Peklo / Reporty / Chicago jasně přehrálo Devils a zaslouženě vyhrálo

Chicago jasně přehrálo Devils a zaslouženě vyhrálo

Ďáblové podali v Chicagu špatný výkon a podlehli Blackhawks.

Ve 4. minutě od modré nebezpečně vystřelil Židlický, ale brankář Antti Raanta byl připraven a zabránil případným dorážkám. O dvě minuty později byl vyloučen Anton Volchenkov a Chicago tak mělo možnost otevřít skóre zápasu v přesilové hře. Po dobré kombinaci se v šanci ocitl Saad, ale branku naštěstí pro Devils minul. Střelu Leddyho v závěru početní výhody chytil Schneider. V 11. minutě se před brankáře natlačil Sharp, dokonce už i procpal puk za brankovou čáru, to ale až po odpískání a tak gól samozřejmě neplatil. Ve 13. minutě se otevřelo skóre – Patrick Sharp ze strany nahodil na branku a Mark Fayne ve snaze zblokovat puk střelu lehce tečoval a ta tak propadla až za záda Schneidera – 1:0. Téměř po celou třetinu měli Devils velké problémy dostat se do útočného pásma, Chicago svého soupeře jednoznačně přehrávalo. V 19. minutě měli velkou šanci Tedenby s Eliášem, ale z jejich kombinace nakonec ani neresultovala střela. Na druhé straně poté zahrozil Kane, ale z toho také nic nebylo. Následovalo vyloučení Židlického na dvě minuty. Do konce této třetiny už ale Blackhawks neskórovali.
Střely: 12:2

Na konci přesilové hry se před branku probojoval Marián Hossa, ale jeho střela nebyla příliš přesná a tak si hosté mohli pro tento moment oddechnout. A dokonce i zaútočit. Ve 23. minutě nahrál Ryder na Bouchera a ten v dobré šanci trefil pouze tyč. O tři minuty později na Schneidera najížděl Andrew Shaw, jenže brankář New Jersey byl připraven. Poté se na druhé straně podařilo vyrovnat! Jon Merrill vystřelil na branku a před Raantou krásně tečoval Stephen Gionta – 1:1! / Ve 28. minutě se Chicago vrátilo do vedení – střelu Leddyho nejdříve Schneider vyrazil rukou, ale puk se dostal na hůl Patricka Kanea, který skóroval. Ač byl výkon lepší než v první třetině, s kvalitou domácího celku se Devils nadále nemohli srovnávat. Ve 33. minutě předal Saad puk Bickellovi, který využil clonění Shawa před brankářem a střelou zápěstím navýšil na 3:1. Tlak pokračoval – nebezpečně pálil Hossa, hned po něm Keith, tentokráte byl Schneider připraven. Situaci zkomplikovalo i vyloučení Gelinase za přidržení puku u země. Hned v úvodu přesilovky pálil Kane do tyče. Poté Versteeg nahrál na Hossu, který měl obrovskou šanci tváří v tvář Schneiderovi, ale bekhendovou kličkou nedokázal puk dopravit do branky. Ve 38. minutě byl vyloučen Michael Kostka a Devils tak měli šanci zaútočit si. Kombinace vypadaly slušně, ale zakončení nepřicházela. Největší šanci mělo Chicago – v oslabení totiž vystřelil Brandon Saad do tyče. Po vypršení trestu Kostky pálil od modré Gelinas, ale Raanta jeho dělovku chytil.
Střely: 13:6

Necelou minutu po začátku třetí třetiny, do které trenér DeBoer přeházel složení lajn, snížil na 3:2 Michael Ryder bekhendem z mezikruží. Ve 44. minutě měl obrovskou šanci Patrick Sharp, ale Cory Schneider puk skvěle vyrazil. Ten si připsal následně další skvělý zákrok, když svou levou rukou vyrazil střelu Kanea z otočky. V průběhu 46. minuty po přihrávce Hossy unikl všem obráncům Patrick Sharp, který následně propálil Schneidera – 4:2. V 50. minutě vystřelil slovenský útočník Marián Hossa, ale Schneider, ač neměl moc dobrý výhled, puk vyrazil do rohu kluziště. Ďáblům se stále vůbec nedařilo. Při vyloučení Jágra vychytal Cory Schneider Jonathana Toewse. Kapitán Blackhawks vystřelil prudce švihem, ale americký brankář byl připraven. Na co už ale neměl, byla dělovka Nicka Leddyho k tyči 40 sekund před vypršením trestu – 5:2. Minutu a pár sekund před koncem nabil Zubrus Gelinasovi, ale ten v dobré šanci minul. Následně měl na druhé straně k hattricku blízko Sharp, který vystihl rozehrávku Schneidera, ale nedal. V závěru utkání ještě Raanta vychytal Jacoba Josefsona.
Střely: 12:4

Chicago Blackhawks 5:2 New Jersey Devils
13. Sharp (Hossa, Toews), 28. Kane (Leddy, Versteeg), 33. Bickell (Saad, Keith), 46. Sharp (Hossa, Seabrook), 53. Leddy (Seabrook, Saad) – 26. Gionta (Merrill, Josefson), 41. Ryder

Střely celkově: 37:12

Blackhawks: Raanta – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Leddy, Kostka – Sharp, Toews, Hossa, Versteeg, Handzuš, Kane, Bickell, Shaw, Saad, Bollig, Krüger, Smith
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Gelinas, Židlický, Volchenkov, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Tedenby, Eliáš, Bernier, Boucher, Henrique, Ryder, Josefson, Gionta, Janssen

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …