Peklo / Reporty / Devs vyhrali v Ottawe po predĺžení, Jágr rozhodol

Devs vyhrali v Ottawe po predĺžení, Jágr rozhodol

Devils zvládli zápas v Ottawskej aréne Canadian Tire Centre, kde si zmerali sily s dobre rozbehnutými Senátormi. Z tohto zápasu si odvážajú 2 body, ktoré ich posúvajú na 3. miesto Metropolitnej divízie (8 zápasov – 10 bodov).

Diablom k dvom bodom dopomohli dobré výkony hráčov Seversona, Schneidera a Jágra.

Severson, ktorý si svoje miesto vybojoval počas letného kempu a vedenie zaujal natoľko, že hrá v 1. obrannom páre s Greenom, si dnes na svoje konto pripísal ďalší gól + asistenciu (pri presilovkovej strele Židlického).

Schneider, ktorý spravil kus práce v prvých 10 minútach hry, kedy Senátori prestrieľali Diablov 10-2, zo zápasu odchádza s 33 zákrokmi (94,3%).

Jágr strelil víťazný gól v predĺžení – bol to celkovo jeho 19. gól v predĺžení. V sezóne si pripísal druhý gól, dovedna ich už Jágr nastrieľal 707.

Prvá časť prvej tretiny Diablom nevyšla podľa predstáv. V bránke sa opäť objavil Cory Schneider, ktorý chytal oba day-to-day zápasy. Senátori prestrieľali v tomto úseku hostí 10-2, no gól sa im streliť nepodarilo vďaka dobrým zákrokom amerického brankára. 7 minút do konca tretiny sa dostal do dobrej šance z pravého kruhu Zubrus, ale netrafil bránku. Od modrej strieľal Gelinas, ale jeho strela nebola vážna.

Strely: 11-9

Druhá tretina bola kúskovaná, do prvej šance sa tlačil Ryder, no Chiasson mu stihol zabrániť vystreliť tak, ako chcel. Adam Henrique si v útočnom pásme spravil Ryana, dostal sa do dobrej pozície na streľbu, jeho pokus však skončil na Lehnerovej vyrážačke. V polovici stretnutia dostal Gionta trest za hákovanie, a domácim sa ju podarilo využiť. 10:09 – Po peknej presilovkovej kombinácii sa Senators ujali vedenia 1:0. Chiasson sa rozhodol potiahnuť puk priamo proti Schneiderovi, ten si neustrážil bližšiu tyčku a inkasoval (lacný) gól.

Domáci sa  z vedenia dlho netešili. Po necelých dvoch minútach sa k slovu dostal nováčik Severson, vypichol Karlssonovu rozohrávku, ktorá smerovala cez stredné pásmo na rozbehnutého MacArthura, prešiel modrú čiaru a strelou z náprahu nedal Lehnerovi žiadnu šancu – 1:1.

5 minút do konca tretiny bol Phillips poslaný na trestnú lavicu za nešportové správanie. Diabli ponúknutú výhodu využili. Ubehlo 50 sekúnd z Phillipsovho trestu, keď sa presadil český veterán Marek Židlický. Židlický vystrelil z prvej po prihrávke Seversona. Sekundárnu asistenciu si pripísal Eliáš.

Druhá tretina nepriniesla viac gólov, do tretej tretiny šli hostia s jednogólovým náskokom.

Strely: 6-14

Ottawa bola v tretej tretine aktívnejšia, MacArthut sa predieral cez ľavé krídlo, dostal sa pred Schneidera, ale ten jeho strelu ukryl v lapačke.  Ďalšia nebezpečná strela prišla od modrej, Schneider mal pri Ceciho strele zakrytý výhľad, ale ani pri tejto šanci nepadol gól. Gól však prišiel v presilovej hre domácich – čas 13:51. Michálek v páde vypichol puk pred  Greeneom presne na Karlssonovu hokejku, ten prihral pred bránku a Ryanovi sa podarilo streliť gól – 2:2.

V tretej tretine sa už ani jedno mužstvo nedokázalo gólovo presadiť, a tak prišlo na rad 5-minútové predĺženie.

Strely: 14-5

Diabli si zahrali dva zápasy po sebe predĺženie. Ten prvý zápas sa dostal až do nájazdov, kde sa opäť ukázala neschopnosť našich hráčov a podľahli Dallasu 3:2, dnes chceli ukončiť zápas už v nadstavenom čase. Stalo sa. Hostia si zahrali presilovú hru 4vs3. Turris stratil puk v strednom pásme,  Gelinas prihral Jágrovi, ocitol sa v situácii 1 na 1 a spoza obrancu vystrelil ku pravej tyčke – 3:2.

Strely: 4-3

Strely: 35-29

Ottawa Senators 2:3ot New Jersey Devils

Góly: 31. Chiasson (Michálek, Ryan), 54. Ryan (Karlsson, Michálek) – 32. Severson, 34. Židlický (Severson, Eliáš) 64. Jágr (Gelinas, Henrique)