Peklo / New Jersey Devils / Devils nezvládli druhý prípravný zápas, prehrali 4:0

Devils nezvládli druhý prípravný zápas, prehrali 4:0

Druhý prípravný zápas Diablov sa odohral na ľade ďalšieho tímu Metropolitnej divízie – tentoraz vycestovali do Pennsylvánskej Philadelphie, kde ich čakal zápas vo Wells Fargo Center . Hráči si zo zápasu nesú zmiešané pocity, keďže po výhre nad NY Rangers (5:4) v prvom prípravnom zápase prišla studená sprcha – vysoká prehra 4:0.

Zápas sa začal vhadzovaním medzi Braydenom Schennom a Travisom Zajacom – zo súboja vyšiel víťazne hráč s číslom 19. Začínajúci brankári boli Steve Manson ( ktorého vystriedal Rob Zepp) a Cory Schneider. Na ľade sa po prvýkrát objavila aj tipovaná 1. formácia Devils v zložení Cammalleri-Zajac-Jágr.

V 2. minúte prvej tretiny sa do nebezpečnej situácie dostal Michael Raffl, no na jeho strelu si Schneider dal pozor. Prvá tretina bola viac-menej o skúšaní presilovkových formácií na strane domácich a oslabovkových na strane hostí. Už vo 4. minúte si šiel na trestnú lavicu sadnúť Eric Gelinas za hákovanie na českého útočníka Jakuba Voráčka. A hneď prvú početnú výhodu dokázali domáci zúžitkovať na vedúci ( v tomto prípade aj víťazný ) gól. V čase 4:51 sa do čierneho trafil Brayden Schenn, ktorý si nabehol spoza brány, dostal presný puk z ľavej strany a strieľal do odkrytej bránky súpera – 1:0. Asistenciu pri tomto góle si pripísali Andrew Macdonald a Scott Laughton.

Medzi prvým a druhým vylúčením ubehli len dve minúty, v 7.minúte si šiel posedieť člen našej 4. formácie – Stephen Gionta, ktorý sa previnil držaním hokejky Markovi Streitovi. A tak prišlo na rad ďalšie vylúčenie, ktoré dokázali Flyers využiť už za 16 sekúnd. Tentoraz sa trafil Vincent Lecavalier, ktorý jemným tečom nadvihol puk, ktorý skončil v sieti Coryho Schneidera – 2:0 pre domácich. O primárnu asistenciu, teda o tečovanú strelu, sa postaral český útočník Jakub Voráček, sekundárnu asistenciu si pripísal do štatistík Mark Streit.

Po polovici prvej tretiny to z Diablami nevyzeralo vôbec dobre, prehrávali už 2:0, a vylučovanie neprestávalo, po pár minútach sa stav na ľade opäť menil. Na 2 minúty si išla oddýchnuť aj nová posila Devils – Mike Cammalleri. Nedovolené bránenie voči Blairovi Jonesovi. Čas 11:18.

Hráči Flyers spravili pol minúty pred koncom Cammaleriho trestu vyvinuli tlak na bránu oslabeného tímu, strela Lecavaliera ešte neskončila v sieti – dobre zasiahol hokejkou kapitán Bryce Salvador, no po peknom zakombinovaní trojice Laughton, Akeson a strieľajúci Gostisbehere sa diváci vo Wells Fargo Centre dočkali aj tretieho zásahu – stav stretnutia 3:0.

Hráči Devils sa nestíhali spamätávať z toľkých gólov a oslabení, nevymysleli nič v útoku, podpriemerní v obrane a Schneider sa snažil v bránke, no inkasovaným gólom nedokázal nijako zabrániť. Do konca prvej tretiny zostal stav nezmenený – 3:0.

Strely: 11-7

Druhá tretina začala vyhratým vhadzovaním Stephena Giontu proti Vincentovi Lecavalierovi, no prvej strely sa dočkal domáci tím – pálil Nicklas Grossmann, no nič vážnejšie z toho nebolo. V 2. minúte sa opäť išlo do oslabenia – Peter Harrold sa previnil zdržovaním hry, keď poslal puk medzi divákov. Flyers ponúknutú šancu nedokázali využiť. Dvakrát po sebe nebezpečne strieľal Streit z modrej čiary, v oboch prípadoch však trafil len mantinel za bránou.

V 6. minúte rozohral Adam Larsson puk z obranného pásma na Erica Gelinasa, ten sa rýchlymi prihrávkami so Stevom Bernierom dostal do pásma, ktorý sa pokúsil prekonať brankára ľahkou strelou, no už strieľal z malého uhlu a puk netrafil ideálne.

