Peklo / Reporty / Devils „vydřeli“ bod, doma zatím drží skvělou sérii

Devils „vydřeli“ bod, doma zatím drží skvělou sérii

Divokou přestřelku nakonec vyhrála „Rudá křídla“, Devils zatím nebyli poraženi na domácí půdě v základní hrací době!

Ďáblové nastoupili k zápasu s výrazně změněnými lajnami a očekávalo se utkání, kde vybojují výhru, aby udrželi domácí neporaziltelnost. První vážnější šanci měli hosté, když ve čtvrté minutě vytvořili menší tlak na Schneiderovu branku, ten ovšem svoji svatyni uchránil. Devils si vytvořili tlak, zabydleli se v útočné třetině a o dvě minuty později zpoza branky „namazal“ Travis Zajac na pěknou střelu, tu vyslal na Howardovu branku John Moore a prostřelil hostující gólmana. 1:0!
Na Devanteho Smith-Pellyho si vysokou holí počíhal Riley Sheahan a Devils měli možnost hrát přesilovou hru 2+2 minuty, protože se objevilo krvavé zranění. Začátek přesilové hry se Ďáblům vůbec nepovedl. Damon Severson hrubě chyboval v rozehrávce, hostující Justin Abelkalder jej obral o puk a po dorážce vyrovnával Frans Nielsen. 1:1!
Po zbytek přesilovky si domácí vytvořili několik šancí, ale i hostující Red Wings, když na Schneidera ujížděl osamocený Steve Ott.
Ihned po návratu potrestaného Sheahana se na výlet vydali hned tři hostující hráči a z odraženého kotouče se stal gólový z hokejky opět Franse Nielsena. 1:2!
Ve dvanácté minutě proběhlo střídání brankářů, kdy zraněného Howarda vystřídal český gólman Petr Mrázek. Poněkud zvláštní vyloučení padlo na Michaela Cammalleriho, když projížděl kolem Lukea Glendeninga a nedotkl se ho, ten upadl a rozhodčí poslal domácího útočníka na dvě minuty za podražení. Oslabení domácí zvládli, v dalších minutách se dohrávalo v klidném tempu.
Střely: 5:12

Před začátkem druhé třetiny s rozhodčími diskutovali Henrik Zetterberg a Michael Cammalleri, pravděpodobně o sporném vyloučení za podražení Glendeninga. Úvod prostřední části patřil Rudým křídlům, domácí se velmi těžko dostávali z obranného pásma. Pěknou šanci si přece vytvořili, když ve 24. minutě prověřil pozornost Mrázka Sergej Kalinin. Skóre se měnilo až o chvíli později. V útočném pásmu na sebe dokázal přilákat tři hráče Michael Cammalleri a poslal skákající puk za Mrázkova záda, čímž vyrovnal. 2:2!
Hosté ale zbraně nesložili a svůj hattrick chtěl dokončit Frans Nielsen, ovšem Cory Schneider byl na svém místě. Druhou přesilovou hru Ďáblové zvládli už na výbornou. Po vyhraném buly roztočili kolotoč v útočném pásmu a na konci stál útočník Pavel Zacha, který český souboj brankářem Mrázkem vyhrál. 3:2!
Po vstřeleném gólu útok domácích nabral na síle, začali více střílet a Detroit se často dostával do úzkých. Frustrace byla znát, z neznámých důvodu zaútočil Steve Ott na Kylea Palmieriho a byl vyloučen za nesportovní chování. Přesilové hry jsou dlouhodobým problémem Ďáblů, tato zůstala nevyužita. Obrovskou šanci dvě minuty před sirénou zastavil Cory Schneider, když po nátlaku třech hráčů odražený puk trefil Tomáš Tatar. O půl minuty později měli domácí tutovku, ale Mrázka ani našestkrát nedokázali překonat. To se jim stalo osudným, necelé dvě vteřiny před koncem periody mezi betony překonal Schneidera Dylan Larkin. 3:3!
Střely: 10:10

