Peklo / Reporty / Do Prudential Center udeřil blesk, Ďáblové vyšli naprázdno

Do Prudential Center udeřil blesk, Ďáblové vyšli naprázdno

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL

Hráči z Newarku nastoupili na Blesky z Tampy jako lavina, začali velmi aktivně. Pravděpodobně chtěli zapomenout na nepříznivý výsledek zápasu z Columbusu. V první polovině úvodní třetiny se hrál velmi pohledný hokej plný akcí, hodně byli vidět techničtí hráči, ale i rychlí bruslaři. Devils dobře zvládli oslabení a když se Lightning dostali ke střele, stál v brance připravený Cory Schneider. Skóre se přece jenom měnilo v 16. minutě, kdy se po závaru před brankou dostal k odraženému puku Alex Killorn a do odkryté svatyně nebyl problém zakončit. Cory Schneider neměl šanci zasáhnout. 0:1!
Ke konci třetiny se vylučovalo na obou stranách a tak si týmy zahrály hru 4 na 4, ovšem beze změny skóre.
Střely na branku v 1. třetině 10 – 13

V druhé části zápasu Ďáblové výrazně zhoršili hru, nedokázali se dostat do lepší pozice, natož ke střele. První střela na Bena Bishopa šla až v šesté minutě. Asi největší šanci zápasu měl Tyler Kennedy v polovině utkání, kdy se snažil překonat ležícího Bishopa, ale ten vytáhl zázračný zákrok betonem a zůstal nepřekonán. Skóre se neměnilo ani po nátlaku Blandisiho, který nepřetlačil puk přes gólmana a ani Henrique, který se zamotal sám do sebe a netrefil odkrytou svatyni Blesků. Zmatky ve hře New Jersey potrestal český útočník Ondřej Palát střelou na beton Coryho Schneidera po přihrávce Kučerova zpoza branky. 0:2!
Domácí propadali ve všech aspektech hry a to se ukázalo i o pár minut později, kdy od modré napřáhl Strålman a nehlídaný Steven Stamkos tečoval puk do branky. 0:3!
Střely na branku ve 2. třetině 6 – 18

Do poslední části si Devils přinesli trochu více energie, napadání a tlak. To na Tampu ale neplatilo, dál si hrála svou hru a domácí skoro k ničemu nepustila. Ďáblové si vytvořili několik šancí v polovině třetí periody, když už byl brankář Bishop překonán, vždy zasáhl obránce nebo se domácí útočníci netrefovali. Frustrující situace se ještě prohloubila, když Ondřej Palát nahrál na levou stranu, kde byl Matthew Carle, který vystřelil na branku, kde si nešťastně tečoval puk do vlastní brány Jon Merrill. 0:4!
Cory Schneider měl těsně před koncem zápasu pár zákroků, kterými zamezil ještě dalšímu prohlubování skóre. 50 sekund před koncem zápasu se ještě hrálo 4 na 4, ale výsledek zůstal nezměněn. Tampa Bay dnes zaslouženě vyhrála.
Střely na branku ve 3. třetině 5 – 5

Střely na branku (celkově): 21 – 36

Branky:
16.Killorn (Stamkos, Callahan), 34. Palát (Johnson), 39. Stamkos (Strålman, Callahan), 52. Carle (Palát, Šustr)

– New Jersey Devils hráli proti Tampa Bay Lightning 89. vzájemný zápas, v historii je to soupeř, proti kterému máme nejlepší bilanci, necelých 69% úspěšnosti výher
– kapitán Ďáblů Andy Greene odehrál zápas číslo 292 v řadě. Jedná se o šestou nejdelší sérii v NHL.
– brankáři obou týmů, jmenovitě Cory Schneider a Ben Bishop jsou největšími favority účasti na Světovém poháru
– New Jersey dnes neinkasovali v oslabení

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Merrill, Severson – Blandisi, Henrique, Stempniak – Boucher, Zajac, Palmieri – Ruutu, Kalinin, Kennedy – Farnham, Gionta, Tootoo.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Hedman, Strålman, Carle, Šustr, Nestěrov, Coburn – Killorn, Stamkos, Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Paquette, Filppula, Brown – Namestnikov, Boyle, Marchessault.

Zranění:
Patrik Eliáš (zranění kolena), Jiří Tlustý (zranění zápěstí), Michael Cammaleri (horní část těla), Stefan Matteau (zlomenina lícní kosti)

Frederick L’Ecuyer – Brad Meier, Ryan Gibbons – Matt MacPherson

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.