Peklo / Hlavní zprávy / “Je to v hlavách,” řekl po další prohře na nájezdy Clowe

“Je to v hlavách,” řekl po další prohře na nájezdy Clowe

Deváté nájezdy – devátá prohra. Podle Clowea je to hlavně psychický problém.

“Je to frustrující, že jsme nezískali ten bod navíc, ale myslím, že jsme odehráli dobrý zápas,” řekl Clowe v rozhovoru pro nhl.com. “Bohužel jsme ale opět prohráli na nájezdy, ale jinak jsme hráli dobře.”

Phoenix v utkání vedl již 2:0. Nejprve se ve třetí minutě prosadil Kyle Chipchura, poté ve 37. minutě přidal druhou branku Chris Summers.

Těsně před koncem druhé třetiny (konkrétně 0,3 sekundy) snížil na rozdíl jediné branky Ryane Clowe, jehož trefil puk do ramene, když klečel v brankovišti.

Ve třetí třetině, konkrétně v 51. minutě, vyrovnal na 2:2 Adam Henrique.

“Naši hráči nechali na ledě opravdu všechno,” řekl trenér Peter DeBoer. “Měli ale velmi dobrého brankáře a nájezdy dopadly opět stejně, jako vždy předtím.”

Německý brankář Thomas Greiss svůj tým opravdu podržel. Vytáhl několik důležitých zákroků a posunul zápas až na nájezdy.

Tam se opět Devils nedokázali prosadit. Jediným úspěšným střelcem byl útočník Coyotes, Mikkel Boedker. Ten tak zajistil, že si bonusový bod odvezli právě hráči Phoenixu.

“Kdykoliv (Greiss) chytal, tak to hráčům hodně pomohlo,” chválil práci brankáře svého týmu trenér Dave Tippett. “Oni mu věří. Mají ho rádi. Mluví o tom, jak těžké je překonat ho na tréninku.”