Peklo / Ohlasy / John Hynes: Musíte se zeptat Coryho

John Hynes: Musíte se zeptat Coryho

Prohra v prodloužení 4:3 zamaskovala spoustu dobrých věcí, které Devils udělali i fakt, že nezískali dva body, které tak zoufale potřebují. Třetí třetina včerejšího zápasu ukázala, že jsou stále silní a mají chuť bojovat. Ovšem vedení, které vydřeli, nedokázali udržet. S Rangers mají v této sezoně ďáblové bilanci 0-1-2.

„Hráli jsme to, co jsme chtěli a to co jsme nikdy nehráli,“ řekl útočník Adam Henrique. „Měli jsme spoustu příležitostí, jak zvítězit, ale existuje řada věcí, které ještě musíme vylepšit. Chceme najít způsob, jak hrát útočný hokej jako dnes a získávat body.“

Ďáblové diktovali hru v prvních pěti minutách třetí části, ve ktrých Kyle Palmieri dokázal během 47 vteřin dvakrát skórovat a otočit tak stav utkání. Bohužel, Ďáblům se již nepodařilo vstřelit další branku, čehož využili Rangers, kteří těsně před koncem základní hrací doby vyrovnali a poslali tak zápas do prodloužení.

„Nemyslím si, že bychom se drželi zpátky,“ řekl Palmieri. „Oni hrají dopředu, mají kvalitní hráče, takže jejich hra podle toho vypadá. Není na místě plánovat, že bychom teď měli měnit styl hry.“

„Vstřelit další gól,“ dodal útočník Adam Henrique na otázku, co mohli Devils udělat lépe. „Samozřejmě musíme najít ten instinkt zabijáka a musíme být schopni vyhrávat o jeden až dva góly. Myslím, že jsme hráli dobře celý zápas. Nechtěli jsme to vzdát … Chtěli jsme hrát lépe na puku, držet si jej, a to se nám dařilo.“

Rangers přestříleli Devils 40-39. Nejlepšími střelci byli Bennett (6), Cammalleri, Quincey (oba 5) a Palmieri (4). Pokud se ďáblové dostali do akce, vetšinou narazili na Raantu.
Na druhé straně Cory Schneider měl slabší začátek zápasu, nebýt vyrovnávacího gólu, nebyl by překonán více než 50min.

Trenér John Hynes neměl žádné problémy s tím, jak hráli Devils ve třetí třetině, kde s Rangers shodně stříleli, 12-12. Byla to jen otázka zakončení.

„Měli jsme spoustu šancí na začátku třetí třetiny, mohli jsme dát nejeden gól, ale Raanta (brankář New York Rangers, pozn.redakce) měl ve třetí třetině několik velkých zákroků,“ uvedl Hynes. „Udělal kus dobré práce pro svůj tým, hodně je podržel a jeho spoluhráči našli způsob, jak zápas dovést do vítězného konce. My ne.“

Celý zápas byl Raanta prověřován ze strany, kde má rukavici a pokud šla střela, kde měl omezený výhled, vždy puk lovil ze vzduchu. Všichni hráči se shodli na tom, že nebylo v plánu střílet na Raantovu rukavici, kterou ovládá bravurně.

Palmieriho druhý gól, vstřelen v přesilové hře, upravil skóre na 3-2 v čase 1:14 třetí třetiny, když dostal na svou hůl tvrdou střelu Andyho Greena vypálenou od modré čáry.

Kyle Palmieri a jeho dva góly v jedné minutě
„Bylo to na špičku mé hokejky,“ řekl Palmieri. „Jen jsem trochu vystrčil hůl do cesty. Já ani nevím, jestli to změnilo směr puku, ale padlo to tam. Skvělá střela od Andyho (kapitán Andy Greene, pozn.redakce).

„Já to neviděl, dokud jsem se nepodíval na opakovaný záběr“ dodal Greene. „Myslel jsem, že šel puk rovnou do sítě, ale na tom nesejde. Důležité bylo, že to tam spadlo. Palms (Kyle Palmieri) dobře držel obránce a skvěle stínil Woody (Miles Wood). Jeho hra se hodně zlepšila v posledních týdnech.“

Trenér New Yorku Alain Vigneault využil možnost přezkoumání situace, měl pocit, že Wood bránil brankáři v zákroku, ale po přezkoumání videa rozhodčí potvrdil gól jako platný.

Adam Henrique ukončil snahu hostujícího gólmana získat druhé čisté konto proti Devils v této sezoně gólem v čase 18:28 druhé periody, kdy se krásně obtočil kolem branky. Raanta rozevřel betony a Henrique zasunul puk skrz.

„Vůbec jsem nevěděl, že betony dal od sebe,“ řekl Henrique. „Jen jsem se snažil udržet puk dál od obránce a závést puk až do branky.“

Ďábelský trenér John Hynes, i přes vzestupy a pády v sezoně, prokázal velkou trpělivost v pozápasových rozhovorech a důsledně odpovídal na všechny otázky. Málokdy je na něm vidět, že by byl po prohrách frustrovaný.

Například na otázku, jak se cítil Cory Schneider, když mu Mike Zibanejad vstřelil rozhodující gól odpověděl: Musíte se zeptat Coryho“.

Na další otázku, kdy byl dotazován na zhodnocení sezony plné výher a proher stručně odvětil: A na co se mě vlastně ptáte?“

Novináři položili i otázku zda mohli Devils lépe forčekovat ve třetí třetině. Hynes se podíval na zápis o utkání a pravil: Střely byly 12:12.“

New Jersey Devils mají plánovaný trénink na neděli a do dalšího zápasu nastoupí v noci z pondělí na úterý V 1:00 ŠEČ proti Montreal Canadiens.

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …