Peklo / Reporty / Devils nestačili na Los Angeles, rozhodla první třetina

Devils nestačili na Los Angeles, rozhodla první třetina

První třetina zápasu rozhodla o další prohře na domácí půdě. Jak to všechno probíhalo a co všechno důležité provázelo zápasem se dozvíte v reportu níže:

Začátek zápasu byl pro domácí ďábly nepříjemný. Hned v první minutě se nedovoleným bráněním provinil Kyle Quincey a dostal tak ďábly do oslabení během kterého po šestnácti vteřinách otevřel střelou zpoza obránce Anze Kopitar. 0:1!
Netrvalo ani minutu a skóre se opět měnilo. Po kombinaci Setoguchiho a Cartera se ke střele dostal Tanner Pearson a hosté se mohli radovat. 0:2!
Devils měli i šance hrát přesilové hry, ale nedokázali se dostat do výhodných pozic.
Dokonce se hrálo 5 na 3, kdy domácí prověřovali zda hostující slovenský Gólman Peter Budaj nebude mít ve své výstroji škvírku, ale byl pozorný. Do konce třetiny dokázali hosté ještě skórovat a to v 17.minutě zásluhou Aleca Martineze po nahrávce Mariána Gáboríka. 0:3!
Střely: 8 – 13

Druhá třetina přinesla několik šancí, ale brankově to nevyšlo ani jedné straně. Cory Schneider přenechal post v brance náhradníkovi Keithu Kinkaidovi a po zbytek zápasu již sledoval zápas jen ze střídačky. Za největší šanci se dá považovat osamocený průnik Milese Wooda, ale neposlušný kotouč na hokejce nevydržel. Ani hosté nezaháleli, Marián Gáborík se několikrát dostal do šance, ale týmová brankářská dvojka podržela svůj tým.
Střely: 8-7

Keith Kinkaid a jeho zákrok proti Kings

V poslední části základní hrací doby jakoby nastoupil místo Devils úplně jiný tým. Série přesných přihrávek a střel ukazoval na změnu herního systému. To nakonec vedlo i k první brance domácích. Miles Wood vybojoval puk v rohu, Michael Cammalleri posunul na Kylea Quinceyho a ten střelou od modré snížil svým čtvrtým gólem v sezóně. 1:3!
Vstřelený gól samozřejmě domácí nabudil a chtěli hned přidat další, ovšem vynikající Budaj nedal Josefsonovi šanci. Pět minut před koncem periody mohl Miles Wood snížit, ale jeho střela mu úplně nesedla a kotouč letěl mimo branku. Domácí zkoušeli hru bez brankaře již dvě minuty pře sirénou, vytvořili si tlak a převahu, ale na skóre se již nic neměnilo.
Střely: 10-5

Gól Kylea Quinceyho

New Jersey Devils  1:3  Los Angeles Kings
(0:3, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Quincey (Cammallri, Wood) – 1.Kopitar (Carter, Doughty), 2.Pearson (Carter, Setouguchi), 17. Martinez (Gáborík, Shore)

Vyloučení: 2:4 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 13,412  Střely na branku: 25:25 (8:13, 8:6, 10:5).

Marián Gáborík (LAK) – 0+1, 5 střel, čas na ledě 17:05

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, Quincey, Lovejoy, Merrill, Santini, Stollery – Palmieri, Zajac (A), Hall – Cammalleri (C), Henrique (A), Wood – Parenteau, Josefson, Zacha – Kalinin, Fiddler, Gazdic.
Vynechali: Bennett, Smith-Pelly, Helgeson

Sestava Kings: Budaj (Zatkoff) – Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, Gravel, Forbort – Gáborík, Kopitar (C), King – D. Brown, J. Carter (A), Pearson – Lewis, Dowd, Andreoff – Nolan, N. Shore, Clifford.
Vynechali: Greene, Gilbert, Dowd

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – MacPherson, Alphonso

– Keith Kinkaid byl střídán za Coryho Schneidera a zaznamenal 100% úspěšnost zákroků
– Devils z posledních pěti utkání vyhráli 3, všechny na ledě soupeře.
– Ďábly čeká jen jedno utkání před All-Star Game přestávkou, kde se představí útočník Taylor Hall

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …