Peklo / Reporty / Devils na Fleuryho recept nenašli, v Pittsburghu prohráli 0:2

Devils na Fleuryho recept nenašli, v Pittsburghu prohráli 0:2

Před přestávkou kvůli Utkání hvězd se Ďáblům nepodařilo připsat pátou výhru v řadě, Tučňákům z Pittsburghu podlehli 0:2.

Jako první si šanci vytvořili domácí, když po pravém křídle uháněl Crosby, ale jeho střela šla mimo. Od té doby převzali otěže utkání Ďáblové. V sedmé minutě Michael Cammalleri pěkně nahrál na Adama Henriquea, jehož ale vychytal Marc-Andre Fleury. Ten si posléze poradil i s velkou šancí Palmieriho, kterou mu vytvořil Blandisi. A aby toho neměl domácí gólman málo, tak musel být po nevyužité přesilovce pozorný proti nebezpečné střele Tootooa z otočky. Na druhé straně jinak neaktivní Pittsburgh zahrozil ve 13. minutě, když se okolo branky obtočil Cullen, aby posléze trefil břevno. Posléze byl ovšem za podražení vyloučen Palmieri a Tučňáci otevřeli skóre zápasu. Od modré vypálil Letang, puk se odrazil k Sidneymu Crosbymu, který využil své hbitosti při zakončení a dopravil touš do sítě. V závěru hráli při vyloučení Letanga v početní výhodě Devils, ale šanci si vytvořil jen domácí tým. Pěknou akcí v oslabení se prezentoval Matt Cullen, ovšem Cory Schneider vykopnul jeho zakončení betonem. První dvacetiminutovka tak skončila vedením 1:0 pro Penguins.
Střely: 7:11

Druhou třetinu odstartovali domácí raketově. Ve 23. minutě se Connor Sheary po narážečce zjevil sám před Schneiderem, kterého ovšem nepřekonal. Za udržení tohoto stavu mohli Ďáblové děkovat jen svému brankáři – ten si totiž poradil i s další velkou šancí Hörnqvista. Ve 26. minutě se okolo branky obtočil Rust, ale nedokázal puk protlačit do klece. Neúspěšně dopadl na druhé straně i Lee Stempniak, jehož velkou šanci z mezikruží zlikvidoval skvělý Fleury. V průběhu 31. minuty se opět činil Cory Schneider, který ve svém brankovišti dokázal udržet kotouč i při řadě pokusů o dorážku.

Ve 36. mnutě ve středním pásmu přišel o puk Gelinas. Zmocnil se ho Carl Hagelin, který posléze nahrál Philu Kesselovi, jenž nedal brankáři New Jersey sebemenší šanci – 2:0. A o chvíli později mohlo být ještě hůře, jenomže Cullen svou tutovou šanci neproměnil – přestřelil odkrytou bránu. Ve 37. minutě byl vyloučen Olli Määttä a Devils měli šanci snížit v přesilovce, která ovšem jen podtrhla jejich zmar. Po druhé třetině tak Pittsburgh vedl 2:0.
Střely: 16:6

Ve třetím dějství se toho v úvodu moc zajímavého nedělo. V průběhu 46. minuty dobře zapracoval Tootoo, po jehož akci se odrazil puk k Seversonovi. Ten svůj stý duel v NHL ale brankou neoslavil, jelikož mířil moc vysoko. V polovině třetiny měli Pens přesilovou hru po faulu Stempniaka, ale skórovat se jim během ní nepovedlo. V 54. minutě měli velkou šanci Devils, jenomže střela Setha Helgesona skončila na tyči! O chvíli později na druhé straně prověřil Schneiderovu pozornost Jevgenij Malkin. Brankář Ďáblů proti 30. střele Tučňáků v zápase obstál.
Tři minuty a jednu vteřinu před koncem třetí třetiny byl vyloučen finský bek Määttä, a Devils tak měli zajímavou šanci snížit. Navíc zkusili i hru bez brankáře. Michael Cammalleri trefil břevno, jinak už se nic nepodařilo a dva body s čistým kontem získali Pittsburští.
Střely: 8:8

Pittsburgh Penguins 2:0 New Jersey Devils
16. Crosby (Hörnqvist, Letang), 36. Kessel (Hagelin, Pouliot)

Střely celkově: 31:25

Tři hvězdy zápasu: 1. Marc-Andre Fleury, 2. Phil Kessel, 3. Carl Hagelin

Penguins: Fleury – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Pouliot, Lovejoy – Cullen, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Kühnhackl, Fehr, Rust – Wilson, Porter, Sheary
Devils: Schneider – Greene, Larsson, Gelinas, Schlemko, Helgeson, Severson – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Blandisi, Zajac, Palmieri – Boucher, Josefson, Ruutu – Farnham, Gionta, Tootoo

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Gibbs, Driscoll

Zajímavosti
– speciální příchuť měl tento zápas hned pro několik členů organizace Devils – generální manažer Ray Shero zde působil, kouč John Hynes trénoval farmu Penguins, Bobby Farnham zde hrál. Tyler Kennedy také, ale ten do utkání nenastoupil
– Tuomo Ruutu rozdává nejvíce hitů na zápas. V průměru za jedno utkání soupeřům uštědří 2.1 hitů
– proti sobě se postavili dva bývalí trenéři farmy Penguins – John Hynes a Mike Sullivan
– Devils dostali gól jako první, čemuž se v posledních pěti zápasech podařilo vyhnout