Peklo / Reporty / Devils zvládli zápas proti lídrovi konference!

Devils zvládli zápas proti lídrovi konference!

Ďáblové díky gólu Adama Henriqua v oslabení a Jaromíra Jágra z úniku zvítězili v důležitém zápase 2-1!

Devils zahájili, jak bylo oznámeno s Martym v bráně a na vhazování se postavil Gionta s Eliášem a Jágrem na křídlech a Židlickým s Volchenkovem na modré. V prvních minutách si dvakrát Devils vytvořili souvislejší tlak, ale bez výraznějšího výsledku. Na straně Bolts zlobil hlavně Stamkos. V 5. minutě se do úniku 2 na 1 dostávali Henrique a Olezs, Adamovi se ale puk na najíždějícího Rosťu dostat nepodařilo. První desetiminutovku Devils poměrně kontrolovali, museli si však dávat velký pozor na nebezpečí brejků ze strany Bolts, které hrozili především při střelách od modré, které stačili útočníci blokovat. 4 minuty do konce si lajna Eliáš, Jágr a Loktionov vytvořili slušný tlak, od modré pálili Židlický i Volchenkov ale gól nepadl. Na druhé straně rychlá rozehrávka Bolts a Johnson uháněl na Martyho., když se prosmíkl mezi našimi obránci. Larsson však čistě pomohl a Johnson tak neměl potřebný klid na zakončení a tak Marty s Larssonem tento nájezd zlikvidovali. 2 minuty před koncem si opět velkou šanci vytvořila Eliášova lajna, když Jágr dostal puk a od pravého mantinelu si svým oblíbeným způsobem sjel před Bishopa, ale ani z této skrumáže nakonec nic nebylo. Minutu před závěrem 1.třetiny si DeBoer vzal ještě oddechový čas, protože lajna potřebovala odpočinout po třech po sobě jdoucích zakázaných uvolněních. 2 vteřiny před koncem ještě nebezpečně střílel Brunner. To bylo ale z 1. třetiny vše a Devils v tomto dějství měli mírnou převahu především střeleckou.

Střely 10-4

Hned v první minutě byl vyloučen Volchenkov za nedovolené bránění. Ve druhé minutě oslabení vypíchl puk Carlovi Henrique a ujížděl spolu s Eliášem 2 na 1. 2x si mezi sebou vyměnili puk a Adam překonal Bishopa ve vlastním oslabení a stav se tak poprvé měnil 1-0. V 5. minutě se Marty při rozehrávce za brankou dostal do problémů, když ho napadal hostující útočník, zavánělo to gólem, ale Tampě se snížit nepodařilo. V polovině zápasu byla hra v rukou Devils. Dokázali podržet puk v útočném pásmu, Tampě se při přechodu do útoku nedařila kombinace, puk jim utíkal a to nahrávalo Ďáblům. V 11. minutě se blýsknul Jaromír Jágr. Na naší modré čáře využil obrovského zaváhání St. Louise a dostal se do samostatného úniku, který zakončil krásnou kličku do levého horního růžku 2-0. Necelých 6 minut před koncem 2. třetiny byl vyloučen Henrique za hákování. Lightning sehráli PP slušně. Stamkos tečoval střelu Malonea, Marty puk bohužel neudržel a Stamkos tak mohl snížit na 2-1. Bolts vycítili šanci a i po skončení přesilovky byli velmi nebezpeční. Díky štěstí, obětavosti a Martymu jsme do konce 2. třetiny udrželi jednogólové vedení 2-1.

Střely 17-13

Na začátku 3. třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou a byla poměrně neurovnaná. Na konci 6. minuty došlo ke kuriózní situaci, kdy si navzájem hokejkou do obličeje šáhli Carter se Susterem a oba byli vyloučeni. Hra 4 na 4 více seděla Ďáblům, ale ke změně skóre nedošlo. 10 minut před koncem třetiny byl vyloučen Gudas za podražení a tak se Devils naskytla dobrá příležitost ke zklidnění závěru zápasu. Přesilovka nebyla sehraná špatně, ale využít se ji nepodařilo. 7 minut před koncem zastavil Marty svým levým betonem na brankové čáře bekhendový pokus Filpuly. 5 minut před koncem vyloučen Ryder za hákování. Tuto nebezpečnou přesilovku jsme přežili. Necelé 3 minuty před koncem hrála Tampa v 6-ti, a tak Ďáblové necelé tři minuty před koncem hráli přesilovku. Tím nám Bolts darovali závěr zápasu, se kterým si Devils poradili a zvítězili tak 2-1!