Do třetí části vstoupili domácí smolně, hned v její první minutě skóroval střelou do pravého horního rohu největší hráč v týmu Red Wings, Anthony Mantha. 3:4!
Vyrovnat se snažil Damon Severson, ale Mrázek si svojí tyčku pohlídal a udržel, i když ďábelský obránce dorážel. Další obrovskou šanci promarnil ve 48. minutě Adam Henrique, když měl volný výhled na branku, ale mířil mimo. Poté se rozjel střelecký kolotoč, šance byly na obou stranách, brankáři ale nepustili puk za svá záda. Oba týmy si vytvářely tlak, ale s tím přicházelo i spoustu nepřesností. Ďáblové měli ponechanou výhodu před vyloučením, ve vzniklém tlaku dokázal puk protlačit za záda Mrázkovi a vyrovnat Adam Henrique. 4:4!
V čase 58:42 byl vyloučen Kyle Palmieri za hru vysokou holí a domácí se museli bránit přesilové hře Red Wings. Vše dobře dopadlo, Devils vybojovali bod a zápas se přesunul do prodloužení.
Střely: 4:8

V nastaveném čase se dohrávala přesilová hra 4 na 3 hostí v délce 48 vteřin, na ledě Lovejoy, Zajac, Greene. Schneider zázračně vychytal střelu Zetterberga, Devils se nelíbívému stavu na ledě ubránili. Po sérii střel ze strany hostujícího týmu se nakonec trefil Mike Green a Red Wings si odvezli druhý bod z dnešního utkání. 4:5!
Střely: 0:3

New Jersey Devils 4:5pp. Detroit Red Wings
(1:2, 2:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Moore (Zajac, Palmieri), 25. Cammalleri (Zajac), 26. Zacha (Bennett, Cammalleri), 55. Henrique (Quincey, Moore) – 8. Nielsen (Abdelkader), 11. Nielsen (Sheahan, Abdelkader), 40. Larkin (Zetterberg), 41. Mantha (Zetterberg), 64. Green (Nielsen, Mantha).
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 15 612 Střely na branku: 19:33 (5:12, 10:10, 4:8 – 0:3).

Hvězdy zápasu:
1. M. Green (DET): 1+0, 1 střela, čas na ledě 27:25
2. A. Henrique (NJD): 1+0, 1 střela, čas na ledě 20:14
3. F. Nielsen (DET), 2+1, 4 střely, čas na ledě 19:11

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Cammalleri, Zajac (A), Palmieri – Parenteau, Henrique (A), Lappin – Zacha, Josefson, Bennett – Kalinin, Fiddler, Smith-Pelly.
Vynechali: Merrill, Boucher.

Sestava Red Wings: Howard (12. Mrázek) – DeKeyser, Green, Ericsson, Sproul, Kronwall (A), Smith – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Abdelkader (A), Nielsen, Glendening – Nyquist, Larkin, Vanek – Ott, Sheahan, Bertuzzi.
Vynechali: Miller, Marchenko, Quellet.

Rozhodčí: Watson, Lewis – Cherrey, Berg.

Československá stopa
Pavel Zacha (NJD): 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:13
Tomáš Tatar (DET): 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:47
Petr Mrázek (DET): 13 zásahů, úspěšnost zákroků 81,3%, čas na ledě 51:47

– Kyle Palmieri odehrál sté utkání v dresu Devils.
– Proti svému bývalému zaměstnavateli nastoupil Kyle Quincey.
– Jediným hráčem Devils, který na svém kontě nemá žádné trestné minuty, je Jon Merrill, již 3 zápasy neobdržel trest. Dosud to byl i Yohann Auvitu, dnes byl ale vyloučen.
– Pavel Zacha se trefil po desetizápasovém půstu.
– Svou střeleckou bilanci opět rozšířil Adam Henrique, naposledy skóroval proti Dallasu před 4 zápasy.