Peklo / Reporty / Devils po mizerném výkonu prohráli v Columbusu 6-1

Devils po mizerném výkonu prohráli v Columbusu 6-1

Columbus Blue Jackets -New Jersey Devils
(24-29-9) – ( 30-24-7)
26.2.2016 – Nationwide Arena, Columbus

1. Třetina
První třetina začala velmi vlažně a vypadalo to, že nás nečeká zajímavý hokej. Opak byl však pravdou. Prvne zahrozil domácí Hartnell, toho však vychytal Schneider a následnou dorážku netrefil Wennberg. V šesté minutě však chyboval Severson a namazal na branku Folignovi, který se nemýlil. Hosté zůstali jako opaření a o dvě minuty později zaskakoval Schneidera na brankové čáře Moore. Bohužel pro Devils se ocitl puk v jejich bráně i v 9. minutě. Ve schrumáži před bránou se nejlépe zorientoval Foligno a připsal si již druhý gól. Hosté potřebovali impuls a tne jim dodal Tootoo, který vyhrál bitku nad Campbellem. Přesně v polovině třetiny trefil tyčku Henrique a Devils šli následně do přesilovky. Jediná zajímavá šance se však přihodila před bránou hostí, kde čaroval Schneider. Ďáblové se k zajímavé akci dostali až po přesilovce, ale Kalinin svou šanci nezvládl. Hned na to však následovala další přesilovka, ve které málem skóroval  Boucher. Nakonec však zůstalo pouze u snahy a Columbus tak mohl trestat. Jenner ani Dubinsky se ještě neprosadili ale Saad už se nemýlil. Columbus tak zaslouženě vyhrál 1. třetinu v poměru 3:0.

Střely na branku v 1. třetině : 11-5

2. Třetina
Do druhé třetiny nastoupil v bráně New Jersey Keith Kinkaid. A druhá třetina začala pro Devils nejlépe jak mohla. A sice gólem, který vstřelil Boucher po skvělé přihrávce Zajace. Domácí se tím však nenechali zaskočit a pokračovali v náporu. Dubinsky fauloval a dal šanci Devils na korigování skóre. A to se málem i podařilo. Henriquemu však znova nebylo přáno. Hosté však hráli skvělou přesilovku. Prve trefili tyč a pak se dvakrát ukázal Korpisalo. V 33. minutě se Devils podařilo skórovat. Gól však Blandisimu nebyl uznán pro kontakt s gólmanem. Nedáš, dostaneš. Přesnš to platilo i nyní. Columbusu se hned po neuznaném gólu Devils podařilo skórovat. NICK FOLIGNO si připsal hattrick. Nutno podotknout, že velmi šťastný. Puk se totiž odrazil od brusle Schlemka za bezmocného Kinkaida. A je rozhodnuto. Columbus přidává 5. gól. Tentokrát se trefil krátce před koncem třetiny Dubinsky.

Střely na branku ve 2. třetině 7-15

3. Třetina
Třetí třetina se nesla v duchu zbytečných faulů a nudy. Ani jeden tým se nehnal zbytečně do riskování zranění. Utkání se jen dohrávalo a čekalo se na konečný hvizd. V poslední minutě pouze Bourque upravil po obrovské hrubici Merilla na 6-1.

Střely na branku ve 3. třetině: 6-6
Střely na branku (celkově): 24-26

Branky: 6. Foligno (Calvert), 9. Foligno (Calvert, Karlsson), 20. Saad (Calvert, Karlsson), 34. Foligno (Savard, Karlsson), 39. Dubinsky (Foligno, Murray), 59. Bourque – 22. Boucher (Zajac, Severson)