Peklo / Reporty / Devils se nadále trápí a pomalu padají na samotné dno…

Devils se nadále trápí a pomalu padají na samotné dno…

První zápas po vánoční přestávce Ďáblům nevyšel, před vyprodaným hledištěm podlehli Pittsburghu 2:5.

Aktivnější vstup do utkání měli Penguins, hrozit se okamžitě snažil kanonýr Sidney Crosby. Krátce poté střílel po buly Patric Hörnqvist a domácí celek zachránila tyčka. Ve druhé minutě šli ale do vedení Devils! Taylor Hall parádní přihrávkou vyzval k zakončení P.A. Parenteaua, který dopravil puk do prázdné brány – 1:0! A aby toho nebylo málo, posléze dobrou šanci nevyužil Nick Lappin. Zápas rozhodně nenudil. V šesté minutě přišel první trest po faulu Palmieriho před bránou. Jevgenij Malkin v přesilovce střelou z pravého kruhu překonal Schneidera, v brankovišti během toho ale ležel Hörnqvist, takže brankář Ďáblů měl ztíženou situaci. I po následné coach challenge byla ale branka uznána a ruský útočník srovnal na 1:1. Úvodní početní výhodu rozehrálo New Jersey v deváté minutě. A i ta skončila brankou! Po střele Palmieriho, kterému se zlomila hůl, se k dorážce dostal Adam Henrique, jenž se nemýlil a dal na 2:1. New Jersey posléze ještě nevyužilo dvě powerplay v krátkém sledu za sebou, a tak se do kabin šlo za jejich jednobrankového vedení.
Střely: 8:10

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky fauloval Schultz a přišla další nevyužitá přesilová hra Ďáblů z New Jersey. Celkově prostřední část utkání nebyla příliš pohledá, žádné šance se nevytvářely a častým důvodem přerušování byla zakázaná uvolnění či ofsajdy. Změnilo se to až po polovině a Penguins se dočkali vyrovnání. Po krásné akci Conora Shearyho dorazil puk do prázdné brány nejlepší střelec NHL Sidney Crosby – 2:2. 34. minuta přinesla vyloučení na domácí straně, Severson dostal 2 minuty za sevření puku. Svěřenci kouče Hynese se ovšem ubránili. Po následném trestu Quinceyho vytáhl Cory Schneider pěkný zákrok lapačkou při ráně Dumoulina od modré čáry. Krátce poté trefil Chris Kunitz tyčku, další šanci již Pittsburgh využil. 5,4 sekundy před koncem krásnou střelou zápěstím při hře 4 na 4 skóroval Justin Schultz, který tak hostům zařídil vedení 3:2.
Střely: 6:10

Ve třetí třetině vytáhl pěkný zásah betonem Cory Schneider, který si poradil s parádně hrající dvojicí Sheary – Crosby. Krátce nato už se ale Pens radovali, samostatný únik po pasu od Ruhwedela tvrdou ranou proměnil Carl Hagelin a bylo to 4:2. Adam Henrique byl poté blízko snížení, snažil se přelobovat Fleuryho, ale ten ve vzduchu neskutečně odpálil kotouč. Trápení Ďáblů pokračovalo i v další vybojované přesilovce a z hlediště se často ozývalo bučení. Nepříjemné momenty se udály ve druhé polovině periody, kdy to nejprve pukem do obličeje schytal Brian Dumoulin a krátce poté měl zakrvácený obličej Taylor Hall. Ten byl ale trefený hokejkou Colea, takže Devils dostali k dispozici čtyřminutovou přesilovku. A sám měl hvězdný útočník obrovskou šanci, před poloodkrytou bránou ale nezakončoval úplně ideálně. Tuto obrovskou příležitost na zdramatizování tedy celek z Newarku nevyužil. Těsně před koncem trestu byl Schneider odvolán z branky a domácí byli v šesti. Toho však využil jen Bryan Rust, který završil na konečných 5:2.
Střely: 9:8

New Jersey Devils 2:5 Pittsburgh Penguins
2. Parenteau (Hall), 9. Henrique (Palmieri, Zajac) – 7. Malkin (Crosby, Kessel), 31. Crosby (Sheary), 40. Schultz (Malkin, Crosby), 44. Hagelin (Ruhwedel), 59. Rust (Bonino, Hagelin)

Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely celkově: 23:28. Diváci: 16 514 (vyprodáno).

Tři hvězdy zápasu: 1. Sidney Crosby (1+2), 2. Jevgenij Malkin (1+1), 3. Adam Henrique (1+0).

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Lovejoy, Moore, Quincey, Merrill – Hall, Henrique, Parenteau – Wood, Zajac, Palmieri – Cammalleri, Zacha, Smith-Pelly – Bennett, Fiddler, Lappin.
Penguins: Fleury (Murray) – Dumoulin, Schultz, Cole, Ruhwedel, Pouliot, Oleksy – Sheary, Crosby, Rust – Kunitz, Malkin, Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Wilson, Cullen, Fehr.

Rozhodčí: Furlatt, Hanson – Racicot, Nagy.

Zajímavosti
1) Do sestavy Devils se oproti minulému zápasu vrátili Quincey, Smith-Pelly a Lappin.
2) Jevgenij Malkin si gólem na 1:1 připsal 800. bod v kariéře v NHL.
3) Potřetí v řadě bodoval Kyle Palmieri, který má navíc na kontě pět bodů v posledních pěti zápasech (2+3).
4) Z posledních 20 zápasů vyhráli Devils jen 4.