Peklo / Ohlasy / Devils nestačili na Calgary a už se připravují na Boston

Devils nestačili na Calgary a už se připravují na Boston

Devils měli možná jednu z posledních šancí na to, aby se dostali zpátky do bojů o play-off. Bohužel po prohře 1:3 s Calgary se jim vyzařovací boje znovu vzdalují. Pokud nevyhrají příští zápas v Bostonu, může být definitivní konec všem nadějím.

A to to nevypadalo vůbec zle, Devils si z první třetiny hlídali náskok 1:0. Proti svému bávalému týmu se trefil Cammalleri. Bohužel 13,5 sekundy před koncem druhé třetiny skóroval Curtis Glencross. Možní i lehce frustrovaný Jon Merrill seknul Lance Bouma a zlomil o něj hokejku. To znamenalo, že Calgary na konci druhé periody skórovalo a mělo jít do třetí třetiny v početní výhodě.

Ke vší smůle Flames přesilovku využili a na konci utkání přidali vítěznou tečku do prázdné brány.

Kdyby Ďáblové vyhráli, stáhli by náskok Bostonu na 6 bodů. To znamená, že kdyby New Jersey dokázalo Boston v noci z pátku na sobotu porazit, dostalo by se na rozdíl pouhých čtyř bodů! Ovšem teď pokud Devils prohrají, bude rozdíl mezi nimi a Bruins 20 zápasů do konce zíkladní části propastných 10 bodů.

,,Je konec dnešního utkání. Musíme se připravit na další, řekl GM Lou Lamoriello. ,,To je náš cíl a každý další zápas bude. My se z toho teď musíme dostat a připravit se na důležitý zápas proti Bostonu. Víme, že nás tento víkend čekají dva zápasy, dva nesmírně důležité zápasy.”

Devils věděli, že mají pouze málo možností na zaváhání pokud se chtějí podívat do play-off. Dnešní prohra byla takovým připomenutím. Snad si to hráči i trenéři uvědomí a proti Bostonu podají lepší výkon.

,,Špatný odskok, smůla, nepohlídání si hráče, špatný zákrok to vše se teď může nepěkně vymstít,” řekl Cory Schneider. ,,Byla to opravdu vyrovnaná hra. Bojovali jsme. Musíme uznat, že hráli dobře. “

Stephen Gionta věděl, že gól na začátku třetí třetiny Devils dostat neměli.

,,Myslím si, že na začátku třetí třetiny jsme to měli ubránit, bohužel se to nestalo,” řekl Gionta. ,,Možná by to nic nezměnilo, ale určitě by nám to dalo větší šanci a více psychické podpory.”

Devils měli dvě přesilovky ve třetí třetině a tři v celém zápase. Bohužel, nedokázali proměnit. Poslední přišla 46 sekund před koncem. Naskytla se tak možnost hrát 6 na 4. Bohužel Flames se dostali k puku a přes celé hřiště skórovali.

,,Myslím si, že dnešním rozdílem byly přesilovky,” řekl Cammalleri. ,,Oni proměnili zatímco my ne. Nebylo to kvůli tomu, že bychom neměli šance. Měli jsme dobré šance. Pak nám to na konci utkání chybělo.”

,,Flames nejsou tým proti kterému můžete zaspat,” řekl Schneider. ,,Myslím si, že vedou ligu v comebacícha dnes to znovu dokázali. Dali jsme jim šanci a oni ji perfektně využili. Řekl bych ,že jsme hráli dobře. Je to hokej a stává se, že takové zápasy prohrajete 1:2. My měli šance, oni měli šance, ale oni využili o jednu více.”

,,Každý zápas je důležitý,” řekl Merrill. ,,Vědeli jsme to od prosince. Takže tak to je. Pustíme se znovu do práce a budeme se připravovat na zápas proti Bostonu.”

,,Čeká nás velký zápas proti Bostonu. Musíme se vrátit do hry a zabojovat o play-off,” řekl Gionta. ,,Musíme se tento rok často otřepat z proher a jít dál. je to těžký rok, ale je na nás, abychom se o postup poprali.”

***

Cammalleri nezapomněl pochválit Tootooa za jeho skvělou přihrávku po které skóroval.

,,Myslím si, že Ramo očekával střelu a snažil se si na to udělat co nejlepší místo. Pak jak se vracel zpátky, zkusil sem mu to procpat mezi betony,” řekl Cammalleri. ,,Skvělá práce Tootooa.”

Cammalleri mohl vstřelit i další gól, po jeho střele ke konci druhé třetině zazvonila tyč.Pak se potvrdilo staré pravidlo “Nedáš, dostaneš”.

,,Samozřejmě bych byl rád kdyby to byl gól,” řekl Cammalleri. ,,Střílíš, snažíš se vsítit gól. Některé střely se ujmou, jiné ne.”

Cammalleri má 5 bodů v posledních čtyřech utkáních a vede týmové tabulky s 23 góly. Tootoo nyní také hraje velmi sebevědomě, v posledních 4 zápasech zaznamenal 4 body za gól a asistence.

Přestože Cammalleri skóroval v každém zápase proti svým bývalým týmům, vyhrál pouze jeden. Montreal (2), Calgary (2), Los Angeles (1).

zdroj: Fire & Ice