Peklo / Reporty / NJD – NYR 3:4 – Ďábly srazila velmi nešťastná branka

NJD – NYR 3:4 – Ďábly srazila velmi nešťastná branka

V předposledním přátelském zápase přivítali Ďáblové na domácím ledě New York Rangers. Druhá řeka o bitvu Hudson probíhala následovně…

Lepší vstup do ní měli hosté. Ve čtvrté minutě si vytvořili dobrou šanci, kdy za Corym Schneiderem zvonila tyčka. Bylo tak po kombinaci mezi Viktorem Stålbergem a Oscarem Lindbergem v přečíslení dva na jednoho. Posléze v přesilové hře měl zajímavou příležitost Kyle Palmieri, jenž ale bekhendem na Henrika Lundqvista nevyzrál. Zápas nepostrádal emoce, přestože se jednalo jen o přátelák. Viděli jsme i pár strkanic. V čase 15:55 měl asi největší šanci utkání Josefson, který dorážel střelu Greenea. Do brány ale nezamířil. První třetina tak skončila za stavu 0:0.

Druhá třetina už nám přinesla i góly. Do vedení se dostali domácí, když střelu Damona Seversona od modré dokázal dobře tečovat Reid Boucher. Posléze se nebezpečně okolo branky obtáčel Kyle Palmieri, ale Lundqvist byl připraven. Následovaly šance Rangers – nejprve Lindberg ztroskotal na Schneiderovi, jenž vytáhl vynikající zásah betonem, posléze ale Raphael Diaz využil přesilovku a vyrovnal. Ve 36. minutě měli Jezdci k dispozici přesilovou hru pět na tři, kterou svou ranou využil znovu švýcarský obránce Raphael Diaz. Posléze se totéž naskytlo domácímu týmu a opět z toho byl gól. Nejprve Ďáblové trefili tyčku, pak se ale z dorážky dokázal prosadit Stefan Matteau, díky němuž tak šly oba celky do třetí třetiny za vyrovnaného stavu.

Do třetí třetiny vstoupil domácí tým výborně. Střelu Kylea Palmieriho si totiž do vlastní branky ztečoval Girardi a New Jersey tak vedlo. Posléze se mohl prosadit dobře hrající Blandisi, nicméně narazil na připraveného Lundqvista. Činil se i Schneider, jenž ve 48. minutě vychytal nebezpečného Chrise Kreidera. Pak už ale hosté vyrovnali. Byl to právě Kreider, jenž měl na trefě Dereka Stepana lví podíl. Posléze mohl na druhé straně poslat domácí zpět do vedení O’Brien, ale po pasu od Matteaua mířil vedle. Pořádně smolný moment přišel v 54. minutě, kdy Schneiderova rozehrávka byla zachycena zlomenou holí na ledě a od ní se puk odrazil na hokejku Dereka Stepana, který měl lehkou úlohu. Vedení Rangers mohl ještě navýšit Dominic Moore, proti tomu už ale byl Cory Schneider. Domácí v závěru utkání odvolali brankáře a vytvořili si obrovský tlak, ten už ovšem nedokázali využít a Rangers tak zvítězili 4:3.

Následovalo zkušební prodloužení 3 na 3, ve kterém během přesilovky (4 na 3) rozhodl dělovou ránou od modré čáry Eric Gelinas alespoň o menší satisfakci pro Devils.

New Jersey Devils 3:4 New York Rangers
23. Boucher (Severson, Thompson), 40. Matteau (Blandisi, Zacha), 41. Palmieri (Greene) – 26. Diaz (Miller, Stepan), 36. Diaz (Stepan), 48. Stepan (Kreider), 54. Stepan

Gól ve zkušebním prodloužení: 62. Gelinas (J. Moore, Josefson)

Devils: Schneider (Wedgewood) – Greene “A”, Severson, J. Moore, Merrill, Gelinas, Burlon – Henrique “A”, Josefson “A”, Palmieri – Boucher, Blandisi, Thompson – Lorito, Zacha, Kennedy – Matteau, O’Brien, Sislo
Rangers: Lundqvist (Raanta) – Staal “A”, Girardi “A”, Bodie, Diaz, McIlrath, Summer – Kreider, Stepan “A”, Miller – Etem, Megna, Hayes – D. Moore, Lindberg, Stålberg – Glass, Adam, Fast

Tři hvězdy zápasu: 1. Chris Kreider (2+2), 2. Raphael Diaz (2+0), 3. Kyle Palmieri (1+0)

Střely: 26:24 (10:5, 8:9, 8:10)