Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové si utkání pod širým nebem navzdory prohře užili

Ďáblové si utkání pod širým nebem navzdory prohře užili

Devils si tuto zkušenost užili i přes hořkou příchuť na jejím konci. Zvláště Martin Brodeur, který si tento, jeho první a možná poslední zápas pod širým nebem, představoval jinak, po tom co 6x inkasoval z 21 střel. Třetí třetinu, tento jednačtyřicetiletý budoucí člen hokejové Síně slávy, sledoval už jen z lavičky. Navíc při ohlášení, kdy měl nastoupit k poslednímu dějství Cory Schneider, se ozval z tribun jásot, což Martymu určitě na pohodě nepřidalo. Pro Brodeura to bylo poprvé v kariéře, kdy Rangerům povolil více jak 5 gólů a to už má na svém kontě rovných 100 startů proti tomuto rivalovi.

Řekl jsem Peterovi, pokud chcete dát Schneidsovi příležitost ve 3. třetině a v tomhle prostředí, nemám s tím problém.

Řekl Marty po zápase o vzájemné dohodě s koučem.

Rangers dokázali “vstřelit” šest po sobě jdoucích gólů poté, co Ďáblové získali rychlé dvougólové vedení. Vstřelit jsem napsal do úvozovek, protože 4 z celkových 7 gólů padly po odrazu od bruslí, zad, anebo to byly góly vlastní, zkrátka pro Martyho, celý tým a fanoušky Devils den blbec. Podobně jako Ďáblům minulý týden proti Blues spadlo do brány téměř vše, nyní si tuhle roli vyzkoušeli z druhé strany.

V zápase, jako byl tenhle, vás puky prostě netrefují. Byl to jeden z těch zápasů a bohužel byl  ještě navíc špatně načasovaný.

dodal Brodeur

Je ovšem pravda, že za vším nestálo jen štěstí Jezdců, ale spousta situací pramenila i po velkých chybách Devils. S odstupem času je zřejmé, že se Rangers rozhodně s atmosférou 50tisícového stadionu vyrovnali lépe. V tom měl New York i malou výhodu, ten už si totiž obdobnou atmosféru již zažil, když na tomto místě hrál před dvěma lety a nyní dokázali udržet své emoce na uzdě. Na některých hráčích Devils, především na tom mladším osazenstvu byla vidět až přílišná chuť střílet góly, což se v úvodních minutách i podařilo, jenže v dalším průběhu zápasu se opět ukázalo, že lepší obrana zkrátka vyhrává a vzhledem k tomu, že se Ďáblové dost často zapomínali v útočné třetině, to nemohlo dopadnout jinak. Nejednou se například potkal Židlický se svým druhým obráncem za Lundqvistovou brankou…

Tlačili jsme je, ale oni odvedli dobrou práci, napadali nás a nenechávali nám prostor a čas v jejich pásmu.

řekl Patrik Eliáš

Oni jen nahazovali puky na bránu a my je od našich holí a zad odráželi do brány. Byly to smolné odrazy od našich těl. Nehráli jsme moc chytře a dávali jim příliš šancí na přečíslení 2na1 nebo 3na2. My vedli a hráli jsme, jako by to byla All-Star Game…

doplnil Patrika Jágr

Jak kouč DeBoer, tak Patrik i Jaromír se postavili za Martyho a uznali, že mu tým příliš nepomohl. Letos to bylo mimo jiné poprvé, co Devils střídali brankáře během hry a byli tak posledním týmem celé NHL, který tak učinil.

Celé to bylo ohromné, celá událost, ta atmosféra kolem příprav, namíchaní fanoušci na ochozech. Ta aura hry na Yankee Stadium – všechny ty věci byly neuvěřitelné, s výjimkou toho zápasu.

Takto barvitě shrnul celou událost Cory Schneider a my všichni, kteří jsme tento event sledovali už od příprav mu musíme dát za pravdu, bez ohledu na to, zda byla na konci výhra či nikoliv.

Čtěte také

Ray Shero: Jednička draftu? Obrovská věc pro naši organizaci!

Devils měli draftovat z šestého místa. Na to, že budou volit jako první, byla šance pouze 8,5%. Štěstí ale tentokráte stálo při Ďáblech, kteří tak po pěti sezonách nezdarů mají cenu útěchy. A to pořádně velkou! Každý z týmů, které nepostoupily do play-off, měly šanci proskočit do první trojky. Ten nejhorší (Colorado) samozřejme největší, ten nejlepší (Islanders) …

Ďáble, co na to říkáš...?