Peklo / Reporty / Můj dům, můj hrad! Devils doma porazili i Coyotes

Můj dům, můj hrad! Devils doma porazili i Coyotes

Uf, tohle bylo ale drama! Devils z 0:1 otočili na 3:1, přesto vedení ještě ztratili. Nakonec se však mohli radovat z dalšího domácího vítězství, 2 minutu a sekundu před koncem dal vítěznou branku Travis Zajac!

Do zápasu podstatně lépe vstoupil hostující celek, který byl od samotného počátku aktivnějším celkem. V páté minutě měl dobrou šanci Jamie McGinn, zajímavou kombinaci ale zastavil perfektní zákrok Coryho Schneidera. Na co však již domácí gólman nestačil, byla dorážka Jordana Martinooka po dobrém střeleckém pokusu Alexe Goligoskiho. Domácím tým se do toho ovšem opřel a v čase 8:43 dokázal srovnat stav zápasu na 1:1. Pavel Zacha vyhrál buly proti Hanzalovi a posunul puk k Tayloru Hallovi, který potvrdil pověst kanonýra a nádhernou střelou překonal Peterse. V závěru třetiny měli díky přesilové hře ještě šance Coyotes, nicméně Cory Schneider byl velkou oporou celku z Newarku.
Střely: 6:11

Druhá dvacetiminutovka už byla z domácího pohledu daleko lepší. Nejprve měl sice dobrou šanci český forvard Martin Hanzal, na Schneidera ale nevyzrál, a tak v následné přesilovce udeřili Devils. Taylor Hall si po dobré rozehrávce Seversona, kterou protečoval Zacha, zpracoval touš za obranu a krásným způsobem překonal Peterse! Ve 35. minutě se domácí tým navíc dostal do dvoubrankového vedení, když střelu Reida Bouchera tečoval bruslíza záda gólmana Arizony Adam Henrique! 61 sekund před koncem prostřední části zápasu se z úhlu pokusil Justina Peterse nachytat Beau Bennett, jeho zakončení však zamířilo přímo do brankové konstrukce.
Střely: 17:6

To, co přišlo ve třetí třetině si ale fanoušci Devils nepřáli. Nejprve ve 48. minutě dostal na modré nabito švédský obránce Oliver Ekman-Larsson, během jehož dělovky měl Cory Schneider zakrytý výhled. Hosté snížili a vycítili naději na srovnání, což se jim nakonec podařilo v přesilové hře. Faul Quinceyho ztrestal znovu Oliver Ekman-Larsson, tentokráte krásnou střelou zápěstím. Stav zápasu tedy byl 3:3! Jenže… V čase 57:20 byl vyloučen Murphy za hru vysokou holí a Travis Zajac 121 sekund před koncem základní hrací doby zužitkoval parádní pas Halla a poslal Ďábly zpět do vedení. No a tento dlouholetý centr Ďáblů ještě 14 sekund před koncem stvrdil výhru New Jersey gólem do prázdné brány, domácí tedy zvítězili 5:3.
Střely: 12:14

New Jersey Devils 5:3 Arizona Coyotes
Branky a nahrávky: 9. Hall (Zacha), 30. Hall (Zacha, Severson), 35. Henrique (Boucher, Smith-Pelly), 58. Zajac (Hall, Severson), 60. Zajac (Lovejoy) – 8. Martinook (Goligoski, McGinn), 48. Ekman-Larsson (Stone, Domi), 54. Ekman-Larsson (Hanzal, Stone).
Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 12 756. Střely na branku: 35:31 (6:11, 17:6, 12:14).

Hvězdy zápasu: 1. Travis Zajac, 2. Taylor Hall, 3. Oliver Ekman-Larsson

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Hall, Zacha, Palmieri – Bennett, Henrique, Boucher – Cammalleri, Zajac, Parenteau – Kalinin, Fiddler, Smith-Pelly.
Coyotes: Peters (Domingue) – Ekman-Larsson, Murphy, Goligoski, Stone, Chychrun, Schenn – Domi, Hanzal, Vrbata – Rieder, Richardson, Doan – McGinn, Martinook, Duclair – Crouse, Dvorak, White.