Peklo / Reporty / Ďáblové proti Canucks vybojovali opět pouze bod.

Ďáblové proti Canucks vybojovali opět pouze bod.

Ďáblové začali se svou klasickou zahajovací lajnou Gionta – Carter – Bernier a hned v úvodu si vytvořili mírný tlak. Na konci 2. minuty poprvé nebezpečně vystřelil Jágr, který se postavil do lajny s uzdraveným Eliášem a Loktionovem ve středu. První pětiminutovka vyzněla lépe pro Ďábly, kteří byli aktivnější. To přineslo ovoce. Na začátku 5. minuty získal v obraném pásmu puk Patrik Eliáš a krásnou kombinací přihrávek s Loktionovem a Jágrem zakončil Eliáš téměř do prázdné brány 1-0. Z tohoto vedení jsme se dlouho neradovali. Hned z protiútoku ještě šanci Canucks hasil Schneider. O minutu později však došlo k obrovskému nedorozumění mezi Schneiderem a Greenem, kteří se nedomluvili, puk zůstal ležet před Schneiderem a osamocený Sedin s Keslerem si s Corym poradili a bylo srovnáno 1-1. V polovině 1. třetiny se Devils naskytla 1. přesilová hra. Vysokou holí hrál Welsh. Přesilová hra byla velmi dobře sehrána a Ďáblové se díky ní vrátili do vedení. Po kombinaci Zajace a Židlického, který zachytil vyhození na modré, posunul na Zajace a ten předložil novému muži na modré – Gelinasovi – a tento se poprvé v NHL trefil  a Devils tak díky němu vedli 2-1! V následujících minutách bylo vidět, že si Ďáblové dávají opravdu pozor, aby vzápětí opět neinkasovali. Horko bylo ale naštěstí opět před Luongem. Židlický zavezl puk za bránu a Bernier zkoušel otočkou z poza branky překvapit, to se ale nepovedlo, Luongo však puk nedržel a celá trojice včetně Gionty a Cartera dorážela, gólem to ale neskončilo. V 16. minutě Devils mírně propadli ve středním pásmu, střela ujíždějícího útočníka však naštěstí skončila jen na tyči. Necelých 5 minut před koncem šli do PP i hosté. Za podražení byl vyloučen Židlický. Devils v tomto oslabení však Canucks nedovolili vůbec vystřelit a tak jsme přežili bez inkasovaného gólu. Do konce třetiny jsme viděli po jedné větší šanci na každé straně, na skóre se však nic nezměnilo a tak 1. třetina skončila v poměru 2-1 pro Devils.

Střely 5-3

Úvod druhé třetiny se hrál dlouho bez přerušení a prvních 5 minut se hra přelévala z jedné strany na druhou. První vážnější akce nastala na konci této pětiminutovky, když byl z obranného pásma vyslán obloučkem Gionta. Skákavý puk jej ale zdržel a obránce mu tak dokázal puk vypíchnout ještě před tím než zakončil. Vzápětí na druhé straně došlo taktéž k úniku, Cory ale vše pokryl. V 6.-8. minutě druhé třetiny si Devils vytvořili slušný tlak, především lajna s Eliášem a Jágrem, dále se výrazně projevili i Brunner či Henrique, gólem však nic neskončilo. Na konci 8. minuty šli Devils do PP. Ďáblové si tvořili šance a PP byla nebezpečná. V její poloviny Židlickému přeskočil puk hokejku a Santorelli s Garisonem postupovali 2 na 2, nic se jim z toho však vytěžit nepodařilo. Druhá polovina přesilovky se však již tak nepodařila a zůstala tedy bez využití. 7 minut před koncem bohužel přišlo vyrovnání. Henrik po “leškovsku” nahodil puk ze středního pásma na zadní mantinel, puk se odrazil proti najíždějícímu bratrovi Danielovi a ten šťastně překonal Coryho, kterému prošel puk pod pravým betonem a bylo tak srovnáno 2-2. 4 minuty před koncem si naše prozatím nejvýraznější lajna vytvořila velký tlak, když pohotově zavezl do útočného pásma Loktionov, bohužel ale ze série asi tří střel žádná neskončila gólem. O minutu později si vytvořila tlak v pásmu i naše druhá lajna s Brunnerem, Zajacem a Oleszem, ale ani toto obléhání nebylo úspěšné. Canucks si do konce 2. třetiny už výraznější akci nevytvořili a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 2-2.

Střely 12-10

Po 3. minutách 3. třetiny šli Ďáblové opět do přesilovky. Krosčekem hrál proti Henriqueovi Garison. Po půl minutě PP se mezi kruhy objevil Ryder, stáhnul si puk, mířil mezi betony, ale Luongo byl rychlý. První minuta se kromě zmíněné Ryderovi střely příliš nepovedla. Ve druhé minutě PP se Ďáblové sice jednou usadili v pásmu, ale to bylo vše. PP zůstala nevyužita a pouze s jednou zmíněnou Ryderovou střelou. Po PP přišel ale tlak Devils, který trochu připomínal právě přesilovku, Ďáblové zavřeli Canucks v jejich pásmu, kombinovali, stříleli, ale bez úspěchu. První polovinu 3. třetiny Ďáblové kontrolovali. Do té doby povolili Canucks pouze dvě střely na Schneidera a nutili hosty více méně jen vyhazovat z obraného pásma. Zhruba 9. minut před koncem 3. třetiny se Ďáblové opět usadili v útočném pásmu a lajna trojice Brunner, Zajac a Zubrus s výraznou podporou Gelinase na modré čáře dělali Luongovi problémy, ale ani tentokrát beze změny skóre. 7 minut do konce po vyhraném buly kosatek v našem pásmu střílel Garison, Cory puk vůbec neviděl ale se štěstím betonem přízemní střelu vyrazil. 4 minuty do konce lajna Gionta – Carter – Bernier opět vytvořili silný tlak, 2 střely, bez gólu. Hra se otočila a i Canucks si v našem pásmu vytvořili šanci, Cory ale držel. V posledních minutách se nic zásadního nestalo a šli jsme do prodloužení.

Střely 29-17

První střelu prodloužení vyprodukovali hosté. Cory bez problémů kryl. Po 2 minutách prodloužení se trochu přitvrdilo a prošlo pár hraničních zákroků na obou stranách. Ve 3. minutě prodloužení zavezl puk Larsson, přihrál Jágrovi na střed hřiště, ten se stahovačkou dostal před Luonga, ale jeho hůl byla zablokována a tak nemohl dílo dokončit. Poslední minuta ovšem patřila hostům a naše Ďábly v pásmu poměrně zmáčkli a vykoledovali si PP.  Židlický hrál vysokou holí a 12 vteřin nás tak čekalo oslabení 3 na 4. Jedna střela hostům vyšla, ale to bylo vše a šlo se do nájezdů.