Gól však prišiel v 10. minúte, kedy sa Marek Židlický pokúšal prepáliť všetko, čo stálo pred ním, nanešťastie trafil prvého blokujúceho hráča ( Blaira Jonesa ), ten zobral puk, prenechal ho Voráčkovi v strednom pásme, ten prešiel stredným pásmom, dostal sa z ľavej strany až pred bránku, kde prihral puk nabiehajúcemu Laughtonovi a ten nemal problém skórovať – 4:0.

Ďalšiu možnosť na skórovanie mal domáci hráč Akeson, ktorý sa dostal do gólovej pozície, Schneidera svojou strelou neprekonal. Po strele dostal aj hit od Erica Gelinasa, ktorý ho poslal ihneď k zemi. Hneď potom si Flyers vytvorili ďalšiu gólovú šancu – ľavý obranca Flyers nebezpečne nahodil puk pred bránu, kde stáli až 3 tečujúci hráči, puk sa dostal na Schennovu hokejku, ktorý stál medzi kruhmi, poslal backhendovú strelu na Schneidera, ten ju vyrazil ramenom a obrancovia vyriešili celú situáciu.

6 minút pred koncom tretiny sa do vyloženej šance dostali opäť domáci hráči. Laughton si zobral puk už v obrannom pásme, prešiel stredom, v útočnom pásme na seba nadviazal rovno troch brániacich hráčov Devils ( Gelinas, Larsson, Gionta ), dokázal cez nich nahrať voľnému Leierovi, Schneider však zareagoval správne, vybehol z brány, čím zmenšil strelcovi uhol a nedal šancu na ďalší inkasovaný gól. Leierovi vo finálnej fáze odskočil puk, takže ho netrafil ideálne a fanúšikovia Devils si mohli vydýchnuť.

2 minúty pred koncom tretiny prišla na rad 3. presilová hra – Židlický prihrával medzi kruhy dobre stojacemu Merillovi, no jeho pokus vychytal Rob Zepp, ktorý sa prichystal aj na dorážku Reida Bouchera, stojaceho pred bránkou. Dotlačiť puk do brány sa im však nepodarilo, a tak sa šlo do šatní pri výsledku 4:0 pre domácich Flyers.

Strely: 15-7

Už po 13 sekundách hrali hráči Devils presilovú hru. Jakub Voráček dostal trest za držanie voči Marekovi Židlickému. Na ľad sa dostala formácia Cammaleri-Zajac-Jágr, na modrú sa postavili Židlický s Kaberlem, a bola to práve táto formácia, ktorá si vytvorila najväčšiu šancu hosťujúceho tímu v presilovkách. Židlický zakombinoval s Cammallerim a Zajacom, Zajac dostal presný puk pred bránu od Židlického, no svoju šancu nevyužil, výborne proti nemu zakročil Zepp. To bolo zo strany Devils všetko.

Ďalšia šanca prišla v 3. minúte zo strany Flyers, náš 4. útok stratil puk v útočnom pásme, do protiútoku sa vybral dobre hrajúci Laughton, ktorého nestíhal Stephen Gionta, Laughton vystrelil z ľavého kruhu, no strela skončila len na Schneiderovi. 3. tretina nepriniesla atraktívny hokej, na oboch stranách bolo málo šancí, zápas sa dohrával a každý si bol vedomý výsledku.

Väčšia šanca prišla 8 minút do konca, Harrold sa vybral na ofenzívny výlet cez pravú stranu, no jeho strela skončila len na Zeppovom pravom betóne.

6 minút do konca sa o strelu postaral Grossmann, jeho pokus skončil v Schneiderovej lapačke.

Na konci zápasu ešte pohrozil Damien Brunner strelou z ľavého krídla, no ani s touto strelou nemal Zepp problém.

A tak si Diabli odnášajú z druhého prípravného zápasu trpkú prehru 4:0.

Strely: 6-10

Philadelphia Flyers 4-0 New Jersey Devils

Góly: 5. Schenn ( MacDonald, Laughton ), 7. Lecavalier ( Voráček, Streit ), 13. Gotisbehere ( Akeson, Laughton ), 30. Laughton ( Voráček, Jones )

Zostavy:

Philadelphia Flyers: Mason, Zepp – Coburn, Grossmann, Streit, MacDonald, Morin, Gotisbehere – Schenn, Raffl, Gordon, Rinaldo, Rosehill, Lecavalier, Jones, Akeson, Laughton, Leier, VandeVelde, Voráček

New Jersey Devils: Schneider – Židlický, Larsson, Harrold, Gelinas, Salvador, Kaberle – Gionta, Brunner, Ruutu, Josefson, Bernier, Zajac, Carter, Cammalleri, Gomez, Sislo, Boucher, Jágr

Strely: 32-24

Zdroj obrázku: ctvnews.ca, Matt Scolum