Peklo / Ohlasy / Cory Schneider: Mám na to, abych chytal lépe

Cory Schneider: Mám na to, abych chytal lépe

Devils odehráli vyrovnané utkání, ale nakonec jim chyběla lepší disciplína a možná i trocha štěstí. Rozhodující byla druhá třetina, která Ďáblům moc nevyšla.

Důvodem byla hlavně častá vyloučení právě v prostřední části zápasu. Z celkových pěti byla čtyři ve druhé třetině. New Jersey sice potvrdilo, že v posledních zápasech jim oslabení jdou (13 oslabení, ani jeden inkasovaný gól), ale chtě-nechtě vypadli z ofenzivního tempa.

Tryskáči vyhráli druhou třetinu na střely 16:7 a na góly 2:0. To se ukázalo jako klíčové pro celý zápas. Zajímavostí je, že na domácím ledě má po dnešním zápase Winnipeg bilanci 8-4-0, pokud však vedl po druhé třetině, tak zatím neprohrál (8-0-0).

I podle čísel je zřejmé, jak si Ďáblové před třetí třetinou zavařili.

,,Je to něco, o čem hovoříme celý rok,” řekl kouč John Hynes o trestných minutách, které tým nasbíral. ,,Někdy se zdá, že už je to za námi a my se poučili. Ale v poslední době je to opět zpátky. Jedná se ale o strašně zbytečné fauly, jako třeba nedovolené zákroky hokejkou. Jsou to věci, které musíme zlepšit a zamezit tolika oslabením, která nás pak limitují.”

Jak Hynes zmínil, tak to pro Devils není nic nového…

Cory Schneider pustil za svá záda 3 střely z celkových 29. Coryho nynější statistiky jsou 8-6-3, průměr obdržených gólů 2,56 a 91,4% úspěšnosti zákroků. Jednalo se o jeho pátý zápas za sebou, kdy obdržel alespoň tři branky. V předešlých dvou zápasech dokonce z 64 střel dostal hned 9 gólů.

Většina lidí by ovšem neřekla, že Cory chytal špatně. Naopak. Sám Schneider si to však úplně nemyslel.

,,Cítil jsem se dobře, v pohodě. Jak šel zápas, tak jsem se cítil jistěji,” řekl Schneider. ,,Dokonce i po prvních dvou gólech jsem byl v pohodě, věděl jsem, že mi moc nechybělo. Nechci ale říkat, že jsem spokojený, protože nejsem. Vím, že můžu chytat lépe. Výsledky nejsou a je to moje práce, abych k tomu pomohl. Musím dál makat a cítit se dobře, pak to přijde.”

Ačkoliv se prohrálo, na utkání zcela jistě nezapomene Miles Wood. Americký útočník totiž vstřelil první branku v NHL. „Odehrál skvělý zápas. Na ledě byl hodně vidět, byl neskutečně rychlý. Udělalo mi to velkou radost, gól si zasloužil,“ pochválil ho brankář Schneider.

Trenér Winnipegu Paul Maurice uznal, že New Jersey podalo dobrý výkon. „Líbila se mi jejich hra. Není vůbec lehké proti nim nastoupit. Dobře bruslí, skvěle napadají,“ řekl v rozhovoru pro nhl.com. „Ale my jsme si s tím poradili dobře,“ dodal.

Zajímavosti

Statistika Devils je momentálně 3-7-7. Proti Jets v posledních deseti zápasech je to 1-2-7.

New Jersey bylo přestříleno již šestý zápas za sebou. Tentokrát 29:25.

Po zápase odcestoval tým do Chicaga, kde by měl dnes večer i trénovat.

Beau Bennett neodjel na trip pro zranění nohy, Taylor Hall již trénuje, ale ještě nenastoupil.