Peklo / Reporty / Diabli otočili zápas a vrátili Hurricanes porážku z predošlého súboja

Diabli otočili zápas a vrátili Hurricanes porážku z predošlého súboja

Hráči Devils dnes na domácom ľade privítali tím z Raleigh. Zverenci Johna Hynesa počas celého zápasu doťahovali jednogólové vedenia Hurricanes, ale pár minút pred poslednou sirénou rozhodol o osude zápasu domáci obranca David Schlemko, pre ktorého to bol druhý víťazný gól v sezóne.

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL

Dnes sme prvú šancu na gól videli už v 20 sekunde, keď sa s pukom na hokejke cez obranu Devils dostal Kris Versteeg, ale našťastie jeho puk nesmeroval medzi tri žrde. V prvých piatich minútach sme videli aktívnu hru domácich Devils, ktorá bola korunovaná presilovou hrou, keď v piatej minúte na lavicu hanby usadol hosťujúci Ron Hainsey. Devils hrali presilovku dobre, mali strelecké pokusy, ale ku gólu to neviedlo. Po skončení presilovej hry zbytočne v útočnom pásme fauloval Jordin Tootoo a bol potrestaný dvomi minútami. Pri presilovke Hurricanes mali paradoxne veľkú šancu domáci, keď sa ocitli v prečíslení 2 na 1, ale ku gólu to neviedlo, keďže Henrique poslal na Zajaca zlú prihrávku. Brankár hostí Cam Ward ukázal vynikajúce čítanie hry v 15. minúte, keď prihral na útočnú modrú čiaru Jeffovi Skinnerovi a ten sa rútil po ľavej strane na Keitha Kinkaida, ale ten bol pozorný. 17. minúta priniesla znova mini súboj Skinner-Kinkaid, keď Skinner vyslal strelu z medzikružia, ale domáci brankár znovu predviedol spoľahlivý zákrok. To bolo po 20 minútach všetko, a tak do kabín šli hráči za stavu 0:0.

2 tretina odštartovala šancou Tylera Kennedyho, ktorý sa snažil prekvapiť Warda spoza brány, ale nepodarilo sa mu ho prekonať ani na dvakrát. Skóre sa menilo v 3. minúte, keď Versteeg potiahol puk smerom k bránke domácich, prihral na krídlo Ericovi Staalovi a ten prekonal Kinkaida – 0:1. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. V 6. mnúte za bránou hostí zabojovali Tootoo s Bobbym Farnhamom a druhý menovaný dal puk spoza brány za Wardov chrbát – 1:1. Po vstrelenom góle následne zvonila tyčka dvakrát za Kinkaidom . Do dobrej šance sa dostával aj Cammalleri, kedy mohol ísť sám na Warda, ale nemal rýchlosť, a tak obrana Huricanes včas túto hrozbu vyriešila. 9. minúta priniesla opať zmenu skóre, keď puk nevyhodil domáci kapitán Greene, a tak za bránou domácich zabojoval aktívny Versteeg, od ktorého smeroval puk na Erica Staala a ten spoza bránkovej čiary vystrelil a od Kinkaida puk smeroval do siete – 1:2. Po góle sa hral hokej bez vážnych šancí. V čase, keď ostávali do konca tretiny už len 3 minúty mali výhodu presilovky domáci, ale skóre sa nemenilo . Do tretej tretiny tak šli hráči Devils za stavu 1:2.

Posledná tretina začala bez vážnejších šancí, dobrou strelou sa prezentoval v 3. minúte Justin Faulk a v 5. Adam Larsson . 8. minúta už priniesla hokejové korenie, keď Zajac krásne poslal prihrávku na modrú na Jona Merrilla, ktorý mal dosť času na strelu a aj za pomoci teču Palmieriho skončil puk za chrbtom Warda – 2:2. Gól sa ešte overoval cez coach challenge a ten potvrdil, že sa jednalo o regulárny gól. Následne prišiel tlak Hurricanes, ale obrana domácich tento tlak ustála. V 13. minúte našiel Tootoo pre bránou Farnhama, ale tomu v rozhodujúcej chvíli skĺzol puk z hokejky. V čase, keď už do konca ostávalo len 5 minút sa do šance dostal aktívny Versteeg, ale bránu netrafil. Po tejto akcii bola následne prerušená hra. Brankár domácich potreboval prerušiť hru pre poranenie pravej nohy. Našťastie to nebolo vážne a zápas mohol dochytať. 17. minúta tretej tretiny priniesla prečíslenie 3 na 2. Zajac zo stredu poslal prihrávku na ľavé krídlo, kde sa nachádzal David Schlemko, ktorý nahodil puk pred bránu a tečom od obrancu Hurricanes skončil puk v bránke – 3:2. Následne v 18. minúte mali Devils opäť prečíslenie 2 na 1, kde Henrique volil strelu. Warda sa mu však nepodarilo prekonať. Posledné dve minúty to skúšali Hurricanes bez brankára . Eric Staal vyslal pred koncom tvrdú strelu, s ktorou si Kinkaid poradil, a tak Staal nezavŕšil svoj hattrick, ale Kinkaid si pripísal tretiu výhru v sezóne a Devils tak získali dôležité dva body.

NEW JERSEY DEVILS 3-2 CAROLINA HURRICANES

Góly: 27. Farnham, 48. Palmieri (Merrill, Zajac), 57. Schlemko (Zajac, Stempniak) – 23. E. Staal (Versteeg, Lindholm), 30. E. Staal (Versteeg)

Strely na bránu: 24-28

Brankári: Keith Kinkaid (26/28, 92,9%SV) – Cam Ward (21/24, 87,5%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. Kyle Palmieri (NJD), 2. Eric Staal (CAR), 1. David Schlemko (NJD)

zdroj obrázku: Bruce Bennett/GettyImages, nhl.com