Peklo / Reporty / Devils nepotvrdili zlepšený výkon a prehrali

Devils nepotvrdili zlepšený výkon a prehrali

Devils cestovali do Pittsburghu po zlepšenom výkone v poslednom zápase. Na obhajcu pohára to však nestačilo a domov sa vracajú bez bodu.

Začiatok zápasu priniesol tlak domácich Pens, ale Schneider svoj tím podržal. Po opadnutí tlaku sa hral hokej bez šancí na oboch stranách. V hre oboch celkov bolo vidieť veľa nepresností. V polke prvej tretiny sa do početnej výhody dostali domáci hokejisti. Prvá početná výhoda v zápase priniesla aj prvý gól. Schultz nabil na pravý kruh Sidneymu Crosbymu a ten nekompromisnou strelou prestrelil Schneidera, ktorý nemal na túto strelu nárok. Penguins boli aj po strelení gólu aktívny a snažili sa skóre navýšiť. Hostí držal v hre spoľahlivý Schneider a aj vďaka nemu bol stav po prvej tretine len 1:0.
Strely: 10:2.

Druhá tretina pokračovala tak, ako skončila prvá. Pens hrali aktívne dopredu a vytvárali si šance. Eric Fehr sa s pukom dostal do medzikružia a vystrelil na bránu, kde Schneider vyrazil puk iba pred seba. Upratať puk do bezpečia sa snažil Merrill, ktorý trafil spoluhráča Helgesona a od neho sa odrazil do brány. Po góle dostali možnosť hráči Devils znížiť stav zápasu vo svojej prvej presilovej hre. V presilovke sa do prečíslenia dostali hráči Pens, ale ďalší gól nepridali. Devils si dokonca dostali možnosť zahrať 40 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, ktorú sa im využiť nepodarilo. V čase keď mali hrať vo výhode hráči Devils ešte 1:12 sa prehrešku voči pravidlám dopustil Parenteau, ktorý odpálil Flueryho hokejku a sily na ľade sa vyrovnali. V hre 4 na 4 sa nič vážne nedialo, ale následne svoju skrátenú výhodu sa snažili využiť Pens, ktorý stroskotali na pozornom Schneiderovi.  Devils sa podarilo streliť gól, keď Mooreovu strelu za Flueryho doklepol Kyle Palmieri. Regulérnosť gólu  bola potvrdená aj po vyžiadaní coach challange, ktorú si domáci vzali. Skóre zápasu mohli byť vyrovnané o malú chvíľu, keď Zacha vysunul Greenea, no ten svoju šancu nepremenil. Od tohto momentu boli Devils aktívnejším mužstvom. Pred koncom druhej časti sa do seba pustili domáci Oleksy a Wood a diváci boli svedkom nádherného pästného súboja. 38 sekúnd pred koncom druhej časti poslal puk Kunitz na modrú, kde bol pripravený Chad Ruhwedel a ten pohotovou strelou dal svoj prvý gól v NHL.
Strely: 17:14.

Do záverečnej tretiny vstúpili Devils so snahou dohnať dvojgólovú stratu, ale do vyložených šanci sa nedostávali. Posledná časť prinášala veľa nepresností na oboch stranách. V 52. minúte sa pri striedačkách strhla menšia šarvátka, v ktorej boli zapojený za Devils Kalinin a Fiddler. Pens sa dokázali presadiť aj v poslednej časti, keď Malkin prihral Patricovi Hörnqvistovi na ľavý kruh a ten prestrelil Schneidera. Za Devils mohol znížiť Wood, ale ten v samostatnom úniku zlyhal. Záver zápasu už góle nepriniesol a tak sa domáci tešili z výhry 4:1.
Strely: 12:8.

Pittsburgh Penguins 4:1 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 11. Crosby (Schultz, Kessel), 25. Fehr, 40. Ruhwedel (Kunitz, Malkin), 53. Hörnqvist (Malkin) – 34. Palmieri (Moore, Hall)

Vylučenia: 2:2, navyše Wood (NJD) a Oleksy (PIT) 5 min. za bitku. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 18 625. Strely na bránu: 39:24 (10:2, 17:14, 12:8).

Zostava Penguins: Fleury (Murray) – Dumoulin, Schultz, Määttä, Ruhwedel, Cole, Oleksy – Sheary, Crosby, Rust – Kunitz, Malkin, Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Wilson, Cullen, Fehr.
Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Lovejoy, Merrill, Helgeson – Hall, Zajac, Cammalleri – Wood, Henrique, Parenteau – Bennett, Zacha, Palmieri – Gazdic, Fiddler, Kalinin.