Peklo / Reporty / Devils neudrželi vedení, Chicago veze bod navíc za výhru v prodloužení

Devils neudrželi vedení, Chicago veze bod navíc za výhru v prodloužení

1.Třetina

Začátek třetiny tradičně patřil obou týmům, po necelých třech minutách byl ale vyloučen český útočník Pavel Zacha za naražení na hrazení. Tím začala Chicagu přesilová hra. Tu zvládli domácí skvěle díky osobnímu přístupu, čímž zamezili jakoukoliv šanci na střelu. Ihned po skončení přebruslil na levé straně Pavel Zacha obranu Hawks a „vypálil“ na Crawforda, ten vyrazil. Další šance poté měli Hall, Auvitu a Palmieri, dokonce měl velkou šanci hostí Artěmi Panarin, ale trefil pouze spojnici tyčí Kinkaidovy branky a tak se skóre do poloviny třetiny neměnilo. Devils hráli další oslabení po zákroku Quinceyho na Panarina, ve které se hosté dostávali do šancí. Byli velmi aktivní před brankou, ale nedokázali vstřelit gól. Šest minut před koncem první části se situace obrátila a po držení hokejky Pavla Zachy si šel trest odpykat Krüger. Celou přesilovou hru byli Devils „zakotvení“ v útočném pásmu a na Crawforda šla jedna střela za druhou. Po skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval po střele Auvita a dorážce Smith-Pellyho P.A.Parenteau, který protlačil puk až do branky. 1:0!
Chvilku po obdržené brance se provinil další hráč Chocaga, tentokrát Michal Kempný a domácí mohli hrát v další početní výhodě. Ta ovšem zůstala bez využití. První perioda tedy patřila domácím.
Střely:  12:7

2. Třetina

Druhá část se nesla v nepřesném rytmu, oba týmy ne zrovna dobře rozehrávaly a objevovalo se hodně chyb. Po třech odehraných minutách se v dresu Chicaga provinil bývalý ďábel Jordin Tootoo a za krosček si šel odpočinout na trestnou lavici. V přesilové hře si domácí připravili několik šancí, ale důkladná obrana hostí nedovolila změnit skóre. Další přesilová hra, tentokrát pro hosty, se zrodila ve 27.minutě, kdy se krosčekem provinil Damon Severson. Ta byla okamžitě po pár vteřinách využita přesnou střelou Artěmi Panarina. 1:1!
Domácí vyrovnávací gól „nakopl“ a začal se hrát pěkný útočný hokej. Dalo by se říci, že v druhé polovině zápasu, měli Devils menší převahu, série střel a hitů zakončená nádhernou dorážkou Beau Bennetta, ovšem pouze do pozorného Crawforda. Kek konci periody se blýskl pár zákroky i Keith Kinkaid, když znemožnil útočníkům Toewsovi a Panarinovi skórovat. Vyrovnaný stav se přenesl do poslední části.
Střely:  16:5

3.Třetina

Na začátku třetí části měl obrovskou tutovku na hokejce Taylor Hall, ale s bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou branku. Tlak domácích trval další čtyři minuty a ten se vyplatil. Taylor Hall zavezl puk do útočné třetiny v úrovni brankové čáry přihrál před branku a dorážkou si první gól sezony zařídil John Moore. 2:1!
Hra se přelévala nahoru dolu a bylo se na co koukat.
Osm minut před koncem základní hrací doby měli domácí opět možnost hrát přesilovou hru díky sekání Patrika Kanea. Domácí ji nevyužili a dali možnost hrát v početní převaze soupeřům. Jelikož Vernon Fiddler hrál vysokou holí a objevila se po souboji v ráně krev, byly z toho 2+2 minuty. Hosté chtěli dlouhou přesilovku využít ve svůj prospěch a vyrovnat, hráči Devils puky poctivě vyhazovali ven ze třetiny, případně je pochytal skvěle hrající Keith Kinkaid.  V oslabení dokonce ujeli Kalinin a Palmieri, ale první jmenovaný překombinoval nahrávku a tu zachytil vracející se Panarin. Ještě při oslabení Chicago využilo možnosti výměny brankáře za hráče a hrálo 6 na 4. Při této výhodě při závaru dokázal vyrovnat Marian Hossa. 2:2!
Domácí se ještě snažili zvátil vedení na svou stranu, ale zápas skončil remízou a prodlužovalo se.
Střely: 4:14

Prodloužení

Domácí začali prodloužení útokem, Taylor Hall nahrával na Adama Henriqua, ale ten minul puk. Domácí byli pod tlakem a nakonec se do odkryté branky po odrazu puku opřel Anisimov a rozhodl utkání ve prospěch hostí.
Střely: 0:3

New Jersey Devils  2:3 pp  Chicago Blackhawks
(1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Parenteau [3] (Smith-Pelly [2], Auvitu [2]), 45. Moore [1] (Palmieri [2], Hall –[2]) – 27. Panarin [3] (Kane [7], Seabrook [5]), 58. Hossa [2] (Panik [3], Toews [3]), 62. Anisimov [5] (Panarin [4], Keith [7])
Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:29  (12:7, 16:5, 4:14 – 0:3).