Peklo / Ohlasy / Devils nejsou spokojeni s pouhým bodem proti Caps

Devils nejsou spokojeni s pouhým bodem proti Caps

První třetinu Ďáblové prospali, avšak poslední dvě třetiny byly příslibem velkého zlepšení. Ve Verizon Center byli více než vyrovnaným soupeřem domácím Capitals.

Pro Devils se zápas nevyvíjel dobře, avšak tým se dokázal semknout a zabojovat o vítězství. Bohužel, jako již několikrát tuto sezónu, Devils přišli o bodík navíc v prodloužení.

Poté, co New Jersey dokázalo dohnat nepříznivý stav 2:0 pro domácí tým, dostali gól v nastaveném čase. Niskanenova střela, která byla nejspíše tečována Kuznětsovem zapadla za záda Coryho Schneidera.

,,Celou dobu jsem tu střelu viděl a měl bych ji, bohužel, byla tečována,” řekl Schneider. ,,Byla to dobrá teč, sjel si do dráhy střely a šikovně ji tečoval. Musím uznat, že to bylo skvěle zahráno.”

Přestože byl gól připsán Niskanenovi, bylo zjevné, že puk byl tečován.

,,Myslím si, že to byl Kuznětsov,” řekl Schenider. ,,Hned poté ukázal na svou hokejku, proto hádám, že to byl on, kdo změnil trajektorii střely.”

Tak i tak, Devils znovu přišli o extra bod.

,,Nikdy nemůžete být spokojeni s pouhým bodem, hlavně pokud vyrovnáte 30 sekund před koncem a jste plní nadějí,” řekl GM Lou Lamoriello. ,,Samozřejmě nejsme rádi, že se vracíme s pouhým bodem.”

Devils Caps od druhé třetiny většinou přehrávali, bohužel nenašli cestu, jak překonat skvělého Holtbyho.

,,Chceme vyhrávat, prohrávat není zábava,” řekl Steve Bernier. ,,Všichni v šatně se máme co dokazovat. Pokaždé, když promeškáte šanci na vyrovnání, tak se to podepíše na vaší psychice a je na nás, abychom se s tím vypořádali.”

,,Myslím si, že jsme pak hráli svou hru a byli jsme lepší,” řekl Patrik Eliáš. ,,Podařilo se nám jít do prodloužení, ale tam jsme propadli. Je to OK když jim dovolíte nějakou střelu, ale musíte pohlídal prostor před gólmanem. Tak, aby se nestalo to, co se stalo nám.”

Přestože je více než jasné, že Ďáblové se do playoff znova nepodívají, jsou všichni přesvědčeni o tom, že v posledních zápasech je vidět velké zlepšení a příslib do další sezóny.

,,Sezóna nám nevyšla tak, jak bychom si představovali,” řekl Bernier. ,,Teď jsme v situaci, kdy alespoň chceme hrát tak dobře, jak můžeme. Chceme ukázat, že do budoucna máme šanci.”

Nikdo nechce prohrávat,” řekl Eliáš. ,,Nezáleží na tom, jaká je situace. Možná nehrajeme vždy nejlépe, ale snažíme se.”

Devils, kteří mají za poslední tři zápasy dvě prohry a jednu prohru v prodloužení, málem nechali oba body i ve Washingtonu. Zbývalo 30 sekund do konce a hosté již byli v šesti. Pak však zafungovala spolupráce po ose Gomez – Bernier a druhý jmenovaný vyrovnal stav zápasu.

,,Jako obvykle měl Gomez velký přehled o rozestavení hráčů na ledě,” řekl Bernier. ,,Bylo to pouze otázkou dobrého postavení a Scott (Gomez) mě našel perfektně.”

Bylo to poprvé v sezóně, kdy Devils vstřelili gól s odvolaným brankářem aby vyrovnali utkání. Podařilo se jim to i proti St. Louis a Dallasu, ale tenkrát pouze zmírnili konečnou porážku.

,,Už chvíli se nám nepodařilo vsítit gól při hře 6 na 5,” řekl Schneider. ,,Už několikrát jsme v této pozici byli, ale nikdy se nám nepodařilo vyrovnat. Takže to potěšilo, když se to dnes podařilo a my jsme získali alespoň ten jeden bod.”

Již 5 minut před koncem třetí třetiny to vypadalo, že utkání je vyrovnáno. Bohužel gól Henriqueho nebyl uznán, jelikož rozhodčí si myslel, že puk je pod Holtbym a odpískal tak vhazování, dle opakovaných záběrů to vypadalo, že rozhodčí pochybil.

,,Neviděl jsem to dobře,” řekl Lamoriello. ,,Řekl, že již bylo odpískáno, že puk byl pokryt Holtbym. Bohužel to nebylo to, co jsme si mysleli, že jsme viděli.”

Zdroj: Fire & Ice Blog

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.