Peklo / Reporty / Ďáblové udrželi jednogólový náskok a zvítězili nad Penguins

Ďáblové udrželi jednogólový náskok a zvítězili nad Penguins

Začátek se Ďáblům velmi vydařil. Už po 90 vteřinách si přebral puk mezi kruhy Adam Henrique, prodral se mezi oba obránce a nad Fleuryho pravé rameno otevřel skóre 1-0 pro Devils! Pens ale nechtěli zůstat pozadu a v dalších vteřinách tlačili. Kunitz po 4 minutách dokonce netrefil prázdnou branku. V 5. minutě zůstal ležet po nepříjemném nárazu na mantinel Eliáš, odjel ale nakonec sám. O minutu později se do samostatného úniku po chybě Kunitze dostával Gionta, bohužel střela mezi betony nevyšla. V 8. minutě si Devils zahráli první přesilovou hru. Za hákování na Jágra byl vyloučen Crosby. Přesilová hra byla sehrána dobře, Devils se dokázali udržet v útočném pásmu, kombinovat střílet, ale bohužel ke zvýšení náskoku to nevedlo. Patrik Eliáš už se bohužel v první třetině neobjevil. K Henriquovi a Bernierovi se prozatím do druhé lajny posunul Boucher.

Střely 13-8

O přestávce dorazila zpráva, že se Patrik do zápasu již nevrátí. Podobně jako první třetinu, i druhou začali Ďáblové ve velkém stylu. Adam Henrique dokázal v polovině 3. minuty udržet kotouč v útočném pásmu, předat Ryderovi a ten nechytatelnou ranou do pravého horního růžku poslal Devils do vedení 2-0. Bohužel v čase 26:58 po tvrdé ráně Niskanena Pens snížili na 1-2. V polovině zápasu si Ďáblové zahráli druhou přesilovku, za podražení na Clowe byl vyloučen Bortuzzo. Tato přesilovka se Ďáblům už tak nepovedla. Jedinou slušnější střelou se prezentoval Gelinas – ta skončila na Fleuryho masce, to bylo ale vše a stav se tedy neměnil. 7 minut do konce došlo k závaru před naší brankou, Neal srazil Brodeura, pokračovalo se ovšem ve hře, Pens ale nedokázali dostatečně rychle dostat puk před bránu a skóre se tedy neměnilo. O minutu později byl vyloučen za podražení opět hráč Tučňáků – tentokrát Brandon Sutter. Kromě závěrečných vteřin se tato přesilovka také nevydařila a rozdíl tak je stále pouze jednogólový.

Střely 11-5

V 6. minutě si Pens vytvořili velký tlak po tom, co se dostali do přečíslení 2 na 1. Marty ale výborně zasáhl lapačkou a následný tlak v brankovišti Ďáblové taktéž ustáli. 10. minut do konce hráli Devils další přesilovku. Za nedovolené bránění byl vyloučen Orpik. Přesilovka nebyla špatná, ale opět se náskok zvýšit nepodařilo. 5 minut do konce byl vyloučen za velmi sporný zákrok Salvador. Tu Devils ubránili a do konce zápasu se již skóre neměnilo! Devils vítězí 2-1!

Střely 6-7

New Jersey Devils 2-1 Pittsburgh Penguins

1:38 Henrique – Clowe, Ryder; 22:45 Ryder – Henrique, Brodeur; 26:58 Niskanen – Crosby, Kunitz

Střely celkem 30-20