Peklo / Reporty / Devils neuhlídali dvoubrankové vedení, prohráli 3-2 po nájezdech

Devils neuhlídali dvoubrankové vedení, prohráli 3-2 po nájezdech

1. Třetina

Kanadský tým patří k nejlepším v této sezoně, ovšem domáci se jich nezalekli a ihned po úvodním vhozu doslova vlétli na branku Canadiens, kterou hájil Mike Condon. Dokonce i v oslabení se více hrálo na území hostí. Celá třetina se odehrávala ve vysokém tempu s několika šancemi na obou stranách. Asi největší šanci měl koncem třetiny hostující Tomáš Plekanec, ale Cory Schneider vytáhl vynikající zákrok lapačkou. Dalo by se říct, že Montreal byl na konci první třetiny pod tlakem, ale góly nepadly.
Střely na branku 9 – 5

2. Třetina

Druhá část začala pro Devils velmi dobře když se po skvělé akci Lee Stempniaka a Johna Moora dostala střela Adama Henriqua až za záda Montrealského brankáře. 1:0! Po vstřeleném gólu se Newarští doslova utrhli a ani oslabení jim nebránilo dál útočit. P.K.Subban podrazil Palmieriho a domácí dostali možnost hrát přesilovou hru. Na ledě se opět objevila dvojice Henrique a Stempniak společně s Patrikem Eliášem a po tlaku na branku se dařilo zvýšit po zásahu Lee Stempniaka. 2:0!
odpověď Canadiens přišla až pět minut před koncem druhé periody, kdy dokázal dát kontaktní gól mladičký Anrigheto. 2:1!

Střely na branku   22 – 14

3. Třetina

Do poslední části základní hrací doby se léoe vypravili hráči kanadského týmu, ale nedokázali si vypracovat krom talku žádnou větší šanci ohrožující branku Coryho Schneidera. Devils díky skvělé obraně a důraznému forčekingu nepustili soupeře do útoku. I když ohrožoval domácí branku Montrealský Tomáš Fleischmann, gólový stav se neměnil. Síla dnešního výkonu byla vidět i v přesilové hře hostí, kdy na celé dvě minuty uzavřeli domácí v jejich obranném pásmu, které dokázali s přehledem ubránit. To ale nebyl poslední tah. Osm minut před koncem se uvolnil Galchenyuk a vyrovnal backhandovou střelou. 2:2!
Do konce třetí periody se střídaly útoky na obou strnanách, ale utkání se dostalo až do prodloužení 3 na 3.

Střely na branku 26 – 23

Prodloužení
Oba týmy toužily po druhém bodu a tak i prodloužení se neslo v útočném stylu. V polovině prodloužení měli Devils možnost hrát přesilovou hru 4 na 3. v té ale Hákoval Gelinas Plekance a tak se síly na ledě vyrovnaly. po velkém nátlaku a skvělém výkonu Coryho Schneidera se dnešní utkání dostalo až do samostatných nájezdů:

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …