Peklo / Reporty / Ďáblové získali v důležitém divizním souboji 2 body

Ďáblové získali v důležitém divizním souboji 2 body

Na Ďáblech byla od první minuty vidět chuť a aktivita a rádi by se dostali brzy do vedení jako v minulém zápase. To se částečně povedlo a po dvou a půl minutách šli Devils do přesilové hry. Za naražení na hrazení byl vyloučen Erat. Hned v prvních vteřinách nebezpečně pálil Gelinas, bez úspěchu. V dalších vteřinách souhra trochu vázla. Ma konci přesilovky si ještě Devs dokázali vytvořit velkou šanci když Jágr dorážel a zpoza branky se snažil dostat puk do brankoviště, tam chvíli ležel opuštěn, ale uklidit se jej nepodařilo. To přišlo ale o půl minuty. Do úniku po straně se dostal Gionta a Neuvirta propálil. Do tandemu se snažil najíždět Carter, ale Gionta zvolil dobře! Byl to tak gól z první střely, která šla na Neuvirtha a zároveň gól v jubilejním 100. zápase Stephana Gionty. V 8. minutě se proti Eratovi vyznamenal i Cory, když dokázal zdolat obě Eratovi dorážky. Ďáblové nezaostávali ani ve fyzické hře a pěknými hity se prezentovali Volchenkov a Carter.  7 a půl minuty odvedla perfektní práci 4. lajna a vybojovala další přesilovou hru. V první minutě si Devils vytvořili velkou šanci a Caps vůbec nepustili k puku. Ve druhé minutě PP dokázali Devils opět kombinovat v pásmu, bohužel k žádné kloudnější střele se již nedostali. Necelé dvě minuty před koncem třetiny byl vyloučen za podražení Fayne. JAk speciální tým, tak Cory odvedli dobrou práci a do šaten se šlo za stavu 1-0!

Střely 11 – 7

7 vteřin ještě zbývalo z trestu Marka Fayna, vše ale proběhlo bez komplikací. Po necelé minutě šli Caps potřetí do oslabení, když Židlického držel Orlov. První minuta se nepovedla a Ďáblové se nedokázali udržet v pásmu. Ovšem začátek té druhé vyšel perfektně. Po kombinaci Brunnera a Zajace vytěžil Jágr, který přihrával na Henriqua a ten zakončoval téměř do prázdné. O pár vteřina později šli Caps opět do čytř, když byl za naražení vyloučen Wilson. Ve 3. minutě si celé hřiště prošel Židlický, až se zjevil před Neuvirtem úplně sám, skórovat však nedokázal. 10 vteřin do konce ztratil Greene stabilitu a Caps šli na Coryho ve dvou, zakončoval Beagle, Schneider byl však opět perfektní a dokázal si poradit i s následnou dorážkou Chimery. Poté následovalo asi 5 minut, které patřili spíše Caps a poprvé v utkání, mimo power-play, si dokázali vytvořit souvislejší tlak. Cory ale vždy dokázal spolu s dobře bránícím týmem udržet puk před čárou. V polovině třetiny se do samostatného úniku začal dostávat Laich, Cory ve spolupráci se Zajacem však snížení zabránili. Ke konci druhé třetiny chvíli po sobě odstoupili Grabovski a Brouwer, který odkulhal po jedné noze, ještě ve 1. třetině se však vrátil. 3 minuty do konce třetiny šel za sekání na trestnou Jágr.  Tato přesilová hra v podání Caps byla velmi nebezpečná, avšak Devils se štěstím a Corym v brance nepovolili a po druhé třetině tak Schneider stále držel čisté konto. 15 vteřin do konce byl faulován Ryder a tak čekala na Devils ve 3. třetině téměř celá dvouminutová přesilovka.

Střely 12 – 14

Devils tedy zahájili poslední dějství přesilovkou, tu ale nevyužili, naopak spíše sobě nadělali menší problémy. V 5 minutě jeli 3 na 2 Jágr, Zajac a Greene, Neuvirt svůj tým ale také podržel, vzápětí vyzval přihrávkou z rohu Jágr Fayne, ale opět na Neuvirtha nevyzrál. Necelých 13 minut do konce byl za nedovolené bránění vyloučen Greene. Přesilová hra hostů byla opět nebezpečná ovšem Devils se i nadále podařilo udržet bezpečný dvougólový náskok. Bohužel 10 minut do konce Chimera tečoval Erskinovo nahození od modré a snížil tak na rozdíl jedné branky a domácí čekali ještě perné chvilky. Hosté začali totiž zvyšovat aktivitu a vycítili možnost. V závěru došlo ještě ke změně v sestavě, k Eliášovi se na centra posunul Gionta, Zubrus šel zpět do první lajny k Jágrovi a Zajacovi. 1 minuty a 20 vteřin do konce Capitals hráli bez brankáře. 20 vteřin do konce vyvezl puk Zajac, vybídl Clowa, ten ale z modré netrefil, to ale stačilo a Devils tak brali v důležitém divizním souboji dva body!

Střely 7 – 10

New Jersey Devils 2-1 Washington Capitals

4:57 Gionta – Jágr, 21:45 PP Henrique – Jágr, Zajac, 50:10 Chimera – Erskine, Wilson

Střely celkem 30 – 31