Peklo / Reporty / Devils vyťažili v zápase z minima maximum

Devils vyťažili v zápase z minima maximum

Devils porazili Bruins prvýkrát v sezóne. Získali tak dôležité dva body a stále živia teoretickú nádej na play-off.

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL

1.tretina

Začiatok zápasu priniesol aktívnu hru z oboch strán. O prvé príležitosti sa postarali domáci Palmieri a hosťujúci Beleskey, ale bez úspechu. V 4.minúte v útočnej tretine fauloval domáci Farnham. Boston svoju prvú presilovú hru nevyužil.  O chvíľu si ale vytvoril dve akcie, ktoré vyzerali úplne rovnako. Domáci obranca prepadol v útočnom pasme a Bruins sa dostali do prečíslenia dva na jedna. V prvom prípade to bol Pastrňák a v druhom Beleskey, ale obaja volili strelu a neuspeli.  V 11.minúte na lavicu hanby putoval bývalý hráč Devils Stempniak . Domáci ale ponúknutú príležitosť nevyužili. Bostonský Eriksson sa o chvíľu dostal po pravom krídle do sľubnej šance, ale Kinkaid mal lapačku pripravenú a tá zaúradovala v pravý čas. Devils dostali ešte jednu možnosť presilovej hry. Na trestnú lavicu si sadol Bergeron.  Devils druhú presilovú hru zvládli na výbornú. Z pravého kruhu poslal Boucher prihrávku do medzikružia na Zajaca a ten prepálil Raska – 1:0. Do konca tretiny sa snažil Boston vyrovnať, ale bez úspechu. Do šatní hráči odchádzali za stavu 1:0.

Strely: 8-11

2.tretina

Začiatok druhej tretiny bol opäť aktívny z oboch strán. V 5. minúte poslal prihrávku na útočnú modrú Chára. Puk si prebral Marchand a pomedzi dvoch domácich obrancov sa dostal do úniku a vychutnal si aj Kinkaida – 1:1. Po inkasovanom góle ožili opäť domáci. Svojou aktivitou si vypýtali aj presilovú hru. V nej tentokrát úspešní neboli. Naopak, hosťujúci Ferraro na konci oslabenia pohrozil, ale bez úspechu. Marchand sa mohol o chvíľu presadiť aj po druhý raz, keď na modrej čiare chyboval Greene. Kinkaid túto situáciu vyriešil s prehľadom. V 13.minúte sa schyľovalo k pästnému súboju medzi Helgesonom a McQuaidom, ale rozhodcovia túto potyčku ukončili. Hralo sa následne 4 na 4. Dve a pol minúty pred koncom tretiny Larsson poslal puk mimo ľadovú plochu a oslabil svoj tím. Devils umne ubránili aj toto oslabenie. Stav sa tak už nezmenil a do tretej tretiny sa išlo za stavu 1:1.

Strely: 4-13

3.tretina

Oba tímy vstúpili do tretej tretiny s úmyslom rozhodnúť zápas, a tak sa hral hokej hore-dolu. V 4.minúte si na trestnú lavicu išiel sadnúť Chára. Devils túto presilovú hru využili expresne rýchlo. Stačilo im na to šesť sekúnd. Strelu Palmieriho zblokoval obranca Bruins iba k Zajacovi. Zajac videl na pravom kruhu voľného Bouchera a ten prepálil Raska – 2:1. V 6.minúte mohlo byť vyrovnané. Pred domácou bránou bola veľká skrumáž, ale obrana Devils to zvládla. Do šancí sa následne mohli dostať Sislo a Pietila, ale oboch ubránila pozorná obrana Bruins. Celá druhá polovica tretej tretiny patrila hráčom Bruins. V dobrých šanciach sa ocitli Beleskey, Eriksson aj Marchand, ale bez úspechu. V domácej bráne stál pozorný Kinkaid, ktorému sa darilo puky kryť a nie vyrážať pred seba. Ak nejaký puk vyrazil, tak mu pomohla skvele hrajúca obrana. Bruins skúsili aj hru bez brankára, ale v nej sa nedovoleného zákroku dopustil Marchand. Do konca zostávala už len jedna minúta a jedenásť sekúnd. Devils záver stretnutia zvládli a skóre sa už nemenilo.

Strely 3-16

Strely celkom: 15-40

NEW JERSEY DEVILS 2-1 BOSTON BRUINS

Góly: 17. PPG – Zajac (Boucher, Warsofsky), 45. PPG – Boucher (Zajac, Palmieri) – 25. Marchand (Chára, Stempniak)

Hviezdy stretnutia: 3. Travis Zajac, 2. Reid Boucher, 1. Keith Kinkaid

zdroj obrázku: Andy Marlin/GettyImages, NHL.com

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …