Peklo / Ohlasy / Konečně jsme splnili náš hrací plán, pochvaluje si střelec stého gólu Henrique

Konečně jsme splnili náš hrací plán, pochvaluje si střelec stého gólu Henrique

Ďáblové dnes na druhý pokus zdolali Lightning. Zápas měl podobný průběh jako ten první, hraný v Amelie aréně na Floridě. Ďáblové vedli 2-0 a tak se každému minulý zápas jistě vybavil. Ďáblové však poslední říjnový zápas zvládli a opanovali jej v konečném zúčtování 3-1. Završili tak velmi úspěšný maraton čtyř domácích utkání v řadě, ve kterých ztratili pouze jeden bod.

Říká se, že dobré týmy neprohrávají dva zápasy za sebou, zvláště ne ty domácí, takže pro nás to byla dnes velká výhra. Měli jsme hodně dobrý start do zápasu, což je u back-to-back zápasů hodně důležité. Podařil se nám závěr první třetiny a začátek té druhé. Měli jsme sice dost vyloučení, ale to nás naštěstí nezbrzdilo.

Tak hodnotil zápas Cory Schneider, který čelil 33 střelám. Neporadil si pouze s jedinou střelou a to s tou Tylera Johnsona po rychlé akci.

Gól Tylera Johnsona

Přestože Bolts přestříleli Devils poměrně výrazně 23:33, tak tempo hry diktovali převážně Ďáblové. Velmi důležité bylo, že speciální týmy pro oslabení dokázaly všechna čtyři vyloučení ubránit, především tři za sebou jdoucí vyloučení na začátku 2. třetiny a nutno dodat, že to ještě za stavu 2-0, který ještě nic nezajišťuje, jak už jsme si občas u našich Ďáblů všimli. Tomuto tématu se nevyhnul ani trenér Hynes:

Stále dostáváme až příliš mnoho trestných minut. Na této části hry musíme zapracovat. Pokud budeme v tomto trendu  pokračovat, nedáme si příliš šancí vítězit. Dnes jsme ale zvítězili přesto, že jsme museli překonat náročný back-to-back zápas. Věděli jsme před zápasem o nějakých našich slabinách, ale myslím, že dobrou hrou a bojovností jsme to překonali.

Zajímavostí je, že Devils přerušili 5zápasovou šnůru proher právě proti Lightning. Nad těmi dokázali vyhrát naposled před Štedrým dnem v roce 2014. Poté následovala dominance Bolts a tuto nelichotivou bilanci se Devils podařilo konečně přerušit. Posledních 7 zápasů tedy vypadalo následovně:

20. 12. 2014 | Devils 3-2 Lightning

Velmi důležitý milník, který určitě stojí za zmínku, je jubilejní 100. gól Adama Henriquea. Ten se trefil hned na konci 4. minuty první třetiny po rychlém přechodu středního pásma a rychlou střelou zápěstím překonal Vasilevskeho. Tímto gólem se posunul na 22. místo střelců New Jersey Devils. O gól přeskočil Jaye Pandolfa, se kterým měl do včerejšího zápasu shodně 99 gólů. Nejbližším milníkem je nyní 21. příčka, kterou opanovává Bill Guerin. Ten za Devils nastřílel 108 gólů.

Je to úžasné, kdybyste mi před lety řekli, že přijde takový den, asi bych vám navěřil…a abych byl upřímný, když jsem dal ten gól,  zapomněl jsem na to, že je už stý..

100. gól Adama Henriquea

Malou raritou byla také bitka, trochu netradičního hráče v této situaci, Sergeye Kalinina. Ten se pustil do Cedrica Paquettea po pár vteřinách druhé třetiny. A tuto bitku dokonce vyhrál, kdy Paquetta složil dvěma tvrdými háky. Byla to Kalininova druhá bitka v NHL po bitce s rangerským J.T. Millerem.

Někdy vám rvačka přinese emoce. Je to běžná součást hry a oba jsme to potřebovali.

Vyhraná bitka Sergeye Kalinina

První gól v sezoně vstřelil Smith-Pelly, který zatím rotoval sestavou. Stihl hrát už ve všech lajnách a zatím se mu nejvíce daří v té současné, ve které bodoval již třetí zápas po sobě. K Devantemu se také vyjádřil kouč Hynes:

Od této lajny potřebujeme více. Nemůže být všechno jen o Zajacovi, Hallovi, Cammallerim nebo Henriqueovi. Potřebujeme více hráčů, kteří na sebe upoutají pozornost.

Co se týče zraněných hráčů z přípravy, Luke Gazdice a Jona Merrilla, u obou se předpokládá, že by tento týden měli začít trénovat, což potvrdil sám Hynes.

Nyní mají Devils den volna a poté je čeká 3zápasový trip, ve kterém se podruhé v sezoně podívají na Floridu, kde sehrají opět dvojutkání s Panthers a Lighhtning a poté se přesunou ještě do Caroliny.

Sestřih celého utkání najdete ZDE!

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …