Peklo / Reporty / Ďáblové opět nezvládli nájezdy

Ďáblové opět nezvládli nájezdy

Pokud se vám podaří proti New Jersey dotáhnout zápas do nerozhodného stavu a ustát prodloužení, tak to znamená, že s největší pravděpodobností získáte i bod druhý. V zápase Devils pošesté rozhodovaly nájezdy a pošesté v nich vyhořeli. Nedokázali opět proměnit ani jeden nájezd.

Úvod zápasu, jako již tradičně začala lajna se Zajacem, Jágrem a Zubrusem a dokázala si vytvořit šanci. V následujících minutách jsme viděli poměrně neuspořádanou hru s nepřesnostmi, ale mírně navrch měli hosté. V 8. minutě jsme viděli první gól. Ve středním pásmu sklepl Anisimov na Atkinsona, který měl rychlost a přebruslil Greena. Dostal se společně s Dubinskym do situace 2 na 1. Dubinskyho střelu ještě Brodeur zastavil, ale  na následnou dorážku Anisimova již neměl. V brankovišti byli bohužel nedůrazní Bernier s Tedenbym. O několik vteřin později se opět v situaci 2 na 1, po ztrátě ve středním pásmu, dostali Jenner a Letestu. Letestu zakončoval a Brodeur opět výtečným zákrokem podržel, Gelinas si ovšem v souboji s Jennerem pomohl faulem a tak došlo i na první oslabení. S tím si Devils poradili bez větších problémů. Ani nadále se však Ďáblům žádná kombinace nedařila a nemohli se dostat do souvislejšího tlaku. Až necelé dvě minuty před koncem prvního dějství dokázala Henriquova lajna výrazněji ohrozit McElhinneyho branku. Střelu Gelinase vyrazil brankář hostů přímo mezi Bouchera a Henriqua, ani jeden však nestihl na tento puk zareagovat, jinak by doráželi do prázdné brány. Minutu před koncem nahodil od modré Volchenkov, McElhinneymu puk vypadl, ale dorážející Bernier ani Tedenby úspěšní nebyli. Kromě těchhle dvou výraznějších šancí v závěru se Devils na víc nezmohli 1-0.

Střely 5-8

Úvod patřil opět Zajacově lajně, kdy se dvěma dobrými, avšak nepřesnými střelami prezentoval Jágr. Ve 3. minutě se do samostatného úniku dostal Atkinson, Brodeur byl ale opět bezchybný a jeho zásluhou byl rozdíl pouze jednobrankový. V 6. minutě si poprvé zahráli přesilovku i Devils. Za zdržování hry byl vyloučen Wisniewski. Nebezpečně z první střílel po 40 vteřinách Židlický, brankář hostí byl ale pozorný a beton měl na správném místě. 2. minuta přesilovky se ale moc nepovedla, až na Henriquovu střelu v závěru. Ale i ta byla bohužel nepřesná. 8. minut před koncem šel za stejný prohřešek na trestnou lavici Fayne. Devils potvrdili 5. nejlepší oslabení soutěže a rozdíl byl stále jednogólový. Do konce 2. třetiny se Devils k ničemu kloudnému nedostali, navíc byl 4. minuty do konce vyloučen Merrill za vysokou hůl. Brodeur opět bezchybný. 20 vteřin do konce přišlo po Loktionově držení opět vyloučení.

Střely 4-10

Po půl minutě 3. třetiny bylo ještě hůř. Za hákování byl vyloučen Zajac a tak museli Devils téměř minutu přetrpět vyloučení 5 na 3. Perfektní oslabení odehrál zatím dobře hrající Henrique, když svojí bojovností dopravil puk za modrou a Devils se tak dostali do 4 bez inkasování. Do úniku 2 na 1 se dostal Loktionov a Gionta. Stephena však hostující gólman vychytal a chyba tak zůstala nepotrestána. Půl minutu před vypršením Zajacova trestu podrazil Giontu Johansen a síly se tak srovnaly. Následující minutovou přesilovku Devils nevyužili, naopak Marty musel opět vytáhnout zákrok lapačkou. V 6. minutě se Ďáblové dočkali. Akci, kterou rozjel Eliáš s Židlickým. Vyražený puk svým důrazem dopravil za McElhinneyovi záda skvěle hrající Henrique. Ten tak vstřelil po 14 zápasech svůj první gól, celkově 7. v sezoně. Ihned po rozehře se po Jágrově dobré přihrávce dostal do střelecké pozice Zajac, avšak dobrou pozici nezužitkoval. Zároveň byla signalizována výhoda, po ní šel za sekání na 2 minuty Johansen. Přesilovka byla nebezpečná, největší šanci měl Henrique, který mohl svým druhým gólem zvýšit, ale puk s emu nepodařilo zkrotit. V polovině 3. třetiny byli vyloučeni za hrubost Židlický a Foligno, takže jsme měli před sebou takové poloviční prodloužení při hře 4 na 4. Do konce třetiny se již nic zásadního nestalo a tak opravdu došlo na plnohodnotné prodloužení.

Střely 8-9

Ani prodloužení nerozhodlo, přestože Blue Jackets 3x vystřelili a Ďáblové ani jednou. Největší šanci prodloužení měl pravděpodobně Columbus, když minutu před jeho koncem po pádu Gelinase zůstal sám Merrill proti dvěa útočníkům.  Celkově byli Devils přestříleni vysoko 17-30.

Střely 0-3

Zápas nám tedy dospěl až k neoblíbeným nájezdům. Zde došlo k výrazné obměně. Z obvyklých nájezdníků zůstal pouze Eliáš. Toho doplnili překvapivě Jágr a hlavně Clowe. Jágrův nájezd byl provedený skvěle, až na zakončení, kdy se mu podařilo gólmana rozhýbat, v poslední chvíli však nestačil puk zvednout nad jeho beton. Clowovi se střela pod vyrážečku příliš nepovedla. LEtestu a Johansen však své nájezdy taktéž neproměnili. Posledním z řad Devils jel Patrik Eliáš, jeho střela však skončila na McElhinneyho  hrudi a Atkinson následně proměnil mezi Martyho betony a bylo rozhodnuto.

New Jersey Devils 1-2 so Columbus Blue Jackets

7:34 Anisimov – Dubinsky, Atkinson; 45:45 Henrique – Eliáš, Židlický; Vítězný nájezd – Atkinson

Střely celkově 17 – 30

Hvězdy zápasu

1) Henrique 2) Brodeur 3) Anisimov

Střelce první branky správně uhodl Marek Korzeniowski!

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.