Peklo / Reporty / Devils si na domácím ledě poradili s Islanders 3:2 po nájezdech

Devils si na domácím ledě poradili s Islanders 3:2 po nájezdech

Dnes v 18:00 našeho času se New Jersey Devils utkalo v derby proti New York Islanders. Utkání v domácím prostředí – “The Rock”- slibovalo zajímavou podívanou. Kdyby Ďáblové vyhráli, přeskočili by Penguins a byli o bod 4. v metropolitní divizi právě za Ostrovany a Capitals. Ruku na srdce – kdo by něco takového před sezónou čekal? Ovšem to, co se dá Devils prozatím vytknout jsou právě zápasy na domácím ledě. Bilance 1-3-1 není vůbec lichotivá. Ostrované doposud odehráli pouze 3 venkovní zápasy a pouze jeden z nich prohráli. Zajímavý duel také čekal českého obránce Marka Židlického, který se poprvé podíval do Prudential Center v dresu Ostrovanů. Pojďme se podívat na to, jak zápas probíhal.

New Jersey Devils 3-2 (p.sn.) New York Islanders

Branky Islanders: 3. Moore (Stempniak, Farnham), 15. Farnham (Gionta, Severson), rozhodující nájezd: Cammalleri

Branky Devils: 22. Lee (Židlický, Leddy), 31. Nielsen

Průběh 1. třetiny

Do první šance zápasu se dostali domácí, kdy Moorovu střelu od modré dorážel Stempniak, ale Halák kotouč za svá záda nepustil. První útok však soupeře zatlačil a po střele Farnhama znova dorážel Stempniak – avšak opět neúspěšně, ale k další odrážce se dostal Moore a vsítil první branku utkání ! Ve 3. minutě tak vedli domácí 1:0. Ďáblové byli  i nadále aktivnějším celkem a snažili se navýšit vedení. S aktivitou to však přehnal Farnham a byl vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. Domácí však přesilovou hru i díky skvělým zákrokům Schneidera přežili bez inkasovaného gólu. New Jersey oslabení vůbec nepoznamenalo a pokračovalo v náporu. V polovině třetiny se hra vyrovnala a hrálo se bez větších šancí na obou stranách. Z protiútoku netrefil branku Gionta, ale puk přiletěl přímo na hokejku Farnhama a ten si tak ve své premiéře za Devils připsal k asistenci i první gól! 3 minuty před koncem třetiny šli Devils do přesilové hry a dostali tak skvělou příležitost pro navýšení vedení. Bohužel tato výhoda nebyla využita a 15 sekund před koncem třetiny byl dokonce vyloučen Kalinin. V 1. třetině už se nic jiného nestalo a domácí šli do kabin s vedením 2:0.

*Gól Moora, který padl v čase 2:51 byl v této sezóně nejrychlejším gólem Devils.

**Dnešní body Bobbyho Farnhama jsou jeho prvními body v NHL vůbec.

Střely: 7-7

Průběh 2. třetiny

Islanders si při zbývajícím čase v přesilové hře vytvořili několik šancí – až 8 sekund před koncem výhody vstřelil gól Lee po asistenci Marka Židlického. Domácí však inkasovaný gól pořádně nabudil a bušili do obrany Ostrovanů. New Jersey sice tlačilo, ale k žádné vyložené šanci se hráči nedostali. Když už to vypadalo, že hosté přeberou otěže zápasu, přišel faul na Tootooa a Devils šli na přesilovou hru. Seversonovu střelu se pokusil v těžké pozici uklidit do brány Henrique, ale těsně minul ! Skvělá šance ! Pak se bohužel do úniku dostal Nielson a v oslabení trefil přesně k bližší tyči nad Schneiderovo rameno. 2:2. Nutno říci, že si o to domácí koledovali, protože kromě šance Henriqueho si za dvě přesilové hry nepřipsali žádnou střelu. Po obdrženém gólu e spíše bojovalo o puk a nikdo nechtěl udělat chybu. Pět minut před koncem třetiny se z ničeho nic do dobré šance dostal Cammalleri, ale Halák byl pozorný. V druhé třetině se již nic nestalo a skončila 2:2.

Střely: 13-16

Průběh 3. třetiny

Na konci 2. třetiny šli Devils do přesilové hry a dohrávali ji tak v třetině třetí. Bohužel stejně jako dvě předešlé byla znova velmi nepodařené. Oba týmy se sice snažily s výsledkem něco udělat, ale po většinu času jsme pouze sledovali festival nepřesností. Cizikas a Zajac se chtěli do sebe pustit u střídaček a strhnout tak své týmy k lepšímu výkonu, ale ani na bitku nedošlo, protože je rozhodčí stihli rychle oddělit. Oba však dostali 2 minuty za hrubost. Při hře 4 na 4 si oba týmy vytvořily po jedné zajímavé šanci, ale jak Halák tak Schneider své týmy podrželi. Po hře 4 na 4 začala znovu ta nudná písnička plná nepřesností… 4 minuty před koncem to bylo 0:4 na střel ve třetí třetině. 2 minuty před koncem předvedl parádní střelu hostující Okposo, ale ještě parádnější zákrok vytáhl Cory Schneider. Ostrované zavřeli Jersey v jejich obranné třetině a snažili se rozhodnout zápas již před prodloužením.Ke konci třetiny se však osmělili i domácí a a díky Cammallerimu si připsali první střelu ve třetí třetině.

Střely: 15-22

Průběh prodloužení:

První dvě minuty prodloužení se hosté usadili v útočném pásmu, ale nebyli schopni trefit bránu, propagační střelu pak kryl Schneider a domácí mohli vystřídat. Po krásné individuální akci pak Halák vychytal Cammalleriho. Poté se prodloužení rozjelo. Akce střídala akci. Ostrované již dostali puk za záda Schneidera, ale Severson na brankové čáře zabránil gólu ! Hosté se snažili jak mohli, ale i tak se nakonec šlo do nájezdů.