Peklo / Hlavní zprávy / Zajac za svůj gól zaplatil bolestí; Schneider je nadšený, že vychytal výhru

Zajac za svůj gól zaplatil bolestí; Schneider je nadšený, že vychytal výhru

Travis Zajac za svůj vítězný gól zaplatil bolestí, střela ho totiž trefila do ramene. Brankář Cory Schneider je velmi nadšený, že si na své konto připsal vítězství.

V 54. minutě nahrál Jaromír Jágr Markovi Židlickému, který prudce vystřelil. Střela šla sice nad branku, ale trefila rameno Travise Zajaca, který stál před brankářem Nabokovem. A puk skončil až v brance, díky čemuž vyhráli Devils v Nassau Coliseum 2:1.

Gól Travise Zajaca na ledě New York Islanders

“Docela to kouslo, ale pak už to bylo lepší,” řekl s úsměvem Zajac pro deník The Record.

Schneider měl 30 zákroků a získal pátou výhru v 18 zápasech v této sezoně.

“Jako tým jsme toto potřebovali,” řekl Schneider. “Jsou to pro nás dva velké body. Nějaké body jsme sbírali, což je skvělé, ale nemohli jsme se spoléhat na jeden. Potřebovali jsme dva. Já osobně chci vyhrávat. Neužívám si prohrávání. Neužívám si, když jsme blízko. Hrajete pro to, abyste vyhráli zápas, ale to bez těch před vámi nemůžete.”

Jak již bylo několikrát zmíněno, Schneider se v této sezoně několikrát nedočkal podpory od svých spoluhráčů. Ofenzivní podpory. Devils dali jeden nebo žádný gól v 7 z jeho prvních 17 startů. Dnes to vypadalo na podobný příběh.

New Jersey do vedení poslal Adam Henrique ve 12. minutě. Na 1:1 poté vyrovnával Frans Nielsen, a to v 51. minutě.

Thomas Vanek zachytil přihrávku Salvadora na modré čáře a následně z toho padla ta vyrovnávající branka. Nejvíce zodpovědný se za to ale cítil Zajac.

“Jejich gól byl po mé ztrátě puku,” litoval Zajac. “Takže bylo skvělé vstřelit potom druhou branku a získat výhru pro Schneidse. Tvrdě bojoval a zasloužil si to.”

Trenér Peter DeBoer cítil výhru jako velmi důležitou pro Schneidera.

“Po celý rok chytá dobře, ale na statistikách to moc vidět není,” naráží na nízký počet jeho výher. “Myslím, že hráči v něj měli spoustu sebedůvěry.”