Peklo / Reporty / Devils vrátili Canadiens porážku a v prodloužení vyhráli 3:2, trefil se i Patrik Eliáš

Montreal Canadiens – New Jersey Devils
(18-4-2) – (11-9-2)
29.11.2015 – Bell Center, Montreal
(Autor: Honza Zhejbal)

1. Třetina
    Po včerejší přestřelce se týmy přesunuly k odvetě na půdo Bell Centra v Montrealu. Od prvních vtšřin bylo znát, že Domácí nechtějí nic nechat náhodě a body za výhru získat. již v rvní minutě si připsal několik zákroků ďábeslký brankář Cory Schneider, když čelil nátlaku. Hráči s ďábelským “N” se nedali ale zahanbit a útočnou hru opětovali, třeba pěknou individuální akcí Bobbyho Farnhama, brankář Mike Condon jej vychytal lapačkou. Dalo by se říci, že v první třetině byli aktivnější Montrealští a Devils se dobře bránili.Střely na branku 10 – 5
  2. Třetina
    Začátek druhé části se lépe vyvedl hostům. Po skvělém napadání si dokázali vytvořit několik velmi pěkných akcí, brankář Condon se měl co ohánět. Tlak ďáblů se stupňoval, několikrát byli Canadiens zahnáni do svého obranného pásma. V polovině druhé periody zatlačily domácí hosty do obrany a Alex Galchenyuk tečoval nápřah o modré, na který Cory Schnieder neměl šanci reagovat.1:0!
    Po vstřeleném gólu se Montreal zvedla začal jít více do útoku, ale devils jako by neměli co ztratit a bojovali dál. V druhé třetině se již skóre neměnilo.Střely na branku   17 – 18
  3. Třetina
    Poslední část základní hrací doby rozehrály oba týmy aktivně, akce střídala akci a hrál se velmi pohledný hokej. Cory Schneider svými zákroky dokazoval, že je právem jedničkou v týmu. Celých osm minut poté útočníci Devils ostřelovali branku Mikea Condona, jako by šlo o poseldní finálový zápas Stanley Cupu. Po vyloučení Patrika Eliáše se k odraženému puku Tomáše Plekance podruhé dostal Galchenyuk a upravil skóre. 2:0!
    Newerští se ale nevzdali a pokračocali v nátlaku, což se o chvíli později vyplatilo. Puk od modré čáry napálil Adam Larsson a po teči Patrika Eliáše puk doputoval až za záda domácího gólmana. 2:1!
    Do konce třetiny se hrálo ve velkém tempu, dnešní utkání patřilo k těm hodně akčním. 90 sekund před koncem si vzali Devils Timeout na projednání strategie a konec utkání dohrávali bez brankaře. A to bylo správné rozhodnutí, protože Kyle Palmieri 21 vteřin před koncem třetiny vyrovnal. 2:2!
    Bude se prodlužovat!Střely na branku 30 – 29
  4. Prodloužení
    V prodloužení měli více ze hry ďáblové, dokázali být před brankou Condona většinu času. Po rozehrávce se uvolnil Adam Hnerique a po dvou nepodařených dorážkách se k puku dostal John Moore a ten rozhodl. 2:3!