leafs měli několik šanci na získání vedení. Obrovskou šanci na otočení výsledku měl však P.A. Parenteau, který se sám s pukem uvolnil z tlačenice v rohu a ocitl se sám před hostujícím gólmanem. Domácí byli po zbytek třetiny při chuti, ostřelovali Enrotha každou chvíli, ale brankář Toronta byl vždy připraven. Hra se tak dostlala do prodloužení.
Střely: 11:10

Prodloužení a hra 3 na 3 začala v sestavě Henrique, Cammalleri, Greene. První střela na hostující branku přišla po vystřídání od Johna Merrila, Enroth byl pozorný. Další minutu obléhali útočné pásmo hosté, ke střele se ale nedostali. Obrovskou šanci na druhý body spálil Nylander, jeho střela byla mířena mimo Schneiderovu branku. Minutu a půl před uplynutím hrací doby se vhazovalo v obranném pásmu Devils a po zmatcích o odehrání kotouče se k nebezpečné šanci dostal Auston Matthews, skóre se neměnilo. Dokonce ani po střele Mitchella Marnera, která na chvíli rozhodila Schneidera, vše bylo ale zažehnáno a zápas se dostal až k samostatným nájezdům.
Střely: 1:5

Nájezdy:
NJD – P.A.Parenteau – nedal – tyčka
TOR – Matthews – nedal – zákrok betony
NJD – Josefson – Gól (levá horní část o břevno)
TOR – Marner – nedal – zákrok tělem
NJD – Cammalleri – nedal – zákrok pravým betonem
TOR – Sošnikov – nedal – zákrok levým betonem

New Jersey Devils  5:4sn.  Toronto Maple Leafs
(0:3, 3:1, 1:0 – 1:0sn)

Branky a nahrávky: 21. Zajac (Cammalleri, Quincey), 24. Bennett (Smith-Pelly, Cammalleri), 26. Cammalleri (Zajac, Greene), 47. Auvitu (Zajac, Cammalleri), rozh. náj. Josefson – 11. Matthews (Hyman), 14. Kadri (Matthews, Nylander), 19. Matthews (Hyman, Brown), 30. Martin (Sošnikov, Zajcev)
Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 13 752. Střely na branku: 30:31 (8:8, 10:8, 11:10 – 1:5).

Hvězdy zápasu:
1. M. Cammalleri (NJD): 1+3, 9 střel, čas na ledě 23:03
2. T. Zajac (NJD): 1+2, 4 střely, čas na ledě 22:00
3. A. Matthews (TOR), 2+1, 4 střely, čas na ledě 16:34

Sestava Devils: Schneider – Greene, Severson, Lovejoy, Auvitu, Quincey, Moore – Cammalleri, Zajac, Parenteau – Boucher, Henrique, Smith-Pelly – Zacha, Josefson, Bennett – Kalinin, Fiddler, Lappin.
Vynechali: Merrill, Palmieri.

Sestava Stars: Enroth – Rielly, Zajcev, Hunwick, Marinčin, Gardiner, Carrick – Hyman, Matthews, Nylander – van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov, Kadri, Brown – Martin, Smith, Sošnikov.
Vynechali: Corrado, Holland, Polák.

Rozhodčí: Kowal, L’Ecuyer – Brisebois, Cherrey.

Československá stopa:
Pavel Zacha (NJD): 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:29
Martin Marinčin (TOR): 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:02

• Navrátivší Michael Cammalleri se postaral o výhru Devils bilancí 4 bodů (1+3), byla to jeho šestá čtyřbodová hra v kariéře, to se mu naposledy povedlo 13. 2. 2013 proti Stars
  • Beau Bennett se trefil poprvé v sezoně, naposledy skóroval 3. dubna
  • Oba týmy se v historii potkaly již stotřicetčtyřikrát (134)
  • O výhře Ďáblů rozhodl samostatný nájezd Jacoba Josefsona, specialisty na nájezdy
  • New Jersey prolomilo prokletí přesilových her, když jich nevyužilo 29 v řadě, tu 30. ale již ano

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …