Dnes první z dvojzápasu proti Canes

LAST 10

Devils 6-3-1
Hurricanes 5-3-2

Devils odehrají první zápas proti Carolině Hurricanes dnes od 1:00. Podruhé pak hned v pátek, v Carolině. No a protože Devils i Canes mají po 23 bodech, bude tento dvojzápas velmi důležitý a jeden nebo druhý tým to může srazit ke dnu Metropolitní divize. Celkem se tyto dva týmy potkají 4x v sezoně z toho další dva souboji uvidíme příští rok. Minulou sezonu se New Jersey a Carolina potkali 3x z toho pouze jednou dokázali Devils zvítězit.

21. 3. 2013   |   NJD 4-1 CAR

Jediný vítězný zápas Devils nad Canes z minulé sezony, při kterém byla mimo jiné jedna branka připsána Martinu Brodeurovi!

Souboj bude velmi pikantní a bude se hrát o hodně. Oba týmy mají odehraných 24 zápasů, ve kterých nasbírali shodných 23 bodů. Carolina svůj poslední zápas dokázala v neděli vyhrát. Na domácím ledě porazila Senátory 4-1, přestože po první třetině prohrávala 1-0. Pak ale třemi góly ve 2. třetině zápas zvrátila ve svůj prospěch. Předchozí čtyři zápasy prohráli. Dvakrát z toho s Bostonem 4-1 a 3-2 v prodloužení. Poté prohráli ještě na ledě Detroitu 4-3 a St. Louis 4-2.

Devils po tom, co dokázali porazit velmi silné týmy – Pittsburgh, Anaheim a Los Angeles, dva poslední zápasy prohráli a opět se velmi trápí v koncovce. V obou zápasech vstřelili pouze po jednom gólu a výkony také nebyly optimální.

Nejproduktivnějšími hráči Hurricanes jsou Eric Staal se 17-ti body (6+11), slovenský obránce Sekera (5+6), Nathan Gerbe (5+5), Jeff Skinner (3+7) a Alexander Semin (3+6), který je ovšem na marodce s otřesem mozku. Když porovnáme nejproduktivnější hráče Canes a Devils můžeme vidět, že oba týmy se potýkají se střeleckou nemohoucností.

Co se marodky týče, tak Devils se musejí stále obejít bez kapitána Salvadora a Ryana Clowa, oba ale již individuálně trénují. Dále jsme oslabeni o Larssona (horní polovina těla), Stephena Gionty (kotník) a Volchenkova (dolní polovina těla). Start Volchenkova a Gelinase je nejistý, tudíž byl z Albany povolán Helgeson. Hurricanes se musí obejít bez Alexandera Semina (otřes mozku) a brankáře Antona Khudobina (dolní polovina těla).

Složení útočných řad a obranných dvojic při dnešním tréninku. Brunner dnes do zápasu nezasáhne, Tedenby jde na jeho místo. Chytat bude pravděpodobně Brodeur.