Peklo / Preview / Devils hostí poslední tým soutěže

Devils hostí poslední tým soutěže

Devils dnes, klasicky od 1:00, hostí nejhorší tým soutěže – Buffalo Sabres. Dnes to bude první střetnutí Devils a Sabres tuto sezonu, poté se potkáme ještě 2x a to až v příštím roce. Oba týmy v pátek vyhrály a stejně tak jako Devils, i Buffalo bude chtít svoji sérii natáhnout.

Buffalo dokázalo v této sezoně prozatím vyhrát pouhých 6 zápasů, pouze jeden dovedlo do prodloužení a rovných 20 prohrálo, což je zdaleka nejvíce v celé NHL. Blíží se jim pouze Edmonton se 17-ti prohrami. Ovšem když dokázali Sabres vyhrát, vždy to bylo proti poměrně silným soupeřům – San Jose (5-4 so), Los Angeles (3-2 so) a dvakrát dokázali porazit Toronto (3-1 a právě v pátek 3-2 v prodloužení). Rozhodně tedy nesmí Ďáblové tohoto soupeře podcenit – je totiž zřejmé, že tým Sabres je vzhledem k výhrám v nájezdech a prodloužení velmi urputný a trpělivý bojovník. V posledních 7-mi zápasech Buffalo 5x prohrálo a 2x dokázali zvítězit právě nad Torontem. Celkově se jim ale listopad vůbec nepovedl, jak je ostatně zřejmé z předešlých vět. Z 12-ti listopadových zápasů 8 prohráli a 4 vyhráli. Doufáme tedy, že zrovna dnes svoji skromnou sbírku výher nerozšíří.

Ďáblové v listopadu odehráli o 2 zápasy více, tedy 14, a z toho dokázali 7x zvítězit, 1x si odnesli bod a 6x prohráli. Suverénně nejproduktivnějším hráčem Devils je Jarda Jágr, který včera svoji sbírku rozšířil o další 3 body za gól a 2 asistence. Na svém kontě má 22 bodů a je zároveň i nejlepším střelcem (11+11). Druhým nejlepším střelcem je pak až s 6-ti góly Adam Henrique, jen ale s 9-ti body. Nejproduktivnějšími hráči Devils je tedy české trio Jágr, Eliáš (5+9) a Židlický (3+10). Následují je dva 12-ti bodový hráči – Zubrus (4+8) a Andy Greene (3+9).

Nejproduktivnějším hráčem Sabres je bývalý forvard Islanders Matt Moulson s 20-ti body (10+10) následován 17-ti bodovým Hodgsonem (8+9). Čtvečici nejproduktivnějších uzavírají s 9-ti body Ennis (4+5) a Stafford (2+7).

Sabres mimo jiné ve středu stáhli z waiver listu ex-ďábla Matta D’Agostiniho, který zde byl umístěn Pittsburghem. Matt v pátek debutoval za Buffalo ve 2. lajně s Ville Leinem a kapitánem Stevem Ottem. Je tedy pravděpodobné, že nastoupí i dnes proti Devils.

Na IR listu Devils zůstává Stephen Gionta (kotník), Ryane Clowe (otřes mozku) a kapitán Bryce Salvador (zlomená noha). Start Adama Larssona je nejistý (dolní část těla). Start útočníka Buffala Codyho McCormicka je taktéž nejistý (zranění nezveřejněno).