Peklo / Ohlasy / Diktovat hru musíme my, aby věděli, že to bude těžký večer, burcuje Lovejoy

Diktovat hru musíme my, aby věděli, že to bude těžký večer, burcuje Lovejoy

…takto vystihl noční zápas Ben Lovejoy. Své o tom ví i Cory Schneider, který se ohřál v brance pouhých dvacet minut, po nichž přenechal místo Kinkaidovi. Nutno však dodat, že góly příliš ovlivnit nemohl.

Důvodem Lovejoyových slov byl velice vlažný začátek zápasu, který de facto rozhodl o celém utkání. Po 40 vteřinách hry se provinil Quincey držením a po minutě kapitán hostů Kopitar střelou do horního růžku otevřel skóre. Po necelých 50 vteřinách padla druhá branka, po nedůrazném napadání a rychlejší orientaci před brankovištěm z otočky zvýšil Pearson a Schneider mohl opět jen přihlížet.

Devils (20-20-9) v sobotu ve Philadelphii zakončili velmi úspěšný trip s celkovou bilancí 6-0-1, počítaného od 27. prosince, nyní jsou však na číslech 1-6-1 z posledních zápasů v Prudential Center. A to je alarmující číslo. Zatímco v prvních měsících sezony byo  Prudential Center nedobytnou tvrzí, které jako poslední přišlo o neporazitelnost, nyní je tomu přesně naopak. Statistika je nyní o to horší, že Devils odehrají 9 z 11 únorových utkání doma. Bude nutné změnit myšlení, což velmi správně vystihl ve své zpovědi Ben Lovejoy.

„Myslím, že máme tendenci se po pár vítězných utkáních cítit až moc dobře,“ hodnotí kriticky dále Lovejoy a pokračuje: „Nejlépe hrajeme tehdy, když se cítíme zoufale a prohráváme. Potřebujeme k takovým zápasům přistupovat jinak, být rádi, že hrajeme doma a tým přehrát. Oni hráli v pondělí proti velmi dobrým Rangers, navíc to pro ně dnes byl back-to-back zápas, celkově tři zápasy ve čtyřech dnech. Prostě nemůžeme přijít na led a odehrál takovou první třetinu, jakou jsme odehráli. Diktovat hru musíme my, aby věděli, že to bude těžký večer. To jsme neudělali a pak se celý zápas snažíme dostat zpět,“ uzavřel kriticky Lovejoy.

Statistika Kings z posledních zápasů jen podporuje Lovejoyova slova. Kings přijeli do New Jersey se šnůrou čtyř proher, zahrnující i tu včerejší v Madison Square Garden 2:3. V těchto čtyřech zápasech nastříleli pouze sedm gólů. Devils měli tedy na svém ledě určitě hratelný tým.

Nicméně nic není ztraceno. Východní konference je velmi vyrovnaná a jak na dno, tak na pozice Divoké karty je to zhruba nastejno. Devils aktuálně ztrácí čtyři body na pozici zajišťující play-off, o kterou však bojuje dalších šest týmů.

„Není to směr, jakým bych chtěl, abychom se jako tým ubírali. Lidé to možná vnímají jinak, ale já to cítím tak, že ty góly byly opravdu špatné. Jako brankář chcete najít jakýkoliv způsob, jak udržet svůj tým ve hře, v kontaktu,“ hodnotí také kriticky Schneider, který dostal 3 góly z 12 střel v první třetině, po níž přenechal místo Kinkaidovi.

Schneidera se ale celkem po právu zastával kouč John Hynes: „Nebylo to ani tak o Corym, ale o celém týmu. Dali jsme si tři rychlé góly, a protože Kinkaid hrál v posledních utkáních dobře, tak jsme je prostřídali. Myslím, že Keith přišel a odvedl dobrou práci.“

Již tradiční se začíná stávat neúspěšnost v přesilových hrách. Proti Kings nedokázali proměnit ani jednu ze čtyř, kdy navíc jedna byla 5 na 3. Gólový půst Devils ukončil až Quincey v čase 47:19. To však bylo již příliš pozdě na nějaký zvrat.

No a jaký bude další plán? Devils přivítají silné Capitals 27. ledna v 1:00, kteří bodovali 14. zápasů v řadě. Pak bude následovat All-Star víkend a odpočinek pro Ďábly. Budou tak mít možnost vymyslet plán na únor, kdy odehrají 9 utkání z 11 doma!

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …